"ФІФА виявилося більш проукраїнською структурою, аніж деякі вітчизняні"

01 липня 09:10
Переглядів: 185
фіфа

Президент ФІФА Зепп Блаттер поставив крапку у питанні участі кримських футбольних клубів у чемпіонаті Росії.

"Згідно з усіма міжнародними стандартами, Крим є частиною України. І якщо кримські клуби хочуть далі виступати у професіональному футболі, то це мають бути лише ліги України", - озвучив позицію ФІФА його президент.

Зепп Блаттер також спростував чутки про те, що перед початком чемпіонату світу з футболу у Бразилії він вів перемовини з очільниками російського футболу про майбутнє кримських клубів.

-  Приємно, що ФіФА підставляє плече українському футболу, - каже газеті "Експрес" Святослав Сирота, відомий у минулому воротар, який обіймав посаду президента Професіональної футбольної ліги. - Такої заяви слід було чекати. Блаттер не сказав нічого виняткового. ФІФА діє суто в рамках статуту. І якби керівний орган діяв на руку росіянам, то порушив би свій статут. Вражає те, що ФІФА виявилося більш проукраїнською структурою, ніж деякі вітчизняні футбольні керівні органи.

- Що саме ви маєте на увазі?

-  Керівники нашого футболу ховають голову у пісок і демонструють байдужість. Вони просто не борються за збереження клубів. Зникне "Таврія" - не проблема. Зникне "Севастополь" - також не біда. Ось така позиція керманичів українського футболу. Якщо вони не змінять лінію поведінки, то в чемпіонаті України зостанеться вісім чи навіть шість команд.

- Як саме треба рятувати кримські клуби?

-  Наші функціонери мають відкрито заявити, що Крим - це Україна, що місцеві клуби мають виступати лише в нашому чемпіонаті. Треба щоденно вести перемовини з представниками "Таврії", Севастополя" та інших кримських команд і за них боротися. Найгірші справи у "Таврії", адже клуб у боргах, а його власник Фірташ - за кордоном. Я вважаю, що керівники футболу мають знайти бізнесменів, які в таку складну хвилину змогли б допомогти фінансово "Таврії". Тоді б кримчани зрозуміли, що вони потрібні Україні. Нині вони стали жертвами путінської пропаганди. А футбол може змінити ставлення кримчан до України. Повірте, це невеликі гроші для наших олігархів. Із ними треба розмовляти. Ми б зберегли "Таврію" бодай для першої ліги, адже цього року вона вибула з прем'єр-ліги.

-  Чи справді "Севастополь" прагне виступати в українській першості?

- Я не маю такої інформації. Але можу запевнити, що у "Севастополя" справи набагато кращі, ніж у "Таврії". Його власник Новинський не має фінансових проблем і не відмовляється від команди. Із ним треба розмовляти, щоби клуб зберіг українську прописку і домашні матчі проводив в одному із місті материкової України. На жаль, наші функціонери не хочуть спілкуватися з кримчанами. Вони кидають їх напризволяще, їм простіше махнути рукою і констатувати неприємний факт, аніж боротися за збереження цілісності чемпіонату України. Сподіваюсь, у них вистачить здорового глузду, щоб не допустити втрати цієї цілісності. І допоможуть їм власники клубів, які воліють виступати у добротному чемпіонаті.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: