Дивовижні порятунки "Енергії" тривають

25 березня 16:00
Переглядів: 172
енергія єнакієвець

До свого четвертого матчу в рамках регулярного чемпіонату «Енергія» і « Єнакієвець» підійшли, займаючи саме ті місця, які в плей-офф роблять їх суперниками у півфіналі. Поставити під сумнів майбутнє протистояння могла тільки перемога Олександра Косенка, який трохи відстав від «Локомотива» і «Урагану». І якщо відштовхуватися від статистики, то такий результат був цілком реальним - «Єнакієвець» вкрай невдало грає у Львові, досить згадати, що остання його гостьова перемога була зафіксована ще в сезоні 03/04 років. Крім турнірних справ, не можна обійти увагою і перший приїзд Дениса Овсяннікова в якості гравця  « Єнакієвця»  до Львова, де він кілька останніх сезонів вірою і правдою захищав кольори «Тайму» і «Енергії».

Якщо Овсянніков, провівши вже 3 матчі у складі "Єнакієвця", потихеньку вливається в команду, то у Львові відбувся прем'єрний вихід на майданчик ще одного дебютанта, що прийшов в команду в зимове трансферне вікно, хорватського голкіпера Іво Юкіча. Ледь приїхавши в Україну, один з кращих голкіперів Європи прихворів, і ось тепер його можна було побачити в справі по-справжньому, тому як «Енергія» готова влаштувати якісне випробування боєм воротареві будь-якого суперника.

Після невеликої розвідки, яку провели перші четвірки, на майданчик вийшли другі квартети, і ось вони - то змогли помітно загострити ситуацію на майданчику. Дуже активні були у господарів брати Грицини, які при першій можливості намагалися пробити по воротах Юкіча. Команді Олега Солодовника довелося діяти на контратаках, оскільки господарі дуже активно використовували пресинг. Проте, на 5-й хвилині Росю вдалося втекти один на один, але от пробити точно по воротах, повз вийшовшого з «рамки» Кардаша, у єнакієвця не вийшло. Ще через хвилину вже Юкічу довелося демонструвати свою майстерність. Рогачов метрів з семи майже без замаху пробив у кут воріт, воротар гостей встиг зреагувати і насилу перевів м'яч на кутовий.

Після такого бурхливого початку на якийсь час команди взяли паузу, ну, а в другій половині тайму жарко стало що біля одних, що біля інших воріт. На 13-й хвилині Рогачов праворуч пробив у ближню штангу - гостям просто пощастило, а через кілька секунд Рось вдруге в матчі опинився віч-на-віч з Кардашем - і знову м'яч прокочується поруч зі стійкою. З головою роботи було і у Юкіча. Протягом 17-ї хвилини хорвату довелося двічі вступати в гру, відбиваючи небезпечні дальні удари спочатку Павленко, а потім Рогачова.

Без всяких сумнівів, Кардаш і Юкіч були кращими у складі своїх команд у перші 20 хвилин, але, тим не менш, один забитий м'яч у першому таймі відбувся. Господарі помилилися на своїй половині, Разуванов моментально з ауту зробив передачу на Свирідова, і Богдан в дотик увігнав м'яч ударом у нижній кут воріт. Сталося це, коли до перерви залишалося трохи більше хвилини, господарі в час, що залишився спробували організувати штурм воріт Юкіча, але було багато хаосу і до загроз воротам гостей не дійшло.

Всього 24 секунд після відновлення гри знадобилося «Енергії», щоб зрівняти рахунок. Ледь пролунав свисток, як господарі обрушили на ворота «Єнакієвця» штурм, і якщо перший удар Рогачова з лінії штрафного Юкіч відбив, то на добиванні м'яч опинився у Легчанова, який пробив, відбувся рикошет, після якого м'яч перелетів через Юкіча у ворота. Після того, як протягом трьох останніх матчів «Енергія» забивала виключно граючи з п'ятим польовим, львів'яни, нарешті, змогли вразити ворота суперника при грі «чотири на чотири».

Пропустивши, гості стали діяти достатньо жорстко, часом переходячи межу фолу, і вже на 24-й хвилині у "Єнакієвця" стало три командних порушення. Загравшись, гості, до того ж, пропустили ривок Павленко по центру, але Юкіч вкотре виручив свою команду.

А ось Кардаш через хвилину зіграв не кращим чином - нескладний удар Скорого, м'яч був відбитий прямо на Хурсова, якому не склало труднощів відправити м'яч у сітку. Не обійшлося і без помилки воротаря, на цей раз єнакіївського, ще через пару хвилин. Після прострілу з кутового Юкіч не зміг зафіксувати м'яч, Михайло Грицина був тут як тут, і рахунок знову став рівним.

Обидві команди незмінно прагнули підтримувати високий темп, і оборона явно не встигала за атакуючими діями. На 30-й хвилині господарі спершу не встигли за Скорим, який праворуч від кутового прострілив у штрафну, а потім не накрили Нестерука, якому ударом з п'яти метрів не забити було складно.

Поступаючись у рахунку, «енергетики» знаходили в собі сили з кожною хвилиною додавати, але результату не було, і за 6 з половиною хвилин до кінця матчу головний тренер «Енергії» Олександр Косенко вдався до безвідмовно діявшої в попередніх матчах зброї - Валерій Легчанов вийшов п'ятим польовим.

Однак, Олег Солодовник був до цього готовий, і незабаром на м'ячі гостей Артем Рось вийшов у воротарській футболці. Гості близько хвилини розігрували зайвого, але, коли втратили м'яч і Рось не встиг змінитися, «енергетики» цілком могли цим скористатися, але Коваль пробив повз ворота.

На 37-й хвилині гості в 6-й раз порушили правила, з чим, звичайно, були не згодні. Тим не менш, це 10-тиметровий, і Легчанов впевнено реалізував дабл-пенальті.

У час, що залишився пішли тактичні ігри тренерів - кожна з команд на «своєму» м'ячі починала грати з п'ятим польовим. Остання атака в матчі залишилася за гостями, перед якою за 26 секунд до сирени Олег Солодовник взяв тайм-аут. Однак діяли єнакієвці не кращим чином, і пробити по воротах не вдалося. Зате це зробити вдалося «енергетикам»! Кардаш зробив довгу передачу в штрафну на Рогачова, той пробив головою - м'яч полетів вище воріт, в яких був Рось.

3:3 - феєрична, або, як іноді кажуть, бойова нічия. Для «Енергії» вона вже четверта поспіль, і вона як і раніше впевнено на четвертому місці. Лідерські ж позиції "Єнакієвця" в цьому чемпіонаті непохитні.

«Енергія» (Львів) -  «Єнакієвець»  (Єнакієве) - 3:3 (0:1)

«Енергія»: Володимир Кардаш - Валерій Легчанов, Дмитро Бондар, Євген Рогачов, Максим Павленко - Михайло Грицина, Микола Грицина, Степан Струк, Тарас Кузь - Сергій Коваль, Владислав Мазур

«Єнакієвець»: Іво Юкіч - Віталій Скорий, Ромаріо, Тіагу, Олександр Хурсов - Артем Рось, Богдан Свирідов, Володимир Разуванов, Денис Овсянніков - Віталій Нестерук, В'ячеслав Чуднов

Арбітри: Станіслав Туржанський (Запоріжжя), Микола Подраний (Житомир)

Голи: Валерій Легчанов, 21, 37. Михайло Грицина, 28 - Богдан Свирідов, 19, Олександр Хурсов, 26, Віталій Нестерук, 30.
Попередження: Дмитро Бондар, 16. - Артем Рось, 30. В'ячеслав Чуднов, 33.

Удари (в ствір): 27 (17) - 17 (7).