ФК "Скала": хто повинен платити за існування команди?

30 січня 10:00
Переглядів: 583
Скала

Стаття розміщена в рамках блогу : Навколо футболу та спорту

Випереджаючи закиди в упередженості скажу зразу: вболіваю за проект ФК «Скала» всім серцем і душею. Саме за проект, а не команду. Ігор першої команди бачив мало (але ті, що бачив сподобались),  не зможу назвати більшості гравців, вживу на матчі не ходив, особливої любові до команди не маю. Зате захоплююсь проектом ФК «Скали», який був створений з нічого. Вибудувана систем від дитячих команд, до дорослої. Створена академія і відповідна інфраструктура. Чи не єдине чого нема в команди це класного стадіону. Я обома руками за те щоб проект ФК «Скала» існував та прогресувала.

Я вже писав про те, що не сприймаю коли команди фінансуються за бюджетні кошти і вважаю, що професійні клуби це бізнес, який повинен сам на себе заробляти. Сьогодні хочу звернути увагу на ще один аспект пошуку грошей для фінансування команди – прохання про допомогу у любителів футболу. До такого кроку команди вдаються часто і не тільки в України. Найкращий приклад в нас це народна команда «Верес» де фанати є одними з головних акціонерів клубу.

Директор ФК «Скала» Леся Кравчук в своєму останньому інтерв’ю телеканалу «Лан» попросила владу, громаду Стрия і Стрийського району допомогти команді фінансова. А на сайті вказані реквізити для внесення благодійного внеску. Я тільки за щоб команді допомогли, але з мої точки зору це «кидалово» людей, які перерахують гроші.

Чому? Та тому, що нам пропонують дати гроші на команду щоб врятувати але нічого не говорять, що насправді відбувається в клубі. Якщо ви залучаєте широку громадськість до фінансування команди, то будьте ласкаві відкрийте дані про діяльність клубу. Щоб ми платили не за «кота в мішку». Хочеться знати, на що йдуть кошти, на чому команда заробляє, хто і скільки отримує.

В одному із своїх інтерв’ю 2013 року президент команди Микола Кміть визначив три складові футбольного бізнесу на яких команда може заробляти: телебачення, вболівальники й трансфери. Якщо з першими двома у всіх туго і зараз. То щодо трансферів позитивні відгуки від керівництва команди лунали ще чотири роки тому. Ми кожного трансферного вікна бачимо постійний рух гравців, але ми не знаємо їх фінансової складової.

Також всі засновники команди є далеко не бідними людьми. Навіть якщо частина з них припинила фінансувати команду, інші мають не один мільйон гривень для того щоб зробити вливання в команду. До речі ми досі не знаємо чому «Скала» втратила частину фінансування і як це відбилось на праві власності клубу.

Також не знаючи всієї фінансової складової у клубі мені видається дивним коли вболівальник, який заробляє 4000 гривень в місяць буде перекидати гроші, щоб наприклад, директор клубу отримувала 10 тисяч, бо треба врятувати команду.

Тому хочеться побажати, щоб клуб, якщо він дійсно потребує фінансування від людей, а не просто не хоче тратити гроші керівництва, став відкритий для вболівальників та показав свій фінансовий звіт бодай за останні пару сезонів.   

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: