Футбол - без політики

06 жовтня 13:17
Переглядів: 105
Гол

Чому люди ходять на футбол? Ніколи не задумувалися над цим питанням? Знаєте, я мабуть теж, але погодьтеся, що в цьому є щось сакральне. Якась невидима сила змушує десятки, сотні, а подекуди й тисячі людей залишати повсякденні справи і відправлятися в намічений час в намічене місце. Так само згуртовано в наш час люди щотижня ходять лише на майдан та до церкви, та й то не завжди...

Місця великого скупчення людей завжди приваблювали різного штибу шарлатанів: гадалок, наперсточників, професійних жебраків. Останнім часом до цієї когорти долучилися політичні агітатори. Відчувається,  що найближчим часом в нашій країні будуть вибори. Інформаціний простір ЗМІ, білборди, а то й просто паркани заповнююються різного роду матеріалами, які то підносять до небес одних кандидатів, то змішують з фекаліями інших. Мабуть, єдиними місцями куди ще не добрався агітпром є церква, цвинтарі та стадіони.Принаймні так було до останнього часу...

Але от буквально сьогодні, перебуваючи на матчі чемпіонату Івано-Франківської області з футболу між футбольними клубами Коломиї та Калуша, я був неприємно вражений тим, що політична агітація добралася і до спортивних арен. Сама гра, до речі, пройшла в напруженій, але коректній боротьбі протягом усіх 90-та з хвостиком хвилин матчу і завершилася перемогою господарів з рахуном 1-0. Так от, десь в середині другого тайму на стадіоні з'явилися четверо молодих людей (двоє дівчат та двоє хлопців), які почали роздавати газетку політичного змісту на підтримку одного з кандидатів у депутати (прізвище та ім'я цієї особи зі зрозумілих причин називати не буду). На моє запитання чи погоджено агітацію на стадіоні з відповідальними за проведення футбольного матчу особами вони почали блеяти відверті нісенітниці про те, що це не агітація, а просто газета, яка між іншим коштує 2 гривні та в решті-решт накивали п'ятами. Цікаво, куди далі господарі направлять своїх вірних слуг роздавати цю "газету за 2 гривні" - в неділю рано до церкви чи в поминальні дні на цвинтар?

Велика кількість глядачів все-таки отримали це "чтиво", відволікаючись при цьому власне від гри. Зі слів самих горе-агітаторів стало зрозуміло, що їх така ситуація повністю влаштовує. Ба, навіть більше, вони нею кічилися, мовляв: ніхто не дивиться футбол, всі читають нашу агітку ! Зрозуміло, що ніхто з представників команди-господаря не буде бігати по стадіону за порушниками та забороняти їм проведення незаконної агітації. А причина цього банальна - це питання нерегламентовано.

На жаль, в регламенті ІФФФ цього сезону заборона політичної агітації під час проведення змагань чітко не прописана. Є лише пункт, який забороняє дискримінацію в тому числі за політичною ознакою. Хоча чим агітація за одного кандидати не є дискримінацією інших?  Наприклад в регламенті ААФУ чітко прописано, що під час проведення змагань заборонені агітація, реклама та оголошення політичної спрямованості.  Такі самі пункти є в регламентах багатьох інших регіональних федерацій, ПФЛ та УПЛ.

Мабуть, чільники ІФФФ не могли передбачити ситуації, що знайдуться люди, які позаряться на святе і будуть займатися агітацією на стадіонах. І це при тому, що займаються таким неподобством люди далекі від футболу, як Земля від неба ! Я би ще міг зрозуміти, якщо б, вокориставши прогалину в регламенті, таке собі дозволили керівники команд, які справді займаються футболом, вкладють в нього своє серце і душу. На це, скриплячи серцем, ще б можна було закрити очі. Але такого неподобства, яке твориться зараз допускати не можна. Тому, від імені "Ініціативої групи з відродження професіонального футболу на Прикарпатті", переконливо прошу керівництво ІФФФ найближчим часом розглянути дане питання та дати йому свою компетентну оцінку.

Загалом я бачу два вихода із ситуації. Перший - це внести зміни до регламенту та заборонити політичну агітацію в будь-якій формі на стадіонах області під час проведення змагань. Контроль за виконанням можна покласти на представників правоохоронних органів. Другий - змусити кандидатів платити за проведення такого піару на стадіонах. Зрештою команди, граючи у футбол, збирають аудиторію, створючи цим самим продукт, який можна продавати. Чому б не продавати право роздачі агіток на футбольному матчі, наповнюючи цим самим  бюджети клубів ? Думаю, що в кінці сезону для багатьох команд це буде не зайве.  Але в будь-якому випадку дане питання має відповідати нормам регламенту.

Звичайно, що можна закрити на очі на дану проблему та взагалі нічого не робити, але в такому випадку впродовж жовтня місяця 2014 року місця проведення змагань ризикують перетворитися на звалища агітаційних матеріалів...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: