Футболісти Львівського державного університету фізичної культури обіграли "Верес"-НУВГП

15 жовтня 09:45
Переглядів: 138
ЛДУФК

У матчі другого туру Конференції «Захід» попереднього етапу ХV чемпіонату Студентської футбольної ліги України сезону-2015/2016 команда Львівського державного університету фізичної культури приймала «Верес»-НУВГП з Рівного. Гра на штучному полі стадіону імені Богдана Маркевича у Винниках завершилася перемогою підопічних Олега Колобича з переконливим рахунком 3:0. Однак звитяга господарям поля далася лише завдяки докладанню максимальних зусиль – гра видалася для «інфізівців» далеко не легкою прогулянкою, як може хтось подумати, дізнавшись про підсумкові цифри на табло.

ЛДУФК (Львів) – «Верес»-НУВГП (Рівне) – 3:0 (0:0)

13 жовтня. Початок – 14:45. Винники. Стадіон імені Богдана Маркевича. Штучне поле. Похмуро. +4°С. 120 глядачів.

Арбітр – Олександр Циганков (Тернопіль).

Асистенти арбітра: Юрій Ковальчук, Андрій Онишків (обидва – Львів).

Четвертий арбітр – Роман Блавацький (Львів).

Спостерігач арбітражу – Юрій Холявко (Львів).

ЛДУФК: Іван Сілецький, Богдан Вільчинський (Олег Шандра, 78), Олег Матушевський, Віталій Заторський, Андрій Маркович (Микола Бухта, 46), Ілля Михайловський (Михайло Березовий, 46), Володимир Савошко, Тарас Завійський, Володимир Гладкий, Дмитро Полюганич (Іван Диня, 75), Мар’ян Бабій (Остап Ілюк, 71).

Головний тренер – Олег Колобич.

Тренери – Олександр Огерчук, Ігор Карпа, Богдан Харкавий.

«Верес»-НУВГП: Василь Полюхович, Олександр Овсійчук, Андрій Шекель, Андрій Дзюра, Андрій Бусленко, Олександр Ловенюк, Олександр Кухарчук (Олексій Іваницький, 13), Андрій Кушнір (Сергій Новак, 66), Олександр Апанчук (Дмитро Баранов, 86), Андрій Ляшко (Назар Дмишук, 58), Павло Таргоній.

Головний тренер – Олександр Григорович.

Тренер – Анатолій Пасевич.

Голи: 1:0 – Володимир Савошко (50), 2:0 – Володимир Гладкий (76), 3:0 – Іван Диня (78).

Попередження: Володимир Савошко (28), Віталій Заторський (38).

Поєдинок розпочався на 45 хвилин пізніше запланованого – гості затрималися в дорозі, тож господарям, зважаючи на холодну погоду, нічого іншого не залишалося, як коротати час, попиваючи гарячий чай. Втім, у значно більшій мірі на діях обох команд позначився той факт, що грати довелося на штучному полі. Однозначно це було на руку футболістам з Рівного – все ж, при всій повазі до них, майстерність у львів’ян вища, а штучний газон нівелював різницю у класі.

Та якби там не було, а розпочав «Верес»-НУВГП дуже активно, з перших секунд гри намагаючись подавити суперника атаками за участю більшої половини свого складу. Особливо агресивно у гостей в передній лінії діяли атлетичні, але дуже швидкі Павло Таргоній та Олександр Апанчук. І саме підопічні Олександра Григоровича створили перший небезпечний момент у матчі. Вже на 3-й хвилині після подачі корнера з лівого флангу ледь не замкнув дальню стійку оборонець Андрій Шекель, до речі, вихованець Академії футболу ФК «Карпати». А от гравцям ЛДУФК більше 15-ти хвилин ніяк не вдавалося наблизитися до воріт гостей – надто багато браку при передачах, особливо на підступах до карної зони. Лише на 17-й хвилині господарі розіграли комбінацію, вивівши на забійну позицію півоборонця Тараса Завійського, який у матчі першого туру забив єдиний і переможний м’яч у ворота «Буревісника» з Кременця. Добряче 7-й номер «інфізівців» приклався по м’ячу й цього разу, але «гармату» прийняв на себе хтось з гравців «Вереса»-НУВГП.

Удар Тараса Завійського став для його партнерів своєрідним сигналом до штурму воріт суперника. Вже за хвилину триходівку за участю Володимира Гладкого і Тараса Завійського потужним ударом низом завершував правий захисник Андрій Маркович – голкіпер Василь Полюхович відбив м’яча перед собою. На добивання кинувся Завійський, але на якусь мить воротар його випередив, з другої спроби зафіксувавши круглого в руках. На 20-й хвилині з-за меж штрафного майданчика пробив по цілі вже Володимир Гладкий – поряд зі стійкою з зовнішньої сторони воріт. Аналогічно завершилася й спроба вразити ворота метрів з 25-ти центрального захисника «інфізівців» Богдана Вільчинського, яку він виконав на 28-й хвилині. А за три хвилини Ілля Михайловський у центрі поля красиво у підкута відібрав м’яча і миттєво кинув у прорив по центру Володимира Гладкого. 17-й номер увірвався в карний і пробив – і знову політ м’яча перекрив блок від захисника, який кинувся у ноги атакувальному хавбеку львівської команди.

На тій таки 31-й хвилині свою єдину небезпечну атаку в першій половині зустрічі провели й гості. Прохід лівого захисника Андрія Шекеля, про якого ми вже згадували вище, завершився прострілом низом. Було по-справжньому небезпечно, але Павлу Таргонію забракло якогось метра, аби замкнути дальню стійку.

Господарі з відповіддю не забарилися: вже в атаці у відповідь вони отримали право на кутовий удар. Тарас Завійський подав корнер справа на дальню стійку, де оборона гостей «загубила» Андрія Марковича. Правий захисник ЛДУФК головою зряче пробивав у ближній кут з відскоком від газону – і знову поряд з каркасом воріт. Не влучив у рамку воріт і Ілля Михайловський, якому на 36-й хвилині Володимир Савошко, отримавши передачу від Тараса Завійського, викотив круглого на 18 метрів від лицьової лінії.

Останню нагоду відкрити рахунок у грі в першій половині зустрічі господарі змарнували на 40-й хвилині, коли Ілля Михайловський заробив штрафний поблизу карного майданчика суперника. Позиція була цілком забійна – метрів 20 до лінії воріт трохи правіше середини. Володимир Савошко технічно перекинув круглого через стінку у ближній кут, але знову забракло влучності – поряд зі стійкою… Тож на перерву суперники пішли за «сухого» рахунку – 0:0.

Той таки Володимир Савошко опинився в епіцентрі подій і на початку другого тайму. На 47-й хвилині він виконав передачу верхом на Олега Матушевського, але центральному захиснику, який своєчасно підключився до атаки, трохи забракло зросту, аби дотягнутися головою до м’яча і скерувати його у сітку. Однак за дві хвилини вже мали чудову нагоду забити гості: в одній атаці вони нанесли аж три удари – двічі вдало зіграв голкіпер Іван Сілецький, а третій заблокували захисники. Могли футболісти «Вереса»-НУВГП відкрити рахунок і в наступній атаці: Олександр Апанчук метрів з 20-ти класно пробив низом, але Іван Сілецький впевнено закрив праву від себе «шістку», перевівши м’яча на корнер. І саме після кутового гостей глядачі побачили перший гол у матчі. Але забила його не та команда, що подавала корнер…

Винісши м’яча за межі карного після подачі з кутового, господарі організували швидку атаку правим флангом. Зусилля партнерів ударом з меж карної зони завершував Тарас Завійський. Голкіпер Василь Полюхович круглого відбив, але першими на підборі були «інфізівці», які організували ще одну атаку, тепер вже лівим флангом. У її фіналі м’яч отримав Володимир Савошко, який змістився до середини і пробив зряче під поперечину у дальній кут. Цього разу воротар команди з Рівного був безсилий щось зробити – 1:0.

Відкривши нарешті рахунок, підопічні Олега Колобича трохи скинули оберти – грати на максимальних швидкостях усі 90 хвилин не так просто, тим більше на штучному газоні. «Затишшя» господарів у передній лінії тривало хвилин 15. Втім, упродовж цього ігрового відрізку гості спромоглися лише на дві більш-менш небезпечні атаки. Зокрема, на 58-й хвилині метрів з 19-ти непогано пробив Павло Таргоній, але шкіряна сфера пройшла трохи вище поперечини. Однак, треба відзначити, що Іван Сілецький контролював її політ і в разі потреби, напевне, перевів би м’яч на корнер. А за вісім хвилин вже Олександр Ловенюк пройшов на швидкості по лівому флангу і низом пробив у дальній кут – повз стійку.

А на 75-й хвилині свій професіональний хист виявив головний тренер команди ЛДУФК Олег Колобич, зробивши тактичний хід, який упродовж наступних трьох хвилин остаточно вирішив долю зустрічі на користь господарів. Замість прудконогого Дмитра Полюганича, який добряче «повозив» правий фланг оборони гостей, Олег Васильович випустив на поле не менш реактивного Івана Диню. І 2-й номер львів’ян вже в перших двох атаках за своєї участі відзначився асистом і забитим голом. Спочатку він разом з партнерами швидко вибіг у контратаку і протягнувши м’яча по лівому флангу з добрих півполя, віддав передачу-конфетку на Володимира Гладкого, якому залишалося переправити круглого з восьми метрів у пусті ворота, що він холоднокровно й зробив – 2:0.

Менше, ніж за дві хвилини, «інфізівці», перехопивши м’яча на половині поля суперника, провели ще одну швидку контратаку: Володя Савошко віддав на Івана Диню і той спокійно низом пробив повз Василя Полюховича, який кинувся йому назустріч, намагаючись врятувати ситуацію – 3:0.

А на 87-й хвилині гості були близькими до того, аби отримати від Івана Дині ще одну «диню». Володя Савошко від лівої бровки зі штрафного викотив м’яча під удар Іванові Дині і той в дотик метрів з 18-ти прицільно «вистрілив» по цілі – круглий пройшов у лічених сантиметрах вище перекладини.

Наприкінці гри, а коли бути точним, то на 89-й хвилині, гості могли «розмочити» рахунок. Дмитро Баранов, який вийшов на заміну трьома хвилинами раніше, справа увірвався в штрафний майданчик і низом пробив у дальню «шістку», але шкіряна сфера із зовнішньої сторони оминула ворота господарів.

Та останній момент у грі створили підопічні Олега Колобича. На першій з трьох компенсованих арбітром хвилин до другого тайму Олег Матушевський і Володимир Гладкий на пару опинилися на забійній позиції в межах карної зони суперника і могли забити четвертий гол, однак не розібралися, хто саме буде пробивати по цілі і в підсумку до удару справа так і не дійшла. Однак для перемоги цілком достатньо і 3:0.