Футболісти Львівського державного університету фізичної культури вийшли у лідери Чемпіонату України серед команд ВНЗ

12 листопада 00:00
Переглядів: 143
ЛДУФК

Здобувши третю перемогу поспіль зі старту попереднього групового етапу Чемпіонату України з футболу серед вищих навчальних закладів сезону-2015/2016, команда Львівського державного університету фізичної культури вийшла в одноосібні лідери Конференції «Захід». Третю звитягу підопічні Олега Колобича вибороли у Кременці, здолавши в результативній грі непоступливий тамтешній «Буревісник» з рахунком 3:2.

Для команди господарів звітний поєдинок був, що називається, битвою за життя. Адже в разі поразки «Буревісник», який на старті змагань вважався одним з фаворитів Конференції «Захід», втрачав навіть теоретичні шанси продовжувати боротьбу за одне з двох перших місць, що дозволить за підсумками попереднього етапу зіграти в «Фіналі Чотирьох». За великим рахунком, мало що команді з Кременця давала й нічия, пише офіційний сайт ЛДУФК.

Однак, незважаючи на потребу обов’язково забивати, «буревісники» зі стартовим свистком арбітра вперед не понеслися. Не форсували подій і гості. Львів’яни вирішили у дебюті гри подивитися, як саме збирається діяти суперник. Тому перша третина гри загалом пройшла у рівній боротьбі, кожна з команд створила по кілька гострих моментів, по одному з яких втілила у забитий м’яч.

Лік забитим голам у матчі відкрив ЛДУФК. На 12-й хвилині Гладкий, отримавши діагональну передачу від правого захисника Марковича, першим дотиком технічно, взявши м’яча під себе, обіграв оборонця «Буревісника», а другим зряче з правої обвів голкіпера – за мить круглий затріпотів дальньому куті воріт.

Втім, цифри на табло 0:1 горіли не довго. Аби відновити паритет у рахунку, господарям знадобилося якихось вісім хвилин. Позиційна атака з тривалим розіграшем м’яча завершилася передачею в карний майданчик і Андрусик в дотик метрів з 15-ти розстріляв ворота, ледь не порвавши сітку. У голкіпера ЛДУФК Мозіля не було жодних шансів врятувати свою команду від пропущеного м’яча – 1:1.

Схоже, «гармата» Андрусика добряче розізлила підопічних Олега Колобича і вони помітно додали у швидкостях, а головне, бажанні атакувати і тиснути на оборонні редути суперника. І ближче до 30-ої хвилини ініціатива, як територіальна, так й ігрова, були в руках, а точніше, ногах гравців команди ЛДУФК. Захист «Буревісника» тримався не довго, пропустивши двічі ще до свистка на перерву, причому обидва голи гості забили упродовж двох хвилин. На 37-й хвилині Мозіль, перехопивши м’яча на виході, миттєво вибив його далеко в поле, де Гладкий головою скинув круглого на хід Богачу і той утік від оборонців на очне побачення з воротарем. Реалізувати вихід сам на сам для прудконогого вінгера було справою техніки: не зближаючись з голкіпером, він «катнув» круглого низом під воротарем.

Секундна стрілка ще не зробила хоча б одне коло, а цифри на табло з 1:2 змінилися вже на 1:3. І знову результативну атаку розпочав Мозіль, вибивши м’яча якомога далі в поле. Той після повітряної боротьби за участю гравців обох команд відлетів до Гладкого, який знаходився на лінії 16-ти метрів. Центрфорвард команди гостей нічого не став вигадувати, пробивши в дотик під опорну ногу воротарю.

У другому таймі футболісти ЛДУФК контролювали гру і мали кілька гарних нагод, аби збільшити свою перевагу в рахунку. Зокрема, Богач після передачі Савошка виходив сам на сам з воротарем, але обігравши голкіпера, не влучив у ніким незахищену рамку з гострого кута. Згодом міг відзначитися вже сам Савошко, якому Богач віддячив гросмейстерським пасом. На жаль, атакувальний хавбек поцілив у поперечину. Мав забивати і правий захисник Маркович, але замикаючи дальню стійку ударом головою після передачі зі стандарту, не поцілив у ворота.

А наприкінці зустрічі кілька хороших моментів створили й господарі. Так на 80-й хвилині лише суперсейв від Мозіля врятував гостей від того, аби їхня перевага в рахунку стала мінімальною. Голкіпер ЛДУФК потягнув класний удар у дальній, лівий від себе нижній кут.

І все ж Мозілю довелося вдруге у матчі діставати круглого із сітки власних воріт. Щоправда, сталося це уже на останніх секундах компенсованого арбітром до другого тайму ігрового часу. Гравці «Буревісника» провели атаку лівим крилом і після діагонального прострілу назад від лінії поля в район 11-метрової позначки Трушин першим дотиком скерував круглого у лівий від Мозіля кут воріт. Рахунок став 2:3, але на те, щоб принаймні спробувати відігратися, часу у команди господарів вже не було – щойно львів’яни розіграли м’яч з центра поля, пролунав фінальний свисток арбітра. Тож команда ЛДУФК здобула третю перемогу зі страту поспіль і одноосібно очолила турнірну таблицю Конференції «Захід».

Довідка

Футбол. Чемпіонат України серед команд ВНЗ

Груповий етап. Матч Конференції «Захід»

«Буревісник» (Кременець) – ЛДУФК (Львів) – 2:3 (1:3)

10 листопада. Початок – 14:00. Кременець. Стадіон «Міський». Хмарно, місцями дощ. +9°С. 100 глядачів.

Арбітр – Кошура А.В. (Чернівці).

Асистенти арбітра: Кіцкай Д.О. (Тернопільська обл.), Садковський І.В. (Тернопіль).

Четвертий арбітр – Циганков О.О. (Тернопіль).

Спостерігач арбітражу – Чайковський М.Ю. (Тернопіль).

ЛДУФК: Мозіль, Маркович, Матушевський (Бухта, 46), Грось, Заторський, Вільчинський, Михайловський, Савошко (Шандра, 86), Богач (Полюганич, 68), Завійський, Гладкий (Диня, 80).

Запасні: Сілецький, Ілюк, Шупер.

Головний тренер – Олег Колобич.

Голи: 0:1 – Гладкий (12), 1:1 – Андрусик (20), 1:2 – Богач (37), 1:3 – Гладкий (38), 2:3 – Трушин (90+3).

Попередження: Щербатюк, Пікуль, Годлевський – Заторський.