ФК "Львів": зробили все що могли – встановили черговий рекорд!

14 червня 14:15
Переглядів: 390

У заключному поєдинку сезону 2010/2011 городяни порадували вболівальників зливою голів

Синьо-Золоті Леви прагнули здобути бронзові медалі, тому й виходили на поле стадіону «Рух» з подвійною мотивацією, оскільки, аби посісти третє місце, конче необхідно було перемагати тамтешню команду, а також покращити свою різницю забитих і пропущених голів. Крім того львів’яни сподівались на хороші новини з інших футбольних полів України, проте добрі звістки не надійшли…

На останній матч цього футбольного року Синьо-Золоті Леви вийшли в формі синього кольору із золотими номерами та утворили енергетичне коло, в той же ж час, фанати «Львова», які чисельною кількістю прибули до Івано-Франківська, скандували: «Вперед Львів’яни, Ми разом з Вами!»

І вже на першій хвилині поєдинку футболісти зі Львова могли відзначитись, це швидкісний Антон Крамар, пройшовши лівим флангом, прострілив у штрафний майданчик господарів, де Ігор Мельник, якимось дивом, не дотягнувся до круглого. Наступні десять хвилин поєдинку проходили в позиційні боротьбі, де кожна з команд викладалась максимально, аби щось створити небезпечного. А на 15-й хв. першого тайму «жах «Прикарпаття» Євгеній Чепурненко, який вже встиг під час свої виступів за «Львів» забити аж шість голів франківчанам, скориставшись помилкою місцевих гравців, заволодів м’ячем і наблизившись до володінь Івана Локатиря, потужно пробив, але захисники «Прикарпаття» заблокували постріл півоборонця «Львова», після чого шкіряного підхопив невтомний Ігор Мельник і відразу прострілив – мимо. Проходить якихось три хвилини й вже прудконогий Володимир Танчик вдало прийняв смугастого та вийшов сам на сам із воротарем команди суперників, але останній відверто збиває Володю…арбітр обмежується лише «гірчичником». Штрафний, метрів з 20-ти виконав капітан городян Іван Білий і…влучив у стійку. Прикарпатці прокинулись десь у середині першого тайму та, ударом Андрія Кругляка, нагадали, що вони також на щось та здатні. А на 31-й хвилині «Львів» був просто таки зобов’язаний виходити вперед, але удар Антона Крамара голкіпер «Прикарпаття» парирував у карколомному стрибку (не дарма тренер франківчан назвав саме Локатиря найкращим у весняній частині сезону), та м’яч потрапив до Володі Танчика, останній пробив, але знову шкіряний просто таки «чудом» оминув ворота в міліметрах від стійки. Проте «смаженим таки запахло» і гості забивають свій закономірний гол на 34-й хвилині: спочатку віце-капітан городян Тарас Яворський з меж штрафного прицільно пробиває – Локатир у неймовірно сейві, відбиває смугастого, але останнього підхоплює Ігор Мельник і спокійно, й точно відправляє м’яч у сітку воріт «Прикарпаття», 0-1! А вже через три хвилини Синьо-Золоті Леви знову організовують чудову атаку, яка завершується виходом сам на сам із воротарем господарів Володимира Танчика, до честі воротаря команди з Івано-Франківська (рахунок, якби не дії стража воріт, міг бути просто таки сенсаційним) знову вмудрився відбити постріл городянина, а потім ще й нейтралізувати Євгенія Чепурненка й Ігоря Мельника,- дійсно, футбольні дива. Перший тайм підходив до свого завершення, а пробивали ще й найактивніший у складі «Прикарпаття» Андрій Кругляк, на 45+1 хв. та львів’янин Віталій Грицай,- та в обох випадках м’яч оминув ворота.

Другий тайм, аж до 56-ї хв. пройшов без голів, але, нарешті таки, футболісти «Львова» зуміли забити другий гол, це Антон Крамар, спочатку сам вривався в штрафний господарів, але його «скосили». Коли ж виникло питання, а хто ж, власне, виконає удар, Антон зголосився, і не прогадав: удар вийшов настільки філігранним, що страж воріт «Прикарпаття» навіть і не ворухнувся, коли шкіряний залітав практично у «дев’ятку», 0-2! Прикарпатці відповіли через дві хвилини гострим і прицільним ударом того ж Кругляка (без сумніву 23-й номер «Прикарпаття» був найактивнішим у складі біло-зелених), але воротар «Львова» Богдан Когут був на місці. Йшов другий тайм і знову Антон Крамар наважується на дальній удар, після якого шкіряна куля «прямувала» під перекладину – на заваді черговому взяттю воріт став «герой матчу» - воротар «Прикарпаття. А на 67-й хв., нарешті, відзначився улюбленець львівської публіки – Танчик Володя, городянин, отримавши м’яча в карному майдані івано-франківчан, накрутив одразу трьох (!) захисників у біло-зелених футболках і забив свій черговий гол, 0-3! Далі гра проходила знову ж у напруженому руслі, бо «Львів» прагнув забити ще, а «Прикарпаття» намагалось уникнути ганьби перед очима рідних вболівальників, яких, до речі, було дуже й дуже мало на «Русі»…А на 71-й хв., тим часом, Ігор Мельник, оформлює дубль, вправно пробивши з центральної зони штрафного майданчика суперника, 0-4. Час ішов далі, далі й тривали гострі й креативні атаки Синьо-Золотих Левів, які увінчались черговим успіхом на 83-й хв., коли Крамар зумів також організувати другий гол у цій грі, потужно пробивши з метрів 15-ти по центру, 0-5 рахунок і фанатський сектор «Львова» шаленіє в радісних поривах! Але засмутити вболівальників із Львова, хоча б на мить, гравцям «Прикарпаття» таки вдалося, це активний Андрій Кругляк скористався миттєвим непорозумінням у захисті «синіх» та відчайдушно пробив під самісіньку стійку, 1-5 і франківчани обіймаються. Але на цьому голепад не завершився, адже свого слова ще не сказав «жах Івано-Франківська» Євгеній Чепурненко, який вже смакував аж шість голів у ворота цього клубу. Тому, хоч і на 90+2-   й хв., але ж Чіпа таки забив, відгукнувшись на вивірений пас Танчика, 1-6 у підсумку! Але, цього було мало…і «Сталь», і «Кримтеплиця» своїх опонентів обіграли, тому п’яте місце дісталось «Львову».

І як після цієї перемоги не згадати слова колишнього тренера «Прикарпаття» Сергія Пташника, який в прес-центрі «Лафорт-Арени» в першому колі цього сезону казав, що «Прикарпаття»,  мовляв, рідко пропускає від «Львова» менше п’яти…також у спогади приходить і гра, коли стадіон у Добромилі урочисто відкривали для Всеукраїнських змагань, саме тоді, якщо вже хтось забув, нагадаємо, Леви грали саме проти земляків з Івано-Франківська й перемогли останніх – 6-2! А щодо рахунку 6-1…у першому колі «Львів» з таким же ж «написом на табло» здолав на «Лафорт-Арені» «Фенікс-Іллічівець» з Калініне. Що ж, сезон завершився, і «Львів» учергове встановив рекорд, як і в першому колі, наколотивши шість голів. Також цей матч став і найкращим в історії Львівських Левів з когорти виїзних.

Після гри всі футболісти «Львова», а також і Олександр Рябоконь з тренерами, підійшовши до фан-сектору львів’ян, взялися за руки й дякували найактивнішим уболівальникам, які протягом усього сезону підтримували «Львів» і в Добромилі, й на всіх теренах України. Одним словом, завершили Синьо-Золоті Леви цей сезон на п’ятому місці. Про підсумки виступу городян ми ще писатимемо, але ніхто не залишитися байдужим до справді величної гри, яку продемонстрували юні футболісти «Львова», хоча й чудом це можна назвати лише для тих, хто, або не вірив у городян, або заздрив їм, оскільки все є закономірно. А попереду черговий сезон, чергові матчі, й дивлячись у майбутнє, так і хочеться сказати, дає Боже сили, терпіння, натхнення й ентузіазму нашому Президенту, патріоту львівського футболу – Юрію Кіндзерському!