Франківцям розкажуть, що таке алтимат

14 жовтня 11:30
Переглядів: 220
алтимат

У ресторані “Урбан Спейс” 14 жовтня відбудеться зустріч Алтимат. Закриття сезону 2015.

“Засновники та учасники івано-франківських клубів алтимату розкажуть що це за спорт, поділяться історіями, емоціями та здобутками. Буде весело, затишно та пізнавально”, – пишуть організатори.

Відвідувачам розкажуть, що таке алтимат, яка його історія в Україні, яким чином цей вид спорту з`явився у Івано-Франківську. Також про те – як з’явились команди Madcaps і Impuls, про здобутки за 2015 рік, про студентську лігу алтимату, про плани на майбутнє.

Довідка:

Алтимат (англ. Ultimate) — це командний неконтактний вид спорту з літаючим диском. Гра ведеться двома командами у прямокутному полі з зонами на кінцях. Ціль — пасами провести диск через ігрове поле до зони суперника, де його мусить зловити один з гравців команди.

Відмінна особливість алтимату — відсутність арбітрів та наявність поняття «духу гри».

Правила:

Поле — прямокутне з гольовими зонами (end-zone — як в американському футболі) на кінцях. Розміри центральної частини поля — 65 на 35 метрів, із зонами глибиною по 22 метра, що прилягають до коротших боків поля.

Мета гри — зловити диск в гольовій зоні суперника.

Початок гри — розіграш кожного очка починається з розміщення команд на передніх лініях своїх гольових зон. Команда, що захищається, вводить диск у напрямку нападаючої команди. Атака починається з того місця, де диск впав і зупинився або викотився/вилетів в аут.

Рахунок.Команді зараховується очко, коли гравець ловить диск у гольовій зоні суперника (якщо диск падає на землю в гольовій зоні – це втрата). Після цього команди міняються сторонами. Диск вводить команда, що виграла попереднє очко. Фінали великих змагань тривають, поки одна з команд не набере 21 очко або більше з мінімальним розривом в 2 очка. Такі ігри можуть тривати близько 2 або 3 годин. Інші матчі звичайно проводять до меншого числа виграшних очок, або з обмеженням за часом, що зменшує тривалість гри, тим самим, не даючи гравцям сильно утомлюватися.

Рух з диском. Диск може передаватися за допомогою паса (обов'язково в повітрі) товаришу по команді в будь-якому напрямку. Піймавши диск, гравець повинен зупинитися, зробивши не більше 3-х кроків. Дозволяється обертатися на місці на одній нозі (як у баскетболі). Захисник, що прикриває кидаючого (marker — «блокуючий»), рахує від 1 до 10 з перервою в секунду. Тільки одна людина може прикривати гравця з диском, інші не повинні перебувати ближче 3-х метрів від нього. Відстань між атакуючим і захисником не може бути меншою, ніж діаметр диску.

Перехід володіння. Диск переходить до іншої команди, якщо пас не завершився, тобто диск торкнувся землі через поганий пас, гравець нападаючої команди упустив його, диск опинився за полем, був перехоплений або збитий суперником, а також якщо захисник дорахував до 10, а пас не був зроблений. У цьому випадку команда, що захищалася, отримує диск і стає нападаючою.

Фоли. Умисний контакт між гравцями заборонений. Заважати руху гравців також не можна. Якщо в результаті порушення відбувається втрата диска, то гра відновляється так, як би втрати диска не було.

Суддівство. Гравці самі відповідають за дотримання правил і меж поля і самі вирішують суперечки. У вирішенні спірної ситуації беруть участь лише ті гравці (як правило двоє), між якими вона виникла. Решта гравців не втручаються. Якщо вирішити спірну ситуацію протягом 30 секунд не вдається, диск повертається гравцеві, що здійснив пас, і ситуація переграється.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: