Форма "Карпат": крізь призму років. Частина третя

28 грудня 15:00
Переглядів: 153
Карпати

На початку 2017 року львівські «Карпати» презентують своїм уболівальникам три абсолютно нові, креативні та ексклюзивні комплекти ігрової форми. Дизайнерські рішення спільного проекту ФК «Карпати» та TM Joma наразі тримаються в таємниці, відомо лише, що нічим подібним не може похизуватися жоден інший клуб. А поки визначається час представлення форми, Інформаційний центр пропонує уболівальникам пригадати, у яких футболках, шортах, гетрах, светрах і навіть головних уборах, карпатівці грали колись... 

Через кілька років клуб було ліквідовано, натомість місто було представлене СКА «Карпати». Форма у армійської команди була червоно-білою. Захисник цієї команди, що також виступав і за «Карпати», Ігор Цісельський, розповідав, що керівництво команди хотіло позбутися минулого і обіцяло перефарбувати зелено-білий карпатівський автобус у червоний колір. 

Зрештою, після років боротьби в кабінетах улюблений клуб Львова було відновлено. Разом з «Карпатами» 1989-го повернулася і смугаста зелено-біла форма. «Спочатку кілька матчів ми відіграли у зелено-чорних футболках, а далі повернулися до звиклого варіанту», – каже автор першого забитого голу «Карпат» після відродження Роман ЛАБА.

Наступна трансформація відбулася після турне до Сполучених Штатів – у червні 1990-го. «Ми приїхали у США у формі, що, мабуть, не вирізнялася новизною, самі розумієте. Представники української діаспори вирішили подарувати нам новий комплект, у якому ми грали протягом всього сезону. Самі футболки були білими, а на рукавах красувалися зелені смужки. На грудях розмістився напис Challenge», – розповідає Лаба

Період 90-их в українському футболі ознаменувався невизначеністю і фінансовою лихоманкою. Навіть національна збірна України не могла похвалитися належним підходом до вибору екіпірування, що вже й казати про команд-учасниць чемпіонату України. Більшість команд не відображали на своїй формі клубні емблеми. 

«Пригадую, як у 1993-му ми вийшли на фінал Кубка України з київським «Динамо»
, – розповідає відомий карпатівець Анатолій ПЕТРИК, що грав на полі «Республіканського» стадіону. – «Карпати» були одягнені у зелені футболки з білими вставками на плечах. Жодної емблеми – лише справа на грудях логотип виробника, фірми Kokott і зображення півника».

За словами ветерана саме у такій формі львів’яни дебютували у єврокубках. «Ми поїхали в Ірландію на матч з «Шелбурном», після якого вирішили обмінятися футболками. Тоді навіть виник трохи неприємний інцидент», – посміхається Петрик

1996-го «Карпати» ненадовго одягли незвичні білі футболки з чорними смугами і громіздким написом LAZ на грудях із значком Львівського автобусного заводу на серці (у такій формі також виступали згодом футболісти «Карпат-2»). У ті часи воротар Ельхан Расулов міг вийти на гру у светрі фірми Lotto, а гравці у деяких матчах грали у футболках від Adidas Originals. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: