Експерт: "Ситуація з "договірними" матчами в Україні - критична"

09 червня 13:32
Переглядів: 88
премєр ліга

Франческо Баранка, гендиректор провідної компанії Federbet, яка займається боротьбою з договірними матчами, розповів, чому у своїй доповіді перед Європарламентом назвав ситуацію в Україні з "дивними" матчами критичною. 

"Другий рік ми представляємо доповідь про те, що відбувається у світі того футболу, який пов'язаний з підробкою результатів. Ми займаємося тільки тими матчами, які вважаємо дивними, виходячи з котирувань букмекерів. У нашій команді депутат Європарламенту Марк Трабелла, колишній рефері з Кіпру Маріо Спанаі, якому постійно шлють анонімні погрози і машину якого підірвали в Ларнаці кілька місяців тому.

Цього року про Україну все говорили найбільше. В основному, про ліги U-19 і U-21. Ми почали стежити за цими чемпіонатами в листопаді, і до теперішнього часу можемо сказати точно, що вони тотально корумповані. Цей вірус перекочував в Першу лігу, а під кінець сезону ми чітко зрозуміли, що він проник і в Прем'єр-лігу. Феномен України - це величезна різниця в кількостях поставлених грошей між нормальними матчами і матчами із заздалегідь фіксованим результатом. Наприклад, в одному з поєдинків однакового рівня поставлена сума становила 30 євро, а в іншому - 500 000 євро. Як таке може бути?

Я був по-справжньому шокований. Ми говорили про Україну, тому що реально стурбовані тим, що відбувається. З тих пір, як я побував на зустрічі з представником Федерації футболу України Ігорем Кочетовим кілька тижнів тому, поставив перед собою мету - допомогти досвідом вашому чемпіонату. Я проаналізував рух ставок, подивився нарізки матчів юніорських команд U-19 і чемпіонату дублерів U-21 і прийшов до висновку: це літо - останній шанс для України почати боротьбу проти вірусу. Адже можна легко втратити весь футбол. Якщо вони починають підробляти результати матчів в такому юному віці, що буде, коли вони стануть старше?

Ми віримо, що можна вирішити проблему. Повинен же бути хтось, хто почне займатися всім цим. Розумієте, у світі таким проблемам приділяють дуже велику увагу. Після доповіді в Європарламенті ми роздали інтерв'ю 160-ти газетам і новинним агентствам, включаючи Guardian, Reuters. Про Україну сказали, що ситуація критична", - сказав експерт.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: