Ернест Юст. Легендарний тренер "Карпат" про якого… забули

17 червня 17:31
Переглядів: 312
Ернест Юст

Якби нині був живим легендарний тренер львівських «Карпат», то черга вітаючих Його з Днем народження була б довгою. Але Ернест Ервінович давно полишив цей світ суєти і, мабуть, тому не багато хто пам’ятав про нинішні юстівські – 87. Хоча варто було б згадати…

Юст був інтелігентною і скромною людиною, схильною до дипломатії. До своїх підопічних ставився з турботою. І ніколи, ніколи (!) при сторонніх не критикував підлеглих. Великий майстер футболу і вихованець закарпатського футболу більшу половину своєї спортивної кар’єри провів у лавах київського «Динамо».

Після чого працював і Ужгороді та Тернополі, а з 1963 з короткими переривами тренував футболістів різних поколінь у львівських «Карпатах».

Ернест Ервінович не любив змінювати гравців основи. Натомість керівництво клубу часто «пересовувало» його на тренерських посадах, але він не ображався, щоденно працював з великим завзяттям над стабілізацією складу команди. Тому і здавалося, що в «Карпатах» постійно грають одні й ті ж футболісти. Це були справді кращі гравці, які й досягли неповторних успіхів.

Ернест Юст після кубкового поєдинку із миколаївським «Суднобудівником» на запитання, з якими армійцями хотів би зустрітись у фіналі, відповів: «З ніякими!». Але після завершення успішного фінального матчу з ростовчанами керманич «зелено-білих» виявився більш балакучим: «Не розпитуйте мене про таємниці – я не знаю, що й відповісти. Хіба що це: мене часто критикують за «консерватизм», але я вперто намагаюся уникати непотрібних замін. Уже два роки ми граємо практично одним складом…».

Виїхавши зі Львова в Угорщину, яку вважав своєю батьківщиною (за національністю Юст - угорець), залишив добрі спогади про себе як про тренера, і як про добру і чуйну людину. Бо Йому вдалося зробити з львівських «Карпат» добротну команду, яка вважалась «грозою авторитетів».

Віддаючи шану цьому геніальному тренеру, футбольна Львівщина щороку проводить футбольний турнір, присвячений пам’яті Юста. Однак про сьогоднішній День …забули.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: