Франческо Баранка: "У 2017 році відбулося 65 підозрілих матчів у Другій лізі"

25 грудня 18:51
Переглядів: 179
Баранка

Голова Комітету з питань етики та чесної гри ФФУ та генеральний директор міжнародної компанії Federbet Франческо Баранка підсумував виконану роботу в Україні щодо боротьби проти матчів із фіксованими результатами в минулому році та розповів про перспективи своєї діяльності.

«У жовтні ми отримали схвалення Виконкому затвердити покарання для гравців, які беруть участь в матчах з фіксованим результатом. Перше з них стосується контрактів – воно дає можливість клубу призупинити договір гравця, якщо він помічений в матчі з фіксованим результатом. Друге – це коли футболіст, який фігурує в справі про договірний поєдинок, не може викликатися до збірної країни до кінця кар’єри. Він просто забанений до завершення виступів. Третє рішення стосується покарання для людей, які приховують інформацію. Навіть якщо гравець знав про матч з фіксованим результатом, але не сказав про це, йому загрожує дискваліфікація», – сказав Баранка.

За словами голови Комітету етики та чесної гри, в Україні багато людей говорять про матчі з фіксованими результатами, але мало хто з них це робить офіційно.

«Гравці повинні розуміти, що якщо вони брали участь в таких матчах і не повідомили про це, то їх теж чекає покарання. Вони повинні співпрацювати з нами і розуміти, що це може змінити ситуацію. Наприклад, в Італії Антоніо Конте дискваліфікували на 6 місяців за те, що він знав про матчі з фіксованим результатом, але не сказав про це», – розповів пан Франческо.

Генеральний директор міжнародної компанії «Federbet» заявив, що найбільше роботи з підозрілими матчами в Другій лізі, проте ситуація не катастрофічна, порівнюючи з європейськими чемпіонатами.

«У Другій лізі ми маємо вже дуже багато справ. З початку нашої роботи в Україні (перше засідання оновленого Комітету відбулося в квітні, – прим. «РБ») ми отримали багато інформації по Другій лізі – мова йде про 65 матчів, які могли проходити без належної спортивної боротьби. Це надзвичайно багато. Втім, не можу сказати, що ситуація катастрофічна. Багато хто думає, що за межами України в цьому плані – рай. Але ви просто не знаєте, що насправді відбувається за кордоном. В Україні показник матчів з фіксованим результатом середньостатистичний або трохи вищий за середній. Тобто, ви можете уявити, що твориться в інших країнах», – повідав Баранка.

Голова Комітету етики та чесної гри розповів, що спочатку хотів співпрацювати з клубами, проте не всі йдуть на контакт, тому наразі робота зосереджена на тому, щоби припинити появу матчів з фіксованим результатом.

«Якщо мене запитають, чи хочу я до кінця сезону посадити в тюрму 300 гравців або залишити кількість підозрілих матчів на позначці 65, то я виберу другий варіант. Я хочу, щоб кількість таких матчів не росла. Це не говорить про те, що ми не хочемо вирішити проблему – деякі справи вже передані в КДК і ми чекаємо рішень по них, а одна справа потребує перевірки на детекторі брехні. Так, хотілося б, щоб все проходило швидше, такі процеси вимагають багато процедур. Думаю, що перші рішення допоможуть швидше розібратися з іншими справами і швидше приймати рішення», – цитує Баранку Sport Arena.

Нагадаємо, що за словами керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького, «вже є перші кримінальні провадження на договірні матчі в Україні».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: