ФК Сваричів. Третя вершина кузні футбольних талантів

07 листопада 13:30
Переглядів: 193
ФК Сваричів

Команду Сваричева, села-п’ятитисячника на Рожнятівщині, по-праву називають кузнею футбольних талантів. Варто назвати новоявленого чемпіона області Романа Курташа, «срібних» призерів Олега та Святослава Локатирів, Володимира та Юрія Христоньків, аби в тому титулі ні на мить не сумніватися. Тим паче, що йдеться про новітню верству талантів. Бо в цьому краї можуть назвати не один десяток майстрів копаного м’яча.

Не так давно сайт о. Михайла Луціва «Футбол Рожнятівщини», торкаючись історії сваричівського футболу, навів допис одного з тамтешніх уболівальників до районної газети ще 85-их років:
«Давно минули ті часи, коли славилася футбольна команда Сваричева. Сільські футболісти були грозою не тільки для команд району, а й навіть імениті обласні «Кооператор», «Електрон» частенько програвали сваричівцям. Програвали, бо кістяк колективу складався з таких хлопців, як Богдан Гумінський, три Степани —Рибчак, Марчук, Сороцький та інші, які вміли робити, як кажуть, погоду навіть в непогоду.
Мабуть, пам’ятають ветерани, з яким азартом виходили вони на поле, скажімо, в Перегінському, де проходив один із фінальних поєдинків. Незважаючи на проливний дощ, забивали голи. Не забудуть і цікавий випадок, який стався в Бурштині. Тут кращий центрфорвард команди Петро Волощук, пробивши з метрів тридцяти по воротах, потрапив у поперечину й м’ячем перебив її».

Звісно, і трофеїв сваричівці надбали чимало. Чемпіони району: 1966, 2008; срібні призери: 2009, 2010 (першість області); бронзові призери: 2007, 2011 і 2012 (першість області); володарі районних кубків: 1966, 1995, 2005, 2006, 2007 (всі кубки), 2008 (Пролісок, Золота Осінь), 2009 (Золота Осінь), 2012 (Пролісок); фіналісти кубків: 1988, 2000, 2009, 2011 (Пролісок і кубок району). Та, як бачимо, чемпіоном «кузня талантів» ставала не часто, а востаннє ще в 2008 році, оскільки перевагу було віддано обласним перегонам. А коли вирішили повернутися в домашній чемпіонат, більшість місцевих футболістів подалася до інших команд Івано-Франківщини.

Але період смути тривав не так давно, як колись, після першого чемпіонства в 1966-му. В усякому разі, ФК «Сваричів» своє нове сходження до нинішньої третьої вершини почав зі скромного торішнього шостого місця. А зміцнивши крила й повернувши власних доморощених талантів, сваричівці зі старту набрали переможної ходи. Причому, головним їхнім опонентом були традиційно потужні «Горгани» з райцентру. Зазнавши лише по одній поразці та розійшовшись миром в очному протистоянні, так пліч-о-пліч вони й дійшли до передостаннього туру. Розгромні 4:0 господарів, і гості першими привітали нових чемпіонів.

1

2

БОМБАРДИРИ
19 – Роман Якимів («Чечва»)
15 – Євген Зеленчук («Горгани»)
12 – Тарас Мельникович («Карпати» Лопянка)
11 – Мирослав Чабан (ФК «Суходіл»)
10 – Андрій Волощук, Ігор Федишин (ФК «Сваричів»).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: