Футбол за бюджетні кошти: так чи ні

14 січня 21:10
Переглядів: 517
гроші

Стаття розміщена в рамках блогу : Навколо футболу та спорту

Після інформації про зняття з чемпіонату стрийської «Скали» вболівальники знову почали говорити про те, яка погана влада, бо не підтримує футбол. Але чи повинна вона його підтримувати?

Задача влади створювати умови (податкові пільги, інфраструктуру) для нормального існування бізнесу та не комерційних проектів. Тому коли хтось починає говорити про пряму фінансову підтримку – це бажання знайти найкоротший і найлегший шлях.

Звичайно, що обласна влада могла б допомогти «Скалі» і дати гроші хоча б на завершення чемпіонату у Першій лізі. Проте для чого їй це робити. Стрияни – професійна команда, яка повинна самостійно заробляти гроші або знаходити джерела фінансування. Львівські «Карпати» довели, що команда може бути останньою в чемпіонаті, але мати позитивний бюджетний баланс. Варто відмітити, що «Карпати» теж не отримують фінансування від компанії, яка володіє половиною акцій клубу. Проте команда існує і заробляє.          

Задача органів влади у спорті повинен залишатись такою, як є – підтримка ДЮСШ, олімпійських видів спорту та спортивних товариств. Минулого року з обласного бюджету було виділено понад 25 мільйонів гривень на їх підтримку. Правда ми не можемо об’єктивно виміряти результат від їх діяльності та оцінити чи були показані адекватні результати відповідно до фінансування. Бо є сумнів щодо ефективного використання цих коштів, але це питання для іншого матеріалу.

Повернемось до проблем «Скали». Ось уявіть собі, що одна з львівських ресторацій оголосить про часткове закриття оскільки вона не має достатнього заробітку, але хоче продовжувати «тішити» смачними наїдками своїх відвідувачів. Тому проситиме грошей з міського бюджету для покращення свого фінансового становища. Однозначно, що всі будуть критично до цього ставитись і розповідатимуть про не раціональне витрачення коштів. Чому влада повинна допомагати бізнесу прямими фінансовими вливаннями?

Як не крутіть а професійний спорт – це бізнес. Клуби заробляють гроші на спонсорах, продажу атрибутики, телевізійних прав, квитків, гравців. Окремі спортсмени заробляють підписуючи спонсорські контракти та виступаючи на показових турнірах. А те що вони покращують імідж держави – це належна подяка за надання останньою їм фінансової підтримки в ДЮСШ.

Стрийська «Скала» не один рік вибудовувалась, як повноцінна футбольна структура. Клуб має одну з кращих тренувальних баз в Україні, є дитячі і юніорські команди. Мінус – відсутність нормального стадіону і мало вболівальників. Але всі мінуси повинні були покриватись доходами від продажу гравців, яких виховала клубна академія. Проте цього чомусь не сталось. І думається всіх тонкостей фінансування команди ми ніколи не дізнаємось.

Окремо потрібно відмітити дії Миколи Кмітя, який на відміно від вболівальників, добре розуміє всі процеси і як колишній голова області не просить грошей у влади, а шукає спонсорів для клубу. Маю надію, що він таки їх знайде і «Скала» продовжить виступи у Першій лізі.    

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: