ФІФА служить Москві?

17 грудня 15:00
Переглядів: 277
фіфа

У зв’язку з воєнними діями Росії проти України, які тривають уже більше півроку, в Європі та світі залунали голоси щодо скасування в цій країні чемпіонату світу з футболу 2018 року. Багато людей, в тому числі і досить відомих, вимагають покарання агресора хоча б таким способом, однак інша думка в чиновників ФІФА. Поки вони твердили про недоцільність і все заперечували, з’явилася інформація про корупцію у найвищій футбольній організації світу. Англійська газета «Sunday Times», яка влітку написала про корупцію у ФІФА, передала комітетові палати громад із питань культури, засобів масової інформації та спорту Великобританії раніше неопубліковані матеріали про вибори країн-господарів чемпіонатів 2018-го і 2022 років. Таким чином зібрано детальні дані про те, як голоси продавали й купували в грудні 2010-го.

Видання повідомляє, що президент Росії Владімір Путін відіграв головну роль у перемозі заявки Росії на проведення «ЧС-2018», заручившись підтримкою глави ФІФА Зеппа Блаттера при голосуванні. Крім того, стверджують, що заявковий комітет Росії отримав підтримку і президента УЄФА Мішеля Платіні, подарувавши йому картину Пікассо. Як ФІФА проштовхує Москву, розповідає екс-арбітр ФІФА, професор кафедри спортивно-педагогічних дисциплін Прикарпатського національного університету ім.  В. Стефаника Мирослав Ступар:

— Питання позбавлення Росії чемпіонату світу слід порушувати не лише через корупційні схеми, завдяки яким їй надали право проводити цей чемпіонат, а й через неправомірну політику стосовно України. Переконаний: чимало країн підтримали б перенесення мундіалю до іншої держави, і це було б правильно. На жаль, є люди, які обирають не те, що правильно, а що вигідно.

Я бачу з риторики ФІФА, що вони не мають наміру позбавляти Москву мундіалю. Вони кажуть, що Росія витратила вже багато грошей на нові спортивні арени й повинна витратити ще. Мовляв, не можна припиняти роботу.

У тому, що ФІФА працює під впливом Москви, вже ні в кого не викликає сумнівів. Росіяни спокійно вивішують на своїх трибунах прапори терористичних організацій так званих «ДНР» чи «Новоросії», і ФІФА заплющує на це очі. Натомість «Арену-Львів» миттєво покарали за появу банера, який нібито їх компрометує. А цей цирк із кримськими клубами?.. Прикро, що ми бачимо таку політику, але що ми можемо вдіяти?

Своє бажання відібрати в Росії чемпіонат висловили Німеччина, Голландія, але їхніх слів ніхто не взяв до уваги. Навіть не внесли до порядку денного.
Корупційні скандали довкола ФіФА виникають не просто так. Має бути причина, і вона є, але її ніхто не хоче викривати. Не буде ж ФІФА копати сама під себе. Невже вони не бачать і не знають, що Росія веде відкриту військову агресію проти України? Бачать, але ніяк не реагують.

А цей абсурд  з відеороликом, який зробила ФІФА і який рекламує російський мундіаль?! Це ж узагалі злочин — внести до карти Росії наш Крим. Та за таке мали б летіти голови, це геополітичний конфлікт. А вони просто вибачилися перед нами і все.

Їм не вигідно втрачати спонсора, якого вони мають у вигляді «Газпрому». Вони пов’язані грошима з Росією і намагаються їх відпрацювати. Вплинути на це збоку майже неможливо — надто великі гроші йдуть з Росії і дуже великий вплив має ФІФА.

А корупційне розслідування ФіФА?.. Якщо людина хоче щось зробити і щось знайти, то вона це зробить і знайде. Якщо не зацікавлена, то все обставить так, щоб їй було вигідно і щоб за це нічого не було. Так і тут. ФІФА провела розслідування своєї ж корупційної діяльності. Який міг бути висновок? Звісно, що не винні. Та є люди, які не погоджуються з такими висновками розслідування і кажуть, що подаватимуть апеляцію. Зокрема, керівник слідчого відділу комітету з етики ФІФА Майкл Гарсія заявив, що ця доповідь ФІФА містить дуже багато помилок, неточностей, а отже, і фальшивих висновків. Він домагатиметься чесного розслідування. Подивимося, що з того вийде.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: