ФФУ: Дедишин намагається виправдати управлінські невдачі

09 листопада 15:14
Переглядів: 192
ффу

Глава Палати по вирішенню суперечок ФФУ Валентин Скворцов відповів на запитання журналіста у зв'язку із звинуваченнями Ігоря Дедишина на адресу Палати.

- Валентин Сергійович, позначте Вашу позицію відносно висловлювань Дедишина.
- Мені дуже дивно, що Генеральний директор ФК «Карпати» Ігор Дедишин, замість того, щоб вирішувати численні проблеми львівського клубу, намагається виправдати свої управлінські невдачі, даючи ЗМІ провокаційні і наклепницькі інтерв'ю відносно Палати по вирішенню суперечок ФФУ.

Дедишин, як управлінець, повинен знати, що, згідно з Регламентом Палати, прийняте рішення протягом 21 дня з моменту отримання повного його тексту могло бути оскаржене Клубом в Спортивному арбітражному суді м Лозанна, Швейцарія (САS). Чого, однак, не відбулося. Це виглядає, щонайменше, нелогічно, коли сторона, яка вважає себе постраждалою від винесеного, нібито «незаконного, заангажованого, безпідставного» рішення, свідомо ігнорує можливість передати спір на розгляд вищого юрисдикційного, незалежного органу з розгляду спорів та конфліктних ситуацій у сфері професійного спорту, і отримати остаточний вердикт інстанції, рішення якої визнаються всіма без винятку спортивними організаціями світу, і підлягають неухильному виконанню.

- З чим, на Вашу думку, пов'язана така його поведінка?
- Швидше за все, мабуть, він не вважав за доцільне подавати апеляцію в Спортивний арбітражний суд САS унаслідок відсутності конструктивних аргументів, що підтримують і обгрунтовують позицію львівського клубу. А може тому, що залиш CAS, за підсумками апеляційного розгляду, в силі винесене Палатою рішення, що ж тоді можна було пред'явити увазі громадськості в своє виправдання? А замість цього, вирішив вдатися до образ на адресу членів Палати, серед яких, до речі, був і представник від ФК «Карпати». Я абсолютно переконаний, що дана поведінка є ні чим іншим, як спробою уникнути відповідальності за неналежне виконання контрактних зобов'язань перед футболістами, а також ухилення від рішень проблемних питань правовими методами, прописаними в регламентних документах ФФУ та ФІФА.

- А що стосується його звинувачень конкретно на адресу Палати по вирішенню суперечок?
- З моменту створення Палати, тобто за два роки, було взято до виробництва більш 170 заяв від футболістів, тренерів та клубів. З цього числа, Палатою винесено понад 150 рішень, які вже вступили в законну силу. Спортивним арбітражним судом м Лозанни не було скасовано жодне з сімнадцяти оспорюваних рішень. Результати роботи Палати, як кажуть, видно на обличчя.

- Чи можна в такому разі сказати, що в «Карпатах» виключно внутрішні проблеми?
- Трудовий контракт це завжди взаємини двох сторін, це зіткнення двох інтересів - Клубу і гравця. Це завжди позитив і негатив, це привід для радості і поле для конфліктів. Як людина, що присвятив понад 16 років правовому регулюванню футболу в Україні, не буду приховувати, що конфліктні ситуації з приводу виконання умов контрактів виникали, виникають і, очевидно, будуть виникати в кожному клубі, в кожній лізі і в кожної футбольної асоціації.

Питання не в причині конфліктів, а в способі їх дозволу. І, якщо в одних випадках сторони сідають за стіл переговорів і шляхом пошуку компромісних рішень продовжують йти до досягнення поставлених цілей, то в інших випадках - обирають самий «легкий» спосіб, обґрунтувати власні прорахунки нібито існуючим «змовою».

- Як Ви в цілому ставитеся до критики? Адже не тільки ФК «Карпати» пред'являли претензії до Палати з вирішення спорів.
- Дедишин не самотній у своїх пошуках «винних», а не об'єктивної істини. З тією або іншою періодичністю з'являються негативні оцінки ФК «Говерла», ФК «Волинь», які, на жаль, є сторонами багатьох з розглянутих контрактних суперечок.

Критика необхідна, і ми її нормально сприймаємо, вона корисна і змушує Палату бути скрупульозно, працювати професійно. Але є критика, є критиканство. А в цьому випадку - безпідставні, бездоказові і огульні звинувачення.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: