ФК "Рух": "Це свавілля арбітра Петренка в Полтаві"

21 жовтня 08:35
Переглядів: 249
суддя

Футбольний клуб «Рух» перебуває лише другий рік у професіональному футболі України. Під час цього нетривалого періоду ми зіштовхувалися з різноманітними ситуаціями – в тому числі і від арбітрів. Серед служителів футбольної Феміди переважна більшість – справжні професіонали своєї справи, однак є й такі, хто під час футбольних поєдинків відверто віддає перевагу одній із команд. Складно сказати – мова йде про кваліфікацію суддів чи банальну концентрацію… Але те, що сталося у матчі 17 туру у Полтаві, називатимемо речі своїми іменами – це упереджене суддівство. З такими арбітражем ми миритися не будемо, тому надсилаємо відео суперечливих епізодів у комітет арбітрів ФФУ і також хочемо, щоби футбольна громадськість дала оцінку діям арбітра Євгена Петренка і його асистентів.

Отож, матч «Полтава» – «Рух» і його суперечливі епізоди:

Перший епізод трапився вже на початку матчу, коли гравець під номер 25 пішов грубо у підкат, не маючи можливості зіграти у м’яч. У цьому моменті арбітр повинен дбати про безпеку гравців та карати за подібні порушення жовтою карткою.

У цьому моменті арбітри не помітили фол на Лозовому, хоча проявили принциповість щодо Ткачука, показавши йому жовту картку.

Асистент арбітра фіксує вихід м’яча за лінію, хоча, як показує відео, момент доволі суперечливий.

Через декілька хвилин відбувається на цьому ж фланзі схожий епізод, де у простій ігровій ситуації, коли м’яч виходить за бокову лінію, біля кутового прапорця гравець «Полтави» вводить м’яч у гру не з того місця, й арбітр зупиняє гру і, згідно з правилами гри, наша команда мала вводити м’яч у гру. Але арбітр ігнорує це, і далі відбувається вихід м’яча за бокову лінію, який, на відміну від попереднього епізоду, ігнорується бригадою арбітрів.

Ще один кумедний і очевидний епізод відбувся під час ауту, коли у простій ситуації бригада арбітрів проявила свій непрофесіоналізм.

Гравець «Руху» Юрій Копина веде боротьбу за м’яч – на думку арбітра, опорний півзахисник порушив правила.

У схожій ситуації свисток арбітра мовчить.

У цьому епізоді, як і у всьому матчі, арбітр не дозволяє нашій команді боротися за м’яч і поводить себе зверхньо стосовно гравців нашої команди.

У схожих ситуаціях арбітр трактує по-різному єдиноборства – і всі на користь «Полтави»

Що у цьому епізоді побачила бригада арбітрів – жодної небезпеки з боку Грися не відбулося.

Цікавий момент, гравець «Полтави» вдарив відверто ліктем Василя Білого, після чого, розуміючи провину, попросив вибачення. Натомість, бригада арбітрів у цьому матчі дозволяв гравцям «Полтави» майже все.

Арбітр, перебуваючи у зручній позиції, не фіксує очевидного фолу, даючи можливість розвинути небезпечну атаку команді суперника.

Вже навіть гравців «Полтави» розуміють, що вони порушили правила гра, і повертаються на свої позиції. Але арбітр Петренко своїм рішеннями здивував усіх учасників матчу…

У цьому епізоді асистент арбітра проявив повний непрофесіоналізм. Навіть якщо і був офсайд 90+д, то асистент  арбітра мав би його зафіксувати відразу. Натомість, він дочекався  того, що воротар «Полтави» все-таки не встиг заволодіти м’ячем. Та здивував своїм рішенням навіть головного арбітра, який показав на кутовий, зафіксувавши неймовірний офсайд.

Кульмінацією вистави у Полтаві стала 89-та хвилина зустрічі. Коли Лозовий небезпечно прострілював у штрафний майданчик суперників, де гравець «Полтави» зіграв рукою, очевидно, що положення рук є неприроднім. Гравець таким чином збільшує об’єм свого тіла, що є очевидною підставою для призначення пенальті у ворота «Полтави». Арбітр та його асистент єдині хто не помітив цей епізод.

Таким чином арбітри матчу «Полтава» – «Рух» суттєво вплинули на підсумковий результат поєдинку. Своїми безпідставними і більш ніж сумнівними рішеннями вони «душать» колективи, які намагаються розвивати український футбол, забираючи «свіже дихання», яке притаманне для таких команд. Арбітраж на кшталт «роботи Євгена Петренка» нівелює бажання людей, котрі збираються вкладати і вкладають гроші в український футбол. І над цим варто серйозно задуматися керівникам українського футболу…

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: