ФСТ "Україна" не втрачає першості ні у спорті вищих досягнень, ні в оздоровчій роботі

02 липня 16:38
Переглядів: 250
стуй

Від часу створення Крайова організація ФСТ «Україна» не втрачає першості як у спорті вищих досягнень, так і в масовій фізкультурно-оздоровчій роботі серед працівників виробничої галузі, транспорту та сфери обслуговування.

За роки незалежності в організаціях товариства підготували 8 заслужених майстрів спорту, 82 майстри спорту міжнародного класу, 254 майстри спорту України.

Серед них — 26 учасників літніх і зимових Олімпійських ігор, які здобули чотири медалі: 

  • Роман Гонтюк (дзюдо) — срібну та бронзову
  • Андрій Федчук (бокс) і Христина Стуй (легка атлетика) — бронзові

Наша розмова — з головою Крайової організації ФСТ «Україна» Анатолієм Садохою.

— Пане Анатолію, за головування Ярослава Гонтковського ви багато років були його заступником. Що змінилося в роботі, відколи ви очолюєте товариство?

— Працюючи понад 20 років заступником голови товариства, яке очолював Ярослав Гонтковський, ми спільно вирішували багато питань, пов’язаних з розвитком дитячо-юнацького спорту, підготовкою спортсменів високого класу, організацією фізкультурно-оздоровчих заходів серед різних верств населення Прикарпаття, пропагандою здорового способу життя, збереження чинної матеріально-спортивної бази. Тому, зрозуміло, торік, після обрання головою обласної спортивної організації, мені неважко було увійти в роль керівника і продовжувати підтримувати наявні спортивні традиції, започатковані Ярославом Мирославовичем. Врешті-решт, ваша газета за багато років не раз писала і про наші досягнення, і про наші проблеми.

— Поговорімо про досягнення, про минулий рік, коли ви стали керманичем товариства. Як-не-як, це було перше ваше серйозне керівне випробування.

— Якщо відверто, то за чиєюсь спиною трохи легше. Однак незважаючи на вкрай погане фінансування товариства на статутну діяльність наша організація успішно впоралася зі своїми завданнями. За рейтинговими підсумками роботи серед обласних товариств зі спортивної майстерності Центральна рада ФСТ «Україна» вивела нас на перше місце серед областей другої групи. Уже не перший рік ми стаємо переможцями і в спорті високих досягнень по лінії управління спорту департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту ОДА серед спортивних товариств і відомств.

— Чи можете ці високі слова  підкріпити якимись цифрами?

— Безумовно. Торік 57 спортсменів ФСТ «Україна» ввійшли до складу членів, кандидатів і резерву збірних національних команд України з різних видів спорту. Здобуто 22 медалі різних ратунків на всесвітніх та європейських чемпіонатах і кубках, 38 нагород — на всеукраїнських змаганнях, а гірськолижниця з Косова Богдана Мацьоцька в складі збірної України була учасницею XXII зимових Олімпійських ігор у російському місті Сочі. Крім того, в товаристві підготовлено двох майстрів спорту міжнародного класу, 14 майстрів спорту України, оздоровлено  983 учнів ДЮСШ, збережено мережу дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Їх у нас десять, з яких чотири — спеціалізовані, олімпійського резерву.

— Ви сказали, що товариству не виділяли коштів на статутну діяльність, а результати бачу є, і то немалі. А ми знаємо, що нині без грошей — ні туди ні сюди...

— Звичайно, це частково сковувало роботу товариства. і тільки завдяки Раді профспілок області в особі її голови ігоря Басюка та окремих обласних профспілкових організацій виділяли незначні кошти, які ми використовували на проведення спортивних змагань, придбання атрибутики і призів. Решту спортивних заходів організовували на громадських засадах, за що я щиро вдячний працівникам нашого ФСТ «Україна». А спортсмени високого класу на змагання їздили переважно за рахунок спонсорів, власний кошт і на посильне фінансування управління спорту ОДА і Міністерства молоді та спорту України.
Користуючись нагодою я хочу висловити подяку головам профспілкових комітетів Надвірнянського ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» — Ігореві Скорупському, Калуського «Лукор-Карпатнафтохіму» — Олегові Кушлику, директорові виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з ТВП  Ігореві Якиміву, які з розумінням поставилися до ефективної роботи спортивних шкіл товариства і які надають посильну фінансову та організаційну допомогу в діяльності Крайової організації ФСТ «Україна».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: