Екстра-ліга. Запахло весною...

24 січня 10:43
Переглядів: 180
Енергія ЛТК

Хто ще не встиг переварити першу частину сезону, а хтось вже давно забув її та зголоднів до нових баталій. Але в будь-якому випадку Екстра-ліга відновлює сво ходу! Всього шість турів залишилося відіграти в регулярній частині, після чого розпочнеться плей-офф і безпосередньо битва за чемпіонство.

Як провели зимові канікули?
Не ті зараз часи, щоб шикувати навіть за українськими мірками. Всі команди Екстра-ліги після свят сиділи вдома, працювали у звичному тренувальному режимі і провели дуже мало "товарняків". Хіба що Титан-Зоря раз з'їздив у Запоріжжя до місцевого АРПІ, а інші задовольнялися спарингами з сусідніми аматорськими колективами. Тільки ЛТК і СумДУ відмінно підготувалися з допомогою ігрового ритму, скориставшись перебуваням ЛТК в Сумах. Обидва учасники "вишки" залучили ще два колективи (першоліговий Рятувальник і команду чемпіонату Сум - Технологію), і вийшов цілком пристойний для міжсезоння турнір. Виграла його ЛТК.

В основному ж команди надолужували згаяне і працювали над помилками. Деякі колективи через обмежені можливості майже не проводили селекцію, тому просто покращували свою гру за рахунок наявних кадрів. Загалом, висновок напрошується один: ніхто з екстра-лігових команд цієї зими не знайшов чогось незвичайного і не зробив ривок у розвитку.

Селекція
Фінансова криза в Україні вже змусила забути про насичені трансферні вікна. Зараз команди вищого дивізіону в основному шукають гравців в першій лізі і аматорських турнірах типу чемпіонатів міста, часто не пропонуючи справжніх професійних контрактів. Тому говорити про трансфери багато не доводиться.

Тим не менш, вони були, і більше інших порушував спокій дебютант Екстра-ліги - криворізький Приват. Команда Олександра Юзика по завершенні осінньої частини позбулася відразу п'яти гравців, а натомість підписала чотирьох виконавців. Найбільш помітний з них - досвідчений Засенко, який ще недавно допомагав прогресувати молоді в Спортлідері. Тепер досить потужну бойову одиницю отримав Приват, який продовжує будувати команду.

Інші ж задовольнялися локальними успіхами. Енергія посилилась гравцем з сусіднього Княжого Ринку, Лукас знайшов воротаря, ЛТК при втраті Рося знайшов ще двох молодих-перспективних (що цілком у дусі Ковальчика), Локомотив взяв дует на перспективу з харківського Моноліту. Загалом, все скромно, але зі смаком.

Що дивно, поки без єдиного посилення залишаються Спортлідер+ і Кардинал-Рівне, тренери яких восени заявляли про необхідність знайти одного-двох чоловік. Але поки у них повне затишшя. А кінець трансферного вікна вже скоро...

Очікуваний прогрес
Обов'язково Спортлідер. Хмельничани дуже добре попрацювали влітку і на раніше створеному фундаменті зуміли побудувати пристойну конкурентоспроможну команду. На мій погляд, у команди Віктора Мглинця є всі резерви, щоб продовжити в тому ж дусі.

Також чекаємо більшого від Енергії, Урагану і Титану-Зорі. Енергія все більше згадує, що вона - гранд українського футзалу, від чого і грає по-іншому. Незважаючи на кадрові проблеми, "енергетики" мають непоганий склад, який здатний покращувати гру. Ураган повільно, але впевнено рухається вперед, і осінь вже показала, хто і як в таборі івано-франківців може дарувати вболівальникам перемоги. Також під кінець осені додала Титан-Зоря, обзавівшись непоганими виконавцями і намацавши свою гру.

Можливе падіння
Подивимося, як витримає ЛТК, доля якого багато в чому залежить від трансферної діяльності. Якщо заберуть таких хлопців як Савенко, Дзюбу, Цапова, Кожемяку - доведеться дуже туго. Також не все добре всередині колективу і у Локомотива. Так, чемпіон є чемпіон, і рівень Локо дозволяє йому розраховувати на великі перемоги. Але в самому колективі зараз не все гаразд, і з часом проблеми не вирішуються...

До Лукасу і Кардинала й надалі багато питань, і зараз дуже складно щось сказати про їхні весняні перспективи. Кубок України ці команди відіграли дуже непогано (хоча Лукас і вилетів, але все ж), начебто основа для успіху є, але "осінні" негативні моменти нікуди не поділися.

Що ж стосується СумДУ і Привату, то їх поки залишимо в спокої. Нинішнім аутсайдерам поки працювати і працювати над собою.

Екстра-ліга. 13 тур - 24.01.2015

12:00. Ураган (Івано-Франківськ) - Титан-Зоря (Покровське)

12:00. Спортлідер+ (Хмельницький) - ЛТК (Луганськ)

12:00. СумДУ (Суми) - Локомотив (Харків)

13:00. Кардинал-Рівне (Рівне) - Енергія (Львів)

14:00. Приват (Кривий Ріг) - Лукас (Кременчук)

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: