Федерація футболу України: безпека понад усе

25 березня 12:28
Переглядів: 186
ффу

У понеділок, 24 березня, у Києві відбулася нарада, присвячена питанням безпеки проведення весняної частини змагань ПФЛ. В заході взяли участь представники Комітету професіонального футболу, Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Федерації футболу України, Центральної ради Професіональної футбольної ліги та футбольних клубів ПФЛ південного та східного регіонів України, Міністерства України у справах молоді та спорту, а також Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України.

Федерацію футболу України представляв перший віце-президент Анатолій Попов, Професіональну футбольну лігу − її президент Мілетій Бальчос. Під час свого виступу Анатолій Попов зауважив, що у питаннях безпеки проведення змагань багато залежить від власників і керівництва клубів, адже саме вони краще орієнтуються в ситуації і можуть більш оперативно реагувати на різноманітні події, які відбуваються в регіонах.

Основним завданням ФФУ, за словами Попова, є гарантування безпеки учасникам змагань, і Федерація докладатиме усіх зусиль, щоб вони проводилися відповідно до календаря. Також було відмічено позитивний приклад об’єднання ультрас всіх українських клубів Прем’єр-ліги.  Крім того, можна зазначити, що під час проведення матчів УПЛ були відсутні всі ті негативні прояви на трибунах, які були проблемою у першій частині чемпіонату.

Мілетій Бальчос відзначив, що необхідно брати приклад з клубів Прем’єр-ліги, які швидко дійшли одностайного рішення щодо подальшого проведення змагань. Сьогодні необхідно зробити все можливе, щоб не порушувати їхню цілісність. Крім того, на його думку, необхідно активно залучати ультрас футбольних клубів до забезпечення безпеки на стадіонах.

Представники клубів заявили, що вони не знімають з себе відповідальності за безпеку на матчах. Також вони звернулися до МВС з проханням надати додаткові гарантії безпеки. Зі свого боку МВС рекомендувало клубам проводити більш детальний інструктаж стюардів та завчасно виявляти імовірні провокації. 

Учасники наради наголосили на тому, що футбол був і залишається аполітичним і має на меті консолідувати країну. Проведення футбольних матчів певним чином заспокоює суспільство, виконує миротворчу функцію.

Представники футбольної спільноти, міністерств та відомств, котрі взяли участь у заході, дійшли висновку, що необхідна тісна комунікація між правоохоронними органами та клубами, адже зараз дуже багато залежить саме від ефективності такої співпраці.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: