ФК "Карпати" – лідер Прем’єр-ліги із залучення до головної команди клубних вихованців

20 серпня 15:43
Переглядів: 228
Амбросій Чачуа

У чемпіонаті Прем’єр-ліги сезону 2014/2015 відбулося лише чотири тури, а у складі львівського ФК «Карпати» на полі за дорослу команду зіграли вже семеро молодих вихованців клубу. Це – найбільший показник серед команд першості України.

Справді унікальною є історія 18-літнього Івана Лобая, який на початку літа навіть не мріяв,  що передсезонні збори проводитиме у складі головної команди «Карпат», а вже . у першому турі Прем’єр-ліги  головний тренер «зелено-білих» Ігор Йовічевіч випустить його у стартовому складі. До цього моменту молодий  захисник  не провів жодної гри за молодіжну команду «левів», за його плечима – лише один сезон у першості юніорів.

До Лобая потрапити «в основу» «Карпат», оминувши рівень «молодіжки», вдавалося лише Роману Підківці за часів тренерства Олександра Севідова.  

Інші клубні вихованці на шляху до Прем’єр-ліги  пройшли через усі етапи підготовки молодого гравця. Сьогодні найдосвідченіші з них – Олег Голодюк і Ярослав Мартинюк. Перший – зараз лідер команди та її капітан, другий – приклад для наслідування своїм молодшим колегам: Володимиру Костевичу, Вадиму Страшкевичу та Амбросію Чачуа.

«Усі матимуть шанс проявити себе в матчах, – коментує активне залучення до команди молодих клубних вихованців головний тренер ФК «Карпати» Ігор Йовічевіч. Саме за їхніми виступами побачимо, хто має потенціал і бажання до росту. У кого воно виявиться більшим – той і буде грати».

Намагається закріпитися в основному складі «левів» і 20-річний нападник Тарас Пучковський. Довіру тренера вихованець «Карпат» виправдав уже в першій грі сезону. Проти ужгородської «Говерли» Тарас відзначився своїм дебютним голом у Прем’єр-Лізі. Хоча, зізнається, грати на дорослому рівні всі 90 хвилин ще не звик.

«У першому таймі було дуже важко – не міг зачепитися за м’яч, – зізнався Тарас Пучковський. – А вже у другому таймі почав шукати простір на полі, стало легше».

А ще на прицілі в Ігоря Йовічевіча є Маркович,  Грисьо, Яструб – гравці, які наразі не провели жодного матчу в Прем’єр-Лізі, але періодично тренуються з основою «Карпат»  і найближчим часом можуть дебютувати за  головну команду «зелено-білих». 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: