ДЮФЛУ: Огляд матчів "Карпат" в 14-у турі

01 травня 10:14
Переглядів: 101
ДЮФЛ U-17

Відбулися матчі 14-го туру попереднього етапу у групах ХVI Чемпіонату Дитячо-юнацької футбольної ліги України сезону-2016/2017. Зіграли свої поєдинки і шість команд ФК «Карпати» – чотири клубної СДЮШОР та дві Академії футболу «УФК-Карпати».

В цих іграх юні карпатівці здобули п’ять перемог і зазнали одної поразки. При цьому у ворота суперників вони забили дев’ять м’ячів, а в свої пропустили два.

Нагадаємо, команди «УФК-Карпати» U-15 і U-17 свої домашні матчі 14-го туру проти BRW-BIK зіграли 13-го квітня. Молодші «зелено-білі академіки» на полі затишного стадіону ЛНАУ в Дублянах здобули перемогу з переконливим рахунком 4:0, а от старші задовольнилися безгольовою нічиєю – 0:0.

А тепер до вашої уваги огляд шести матчів 14-го туру попереднього групового етапу ДЮФЛ України за участю команд, що представляють ФК «Карпати».

U-17

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – «Буковина» (Чернівці) – 2:1 (1:1)

29 квітня. Початок – 12:00. Львів. Стадіон «Україна» (верхні поля)

Арбітр – Подригуля В.В. (Луцьк).
Асистенти арбітра: Кусень Д.Р. (Львів), Дуцяк О.І. (Львівська обл.).
Спостерігач арбітражу – Сидор М.В. (Львів).

Голи карпатівців: Роман Сидорів (24, 60).

Поєдинок 17-річних вихованців СДЮШОР «Карпати», лідерів найстаршої вікової групи Західної зони першості ДЮФЛ України проти чернівецької «Буковини», яка приїхала на гру до столиці Галичини, посідаючи четвертий рядок турнірної таблиці, видався дуже важким для обох команд. Зокрема, господарі поля зіграли далеко не так, як вміють і як від них очікували тренери та вболівальники.

Підопічні Василя Леськіва і Любомира Вовчука мали повну ігрову та територіальну перевагу, однак в їхніх діях було надто багато сумбуру та нервозності. Та все ж «зелено-білим» вдалося здобути перемогу і зберегти відрив від найближчих переслідувачів.

Рахунок у грі було відкрито на 24-й хвилині, коли після подачі з кутового Роман Сидорів прийняв круглого і метрів з дев’яти другим дотиком пробив по цілі – м’яч з невеликим рикошетом залетів до сітки. Після цього наші хлопці змарнували два стовідсоткових моменти і замість того, щоб піти на перерву з перевагою у три голи, відправилися до роздягальні за нічиєї – 1:1. На 35-й хвилині буковинці зрівняли рахунок також після розіграшу кутового.

Другий тайм пройшов за повної переваги карпатівців. Однак нервозність, про яку ми вже згадували, призводила до того, що вони марнували одну нагоду за одною і ніяк не могли вийти вдруге вперед у рахунку. Та все ж у середині другої половини зустрічі господарям таки вдалося довести справу до другого взяття воріт гостей. І знову автором голу став Роман Сидорів. Після прострілу зліва він вдало зіграв на випередження, вставивши ногу раніше захисника. Тож 2:1 на користь СДЮШОР «Карпати».

U-16

BRW-ВІК (Володимир-Волинський) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 1:0 (0:0)

29 квітня. Початок – 12:00. Володимир-Волинський. Стадіон «Олімп»

Арбітр – Безуглий О.Ю. (Рівне).
Асистенти арбітра: Супрунюк П.А. (Волинська обл.), Турчик Б.П. (Луцьк).
Спостерігач арбітражу – Журибіда В.В. (Луцьк).

Нереалізований пенальті: Олег Береза (10, мимо воріт).

Команда U-16 СДЮШОР «Карпати» на поле стадіону «Олімп» у Володимир-Волинську на гру звітного туру проти одноліток тамтешньої BRW-ВІК виходила в статусі лідера вікової групи U-16 Західної зони першості ДЮФЛ України. Однак прикра поразка з мінімальним рахунком коштувала «зелено-білим» втрати не лише трьох очок, а й першої позиції у турнірній таблиці.

Підопічні Віталія Шумського та Романа Марича загалом зіграли далеко не найкращий свій матч, але однозначно не повинні були програвати. Зокрема, саме вони першими отримали відмінну нагоду відкрити лік забитим м’ячам у грі. На 10-й хвилині захист господарів негостинно обійшовся у власному штрафному майданчику з нападником «левів» Тарасом Кудьом і арбітр без вагань вказав на точку. Виконувати вирок арбітра взявся оборонець Олег Береза – штатний пенальтист та виконавець стандартів нашої команди. До цього удару він жодного разу не схибив, пробиваючи по воротах з 11-метрової позначки. Але як вчить народна мудрість, все у житті колись трапляється вперше. От і Олег вперше у першості ДЮФЛ не забив з точки.

Втім, моментів, аби виправити промах Берези, у наших хлопців було більше, ніж достатньо. Однак м’яч вперто не бажав залітати у ворота волинян. І до фінального свистка «леви» так і не забили бодай один м’яч. А на 52-й хвилині ще й пропустили курйозний гол у свої ворота. Центральний захисник гостей Віталій Славецький, намагаючись винести круглого подалі від воріт після подачі з кутового, зрізав його у поперечину, а першим на добиванні після рикошету був гравець BRW-ВІК. У підсумку – поразка «левів» 0:1 і втрата позиції лідера.

СДЮСШОР (Ужгород) – «УФК-Карпати» (Львів) – 0:4 (0:3)

29 квітня. Початок – 12:00. Ужгород. Стадіон «Спартак»

Арбітр – Циганков О.О. (Тернопіль).
Асистенти арбітра: Рубей В.І. (Закарпатська обл.), Бабич Т.Р. (Ужгород).
Спостерігач арбітражу – Митровський М.І. (Ужгород).

Голи: Дмитро Сікан (31), Вадим Мельнійчук (35), Юрій Мартиняк (38), Мирон Бідний (66).

Від поразки 16-річних вихованців СДЮШОР «Карпати» отримали зиск їхні однолітки та одноклубники з команди Академії футболу «УФК-Карпати». «Академіки» в Ужгороді, забивши чотири «сухих» м’ячі, впевнено розібралися з тамтешньою командою СДЮШОР і не тільки здобули чергові три залікові пункти, а й очолили турнірну таблицю вікової групи U-16 Західної зони першості ДЮФЛ України.

Перемога підопічним Володимира Безуб’яка на полі стадіону «Спартак» в Ужгороді далася відносно легко. Якби вони реалізували половину створених гольових моментів, то підсумковий рахунок був би двозначним. Але наші хлопці обмежилися чотирма голами – трьома в першому таймі та одним по перерві.

Втім, треба сказати, що перші півгодини ігрового часу гостям ніяк не вдавалося прорвати оборону господарів. Зате упродовж наступних восьми хвилин м’яч аж тричі залітав до сітки воріт ужгородців – 3:0. Рахунок було відкрито на 31-й хвилині: прохід Олександра Губицького по лівому флангу завершився прострілом, який ударом головою в дальній кут замкнув Данило Сікан.

За чотири хвилини наша команда розіграла комбінацію, в фіналі якої пішла передача назад по діагоналі під удар Вадиму Мельнійчуку і той метрів з 15-ти розстріляв ворота закарпатців. А ще за три хвилини, після подачі з правого крила атаки Юрій Мартиняк пробив по воротах головою. Воротар, щоправда на удар зреагував, але випустив м’яча з рук і Юрко миттєво переправив його до сітки.

Крапку в грі поставив на 66-й хвилині центральний нападник Мирон Бідний, який у другому таймі вийшов на заміну. Отримавши передачу в межах штрафного майданчика, він на замаху обіграв захисника і з лівої поцілив у дальній кут. 4:0 – перемога «зелено-білих академіків», яка дозволила їм очолили турнірну таблицю групи.

U-15

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – «Буковина» (Чернівці) – 1:0 (1:0)

29 квітня. Початок – 14:00. Львів. Стадіон «Україна» (верхні поля)

Гол: Юрій Тлумак (35).

Аби очолити турнірну таблицю вікової групи U-15 Західної зони першості ДЮФЛ України, 15-річним вихованцям СДЮШОР «Карпати» у звітному турі необхідно було вдома, на верхньому полі стадіону «Україна», обіграти одноліток чернівецької «Буковини». Завдання, скажемо відверто, не найвищої степені складності – буковинці займають передостанній рядок турнірки. Зрештою, «леви» його виконали, але перемогли ну дуже важко.

Розпочали гру карпатівці добре і вже до десятої хвилини могли вигравати у три м’ячі. Однак з реалізацією ніяк не складалося – тож рахунок залишався «сухим». Але настирливість підопічних Івана Шуги та Віталія Пономарьова, які і в подальшому тиснули на володіння буковинців, таки була винагороджена ще до перерви. На 35-й, останній хвилині ігрового часу першої половини зустрічі Юрій Тлумак вдало підкрутив круглого з корнера і той з невеличким рикошетом від захисника залетів до сітки воріт.

Рахунок 1:0 на користь «левів» залишився незмінним до самого фінального свистка. І за великим рахунком це логічно та справедливо. Адже упродовж другого тайму перевага хоча й була на стороні господарів поля, але до по-справжньому гольових моментів довести справу їм більше так і не вдалося. Та для перемоги вистачило й одного забитого м’яча. Однак і хлопцям, і тренерам треба попрацювати над реалізацією.

U-14

BRW-ВІК (Володимир-Волинський) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 0:1 (0:0)

29 квітня. Початок – 14:00. Володимир-Волинський. Стадіон «Олімп»

Гол: Нікіта Рогачов (53).

За поразку 16-річних вихованців СДЮШОР «Карпати» у Володимир-Волинську від одноліток з місцевої футбольної школи BRW-ВІК з рахунком 0:1, реваншувалися їхні на два роки молодші одноклубники. Долю зустрічі команд U-14 так само вирішив один забитий м’яч. Але цього разу його провели «зелено-білі».

Перша половина першого тайму, який у віковій категорії U-14 триває 30 хвилин, пройшла за переваги гостей. Однак незважаючи на кращий контроль м’яча та більш організовану, ніж у суперника, командну гру, підопічні Романа Деркача і Андрія Василитчука довести бодай одну атаку до взяття воріт господарів не змогли.

А от упродовж другої половини першої 30-хвилинки зустрічі вже більш гостро діяли гравці передньої лінії BRW-ВІК. Зокрема, у двох епізодах нашу команду від пропущеного голу врятувала тільки майстерність голкіпера. Тож на перепочинок суперники відправилися, так і не забивши бодай один м’яч на двох.

Важкою для обох команд була і гра в другому таймі. Однак тепер вже була помітною перевага гостей, які в одному з епізодів були дуже близькими до того, щоб забити, але господарів врятувала поперечина. Та все ж «зелено-білим» вдалося таки забити переможний м’яч. На 53-й хвилині після передачі в штрафний майданчик волинян найкраще в ситуації розібрався Нікіта Рогачов, який проштовхнув м’яча до сітки воріт господарів поля і в такий спосіб приніс звитягу нашій команді – 1:0.

СДЮСШОР (Ужгород) – «УФК-Карпати» (Львів) – 0:1 (0:0)

29 квітня. Початок – 14:00. Ужгород. Стадіон «Спартак»

Гол: Максим Хлань (48).

Третій матч першості ДЮФЛ України зіграли у звітному турі в 2017 році наймолодші, 14-річні вихованці Академії футболу «УФК-Карпати» і третю зустріч поспіль вони проводять за одним і тим же сценарієм: упродовж усієї гри «зелено-білі академіки» мають помітну не лише територіальну, а й ігрову перевагу. При цьому створюють й чимало гольових моментів. Однак до взяття воріт доводять справу лише один раз за матч.

Звітний поєдинок проти одноліток з ужгородської СДЮШОР не став винятком. Знову підопічні Олега Родіна та Віталія Лобасюка з перших хвилин і майже до самого фінального свистка перегравали закарпатців, але забити гол довший час їм ніяк не вдавалося. То чудово діяв голкіпер господарів, то виникали проблеми з останнім пасом або завершальним ударом по воротах, то просто банально не вистачало везіння, без якого у футболі, як і загалом у житті, чогось досягнути не можливо.

Так продовжувалося увесь перший тайм і більшу частину ігрового часу другого. Однак за 12 хвилин до фінального свистка «зелено-білі академіки» таки забили гол. Чергова атака нашої команди завершилася правом на корнер. Пішла подача від кутового прапорця на дальню стійку, де знаходився Максим Хлань, який, незважаючи на свій юний вік, зіграв як справжній «академік» футболу. Він не став нічого вигадувати, а «вльот» пробив щосили під поперечину – м’яч просвистів, як кажуть у футбольному середовищі, між вухами у голкіпера.

Але за три хвилини до фінального свистка стався епізод, який міг призвести до втрати очок нашою командою. Обрізка оборонців «УФК-Карпати» призвела до виходу один на один з воротарем нападника ужгородців. На щастя, наш голкіпер виграв очну дуель і тим самим зберіг переможний для своєї команди рахунок 1:0. Тож у віковій групі U-14 Західної зони першості ДЮФЛ України збереглося двовладдя – турнірну таблицю, набравши по 38 очок, очолюють «УФК-Карпати» та СДЮШОР «Карпати». Але на першому місці, завдяки кращій різниці забитих і пропущених м’ячів – «+33» проти «+22» – знаходяться «академіки».

За матеріалами: fckarpaty.lviv.ua