ФФУ - політичний заручник

07 січня 10:37
Переглядів: 323
ФФУ

За свою історію ФФУ мала чотирьох президентів. І якщо про першого - Віктора Баннікова, ніхто і слова поганого не скаже, то претензій до трьох інших назбиралось багато. Але вчергове писати про це немає сенсу, хочеться звернути увагу на інший аспект в роботі президентів ФФУ. 

Кожного разу при зміні політичної влади в країні у нас починаються рухи щодо зміни керівника українського футболу. Футбол який в нас особливо тісно пов'язаний з політикою з кожним роком все більше страждає від цього. Якщо на початках, завдяки політикам і їхнім фінансовим вливанням, футбол розвивався. То зараз вони - якір, що не дає рухатись вперед.

ФФУ, в цьому випадку, як головна ознака проблеми. Головний футбольний орган країни повинен бути незалежним від влади в країні, а та не повинна вмішуватись у його роботу. І якщо офіційно у нас все добре і це визнає ФІФА, то по факту ФФУ є частиною політичної системи країни і нікуди не рухається без неї. 

Особливо яскраво запам’ятались два останні президенти. Ігор Суркіс прийшов до влади на хвилі збільшення впливу, як в країні так і на тодішнього президента України Леоніда Кучму, партії СДПУ (о) і Віктора Медветчука. Анатолій Коньков став ставлеником «сім’ї» Вікора Януковича. Зараз найбільш реальним кандидатом на те, щоб очолити ФФУ є Андрій Павелко, який представляє блок чинного президента країни Петра Порошенка.

Така політична прив’язка керівництва ФФУ ставить його в залежність від того, що відбувається в країні. І скільки б у нас не кричали, що футбол поза політикою але насправді він його частина. Якщо б цього не було, то для прикладу питання кримських клубів навіть не виникало б. Все вирішувалося б відповідно до міжнародних норм. Крим - це Україна і ніяких переговорів ніхто б не вів. А так - Коньков ставленик «сім’ї», а «сім’я» в Росії, яка захопила Крим.

Чомусь у нас в країні всі кричать про свободу, демократію, але після кожних виборів намагаються лягти під нового президента. Так Порошенко переміг з рекордною кількістю голосів, які були для нього авансом у складній ситуації. Для нього, а не Павелка. Що Павелко зробив для футболу? Нічого! Але він член правлячої партії і за логікою наших людей найкращий кандидат.

Якщо навесні президентом ФФУ стане представник якоїсь політичної сили то де гарантія, що через рік-два, коли влада в країні поміняється,  ми не отримаємо президента-імпотента на чолі ФФУ? Також такі призначення ведуть за собою прихід у керівництво головного футбольного органу країни не менеджерів-професіоналів, а ставлеників від клубів, які входять до відповідного політичного кола.

За останні кілька років наш футбол ситий всякими Стороженками і Поповами, йому потрібні менеджер. Тому і керівником ФФУ повинен бути менеджер, який розвиватиме організацію,  зароблятиме гроші для того, щоб знову вкладати у розвиток.

На виборах нового керівника ФФУ потрібно забути про такі поняття, як Революція Гідності, політична доцільність, член правлячої партії, жертва політичних переслідувань. Треба вибрати менеджера і менеджера не за дипломом, який куплений за кілька десятків тисяч доларів, а того хто дійсно вміє працювати. У випадку відсутності підходящої кандидатури відмовитись тимчасово від посади президента та віце-президентів і створити керівний колегіальний орган, який здійснюватиме оперативне управління. Потрібно за будь яку ціну розрубати пуповину між політикою і футболом. Це допоможе обом. Футбол зможе розвиватись відповідно до ситуації, а не політичної доцільності, а політика втратить поле для спекуляції.

Розмежування цих двох сфер приведе до зменшення корупції у нашому футболі. За відсутності політичного лоббі керівництво ФФУ не зможе так вільно себе почувати і порушувати законодавство. Також це погасить всі конфлікти, які є між нашими клубами. Наразі конфлікти відбуваються між тими хто знаходиться у різних політичних таборах і футбол виступає просто ще одним полем бою.

Обрання на посаду незалежного менеджера поставить всіх у рівні умови. Не буде київських чи донецьких, харківських чи дніпропетровських. Всі будуть українськими.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: