ФК "Карпати" на "Арені Львів": фінансовий аспект

05 березня 10:23
Переглядів: 259
Арена Львів

25 лютого львівські «Карпати» та стадіон «Арена Львів» офіційно оформили договір про співпрацю. ФК "Карпати" зіграють на ньому останніх п’ять матчів чемпіонату. «Зелено-білі» вже не раз пробували грати на новій арені але на довго співпраця із стадіоном не затягувалась. З 2012 року постійно ведуться розмови про переїзд із стадіону «України» але дальше розмов справа так і не пішла. Зараз же Арена-Львів фактично стала домашньою для донецького «Шахтаря».

Що ж заставило керівництво «левів» підписати договір з «Ареною Львів»? Ми вирішили розібрати детальніше одну з основних причин – фінансову. «Карпати» один з небагатьох клубів України який міг похвалитись тим, що заробляє на продажі квитків і це є значною частиною доходів клубу. Проте, останні роки відвідуваність домашніх матчів команди постійно падає, а разом з тим й прибутки. Мінімальна ціна квитка на домашній матч львів’ян 20 гривень, а найпопулярнішими є квитки за 40-60 гривень. В середньому квиток на матч «Карпат» коштує 50 грн. У першій частині сезону «зелено-білі» грали з командами ціна на матчі з якими проходить по категорії «економ» і «стандарт». В середньому вісім вже зіграних матчів чемпіонату відвідувало по 3 956 глядачів. Загалом на «Україну» прийшло 31 654 що дало можливість заробити клубу понад півтори мільйони гривень (в середньому 197 тис. за гру).

Оренда «Арени Львів» обійдеться «Карпатам» у 805 тис. грн. (5 матчів по 161 тис.), плюс витрати на організацію матчу.

Три з п’яти майбутніх матчів з категорії квитків «топ» де мінімальна ціна за квиток 40 грн. матчі з «Говерлою» і «Олександрією» - категорія «економ». Дохід від цих матчів буде такий самий як і на «Україні» ні новий стадіон ні суперник не заставить прийти на гру більшу кількість вболівальників. А тих хто прийде з міста перекриють любителі футболу з периферії. А ось зустрічі з «Шахтарем», «Динамо» і «Дніпром» обіцяють бути куди цікавішими для фанатів. Тут вже свою роль зіграє і стадіон (він збере як львівських фанатів так і дасть можливість прибути фанатам з Стрийщини, Сколівщини, Дрогобиччини для яких різниця в доїзді на «Арену Львів і «Україну» дорівнює годині-півтори в одну сторону). Також важливим буде і піар компанія «Шахтаря», який збирає на «Арені Львів» куди більше вболівальників ніж «Карпати» на «Україні». Тому кількість любителів на цих матчах буде точно не меншою ніж на аналогічних матчах минулого чемпіонату на старому стадіоні, а то й вищою. Думається, що в середньому ця цифра буде мінімум 10 000. Враховуючи, що це матчі з категорії «топ» і велику різницю в розташуванні трибун то середня ціна за квиток буде не менше 70 грн. Таким чином дохід від одного матчу буде мінімум 700 тис. А загальний дохід від п’яти матчів повинен становити не менше двох з половиною мільйонів гривень. Навіть віднявши суму за оренду ми отримаємо більший дохід ніж від попередніх восьми матчів.

Також враховуючи плани «Карпат» вийти у Лігу Європи - це хороша можливість налагодити співпрацю з «Ареною Львів» перевірити доцільність перенесення матчів туди, залучити вболівальників та напрацювати систему роботи на можливі єврокубкові матчі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: