ФФУ запровадить чемпіонат між збірними областей України

30 квітня 08:40
Переглядів: 689
ффу

Президент ФФУ Андрій Павелко розповів про новий турнір - чемпіонат між збірними областей. 

"Першість України серед обласних збірних планується проводити кожні два роки. В ході дворічного циклу кожній збірній гарантовані мінімум по 8-10 офіційних відбіркових матчів. При цьому ми плануємо, що регіони не нестимуть істотних витрат на участь в турнірі, оскільки ці клопоти централізованим чином ляжуть на плечі ФФУ. Більше того, обласним федераціям можуть виплачуватися бонуси за перемоги і нічиї.

Далі, на вирішальному етапі ФФУ з числа фіналістів має намір визначати приймаючу область, здатну надати для потреб команд-учасниць 2-3 ліцензованих стадіони.

За попередніми розрахунками витрати не повинні бути надмірно великими. І хоча якихось конкретних цифр я поки назвати не можу, наше основне завдання - не обтяжувати витратами обласні федерації. Навпаки, ми маємо намір допомагати їм.

Що стосується джерел фінансування, вони можуть бути різними - від спонсорських надходжень до грантів УЄФА. Як свого часу визнаний Ньйоном успішним українським ноу-хау проект шкільного уроку футболу мав широку підтримку, так може статися і нині.

Трансляції на ТБ? Ми таке завдання перед собою, звичайно ж, ставимо, маючи на увазі популяризацію футболу в регіонах. Адже саме для цих цілей цей пілотний проект і задуманий.

Наприклад, є пропозиція проводити матчі Ліги ФФУ по вихідних під час так званого Тижня збірних УЄФА.

Якщо допуск в змагання аматорських збірних отримають колишні професіонали, які перебувають у статусі вільних агентів або вже завершили кар'єру у великому футболі? Ми розглядаємо різні варіанти - ліміт на кількість таких гравців, введення для них вікового цензу. Навіщо такі заходи? Щоб, зберігши аматорський статус змагань, забезпечити інтерес до них уболівальників. Зрозуміло, не слід перегодовувати ними телеаудиторію, але хіба показ 7-8 найцікавіших матчів на рік - можна вважати перебором?

Мені б хотілося, щоб в 2016 році відбулися перші відбіркові матчі. А коли краще стартувати - навесні чи восени, і в яку пору року проводити фінальні турніри, на ці запитання повинні дати відповідь фахівці", - розповів Павелко.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: