Флорбол. "Лемберг" готується до масштабного турніру

24 травня 12:00
Переглядів: 186
Лемберг флорбол

Флорбол – молодий вид спорту, про який, можливо, дехто і не чув. Гра відбувається пластиковим м’ячем, удари по якому наносять ключкою. Мета, як і у футболі та хокеї, – забити м’яч у ворота суперника. З’явився він у 1970-их роках в Швеції, однак доволі швидкими темпами став популярним і за межами скандинавської країни. В кінці минулого століття навіть відбувся перший чемпіонат світу з флорболу, а вже 2008-го року цей командний вид отримав визнання МОКу. Очікують, що 2020-го року флорбол увійде в програму Олімпійських ігор у Токіо.

Розвивають таку гру і в Україні, де 2005-го року створили національну асоціацію флорболу. Впродовж останніх десяти років на теренах нашої країни пройшли не тільки національні, а й міжнародні змагання. Один з таких турнірів, «Україна Овпен», відбудеться цього року у Львові в палаці спорту «Галичина» з 6-го до 12-го червня. У віковій категорії «MenPro» у ньому візьме участь львівська команда «Лемберг». Ще кілька українських команд змагатимуться в інших категоріях.
Про те, як «Лемберг» готується до змагань, розвиток та стан флорболу в Україні й, зокрема, про сам турнір розповів нам в.о. головного тренера львівської команди Роман Лозинський.

– Ми зараз готуємось до наймасштабнішого турніру, в якому візьме участь понад 50 команд. Відбудеться він у Львові й має назву «Україна Овпен». Очікуємо на приїзд команд із 5-6-ти країн Європи.

– Як команда проводить підготовку до змагань та чи є в команді якісь нові обличчя?

– Плануємо провести збори наступними вихідними. До «Лемберга» на «Україна Овпен» приєднаються гравці срібних призерів чемпіонату України, команди «Скіф» з Нового Роздолу. Наразі тренування проводить капітан команди Мар’ян Грабовик.

– Чи проводили новачки із Нового Роздолу вже тренування з командою?

– Поки що ні, але вже наступного тижня вони приєднаються до нас та розпочнуть підготовку до змагань.

– Яким чином проходитимуть змагання?

– З 6-го до 9-го червня зіграють команди за такими віковими категоріями – U-15, U-13, U-11. З 9-го до 12-го – розпочнуть змагання дорослі команди категорій «MenPro», «Men» та «Women».

– Які завдання ставить перед собою «Лемберг» на цьому турнірі?

– На турнір приїдуть досить сильні команди з-за кордону, але сподіваємось, що наші хлопці покажуть гідну гру в категорії «MenPro».

– Як ви вважаєте, на якому рівні зараз перебуває флорбол в Україні та чи є якісь перспективи розвитку?

– Ще 2010-го року у нас було 5-10 команд. Зараз же – 35 клубів і близько 100 колективів. Зважаючи на те, що до нас систематично приїжджають з-за кордону, і наші команди виїжджають на різні міжнародні турніри, перспектива очевидна.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: