Футбольна декомунізація. Львів закликає!

24 квітня 16:33
Переглядів: 2509
Карпати

Ще влітку 2015-го року відповідні соціологічні служби вивчали думку вболівальників Маріуполя. Тоді з’явилися різноманітні пропозиції щодо назви команди – «Металург», «Азов», ФК «Маріуполь» та інші. Більшість респондентів схилялися до думки, що варто повернутися до історичної «металургійної» назви, не бракувало і прихильників «Азова». А ось назва ФК «Іллічівець» посіла одне з останніх місць в опитуванні. Проте керівники клубу та підприємства, яке підтримує футбол у приазовському краї, не зробили конкретних кроків, а час для подання документів для зміни назви спливає.

«Ця занадто заполітизована назва суперечить вимогам статутів ФІФА, УЄФА, ФФУ про те, що футбол поза політикою, – стверджує заступник голови Федерації футболу Львівської області Ростислав Заремба. – Крім того, суперечить вона і закону про декомунізацію. Після Революції Гідності така назва – моральний злочин», - наголошую пан Заремба.

– Це питання ми порушили на засіданні виконкому Федерації футболу Львівської області. Отримавши підтримку, я озвучував дану проблему в Києві під час наради у Федерації футболу України, де розглядались питання щодо атестації футбольних клубів та просив, аби відповідні служби ФФУ акцентували свою увагу на розгляді даного питання перед керівниками ФК «Іллічівець». Адже складається враження, що хтось навмисно затягує час із вирішенням цього актуального питання щодо зміни назви клубу. Невже це робиться для того, щоб штучно створювати і провокувати напругу в більше, ніж футбольному аспекті, – наголосив Ростислав Заремба.

А тим часом, у понеділок, 25-го квітня, акціонери маріупольського заводу ім. Ілліча на зборах обговорюватимуть питання щодо назви команди з їхнього міста.

За інформацією ЗМІ, навіть у теперішні післяреволюційні часи в Україні можливість існування команди з провокаційною назвою ФК «Іллічівець» суперечить нинішнім політичним вимогам у нашій країні. Проте у Маріуполі існують різні думки. Одні виступають проти будь-яких змін, інші за готовність надати місцевому футбольному колективу більш цивілізованої назви.

Сподіватимемося, що здоровий глузд у цій заполітизованій справі усе ж візьме гору, і маріупольські вболівальники отримають гідну назву для своєї улюбленої команди.

Андрій Василитчук 

Хто на газони виходить зелені 

З іменем Леніна (!) знов на емблемі? 

Добре – не Сталіна, Гітлера, Путіна… 

Скільки триватиме ця «ла-ла-хутіна»?

 

Що декларує ФК «Іллічівець»? 

І як він зіграє з ФК «Бандерівець»? 

А буде футбол чи буде політика – 

І як результат – Кремля «аналітика»?

 

Часи не найкращі, а в когось погані... 

Ми не на трибунах, а на Майдані! 

«Ленін» в нас впав!» – кричать, наче: «Гол»! 

Але він живий… він грає в футбол!

 

Його у могилу земля не приймає… 

ФК «Мавзолей» все грає і грає! 

А Маріуполь – це гордість країни, 

Й хоча на порозі там зараз руїни,

 

Дамо собі раду й з моральною язвою 

І буде команда з достойною назвою.

 

Ростислав Заремба

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: