ФСТ «Україна» відзначатиме своє 20-ліття

15 квітня 11:35
Переглядів: 371
Default Image

У 2011 році Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Україна» відзначатиме своє 20-ліття. Можливо, мало хто знає, що це товариство 1991-го починалося з Івано-Франківщини. Ярослав Гонтковський, якого обрали головою крайової організації, в Києві багато разів виступав і доводив ще прорадянським спортивним функціонерам слушність щодо її назви — «Україна». І пан Гонтковський свого добився. З того часу обласне ФСТ «Україна» на Прикарпатті постійно займає перші місця.

— Пане Ярославе, 20 років — це ювілей. Як відзначатимете?

— Наскільки я знаю, центральна рада ФСТ «Україна» звернулася до Президента держави зі своїми пропозиціями. Натомість багато питань ми будемо змушені вирішувати на місцевому рівні. Ви, звичайно, хотіли б знати щось конкретне про святкування. Зайвий раз не казатиму про економічну кризу, але ми співпрацюємо з державними та громадськими організаціями і намагаємося виконувати свою роботу.

— Яку все-таки?

— Я посилатимуся лише на минулий рік. Найперше — масові заходи: зимові та літні Галицькі ігри, легкоатлетичні кроси, обласні турніри з міні-футболу серед трудових колективів на призи газети «Єдність» і на кубок «Робітничої газети», спортивно-мистецьке свято «Етноігри-2009» за програмою третього міжнародного фестивалю «Родослав», відкритий турнір Галичини з шахів пам’яті міжнародного гросмейстера Сало Флори, обласна спартакіада серед фізкультурних колективів у залік XVIII Всеукраїнської спартакіади виробничих підриємств, п’ята міжнародна виставка голубів. Протягом року загалом товариство провело 39 спортивно-масових заходів.

— До масових заходів традиційно ми звикли. А як щодо результатів високих досягнень?

— Торік підготовлено одного майстра спорту міжнародного класу, 12 майстрів спорту України, 41 кандидата в майстри, 70 першорозрядників і 877 спортсменів масових розрядів. Власне, до складу національних команд країни та резерву Міністерства сім’ї, молоді та спорту від нашої крайової організації зараховано 27 спортсменів з олімпійських видів спорту і 18 — з неолімпійських видів. У Зимовій Олімпіаді-2010 брали участь Олександр Лазарович — стрибки на лижах з трампліна та Богдана Мацьоцька — гірськолижний спорт.

— Крайова організація ФСТ «Україна» за підсумками завжди ходить у переможцях. А як вона виглядає на всеукраїнському рівні?

— Ми посіли перше місце у Центральній раді ФСТ «Україна» серед областей другої групи. А за результатами XVIII Всеукраїнської спартакіади  СК і КФК виробничої сфери СК «Нафтохімік» з Калуша посів друге місце, а команда «Кроно-Карпати» з Брошнева стала третьою на Всеукраїнському фіналі з футболу на призи «Робітничої газети».

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ, http://www.galychyna.if.ua

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: