Футбольна Львівщина зазнала непоправної втрати

06 листопада 15:12
Переглядів: 618
tsap

Важкої і непоправимої втрати зазнав ранком, 6 листопада, львівський спорт. У місті Городку, що на Львівщині, після важкої хвороби, на сімдесят першому році, програв свій життєвий поєдинок Богдан Степанович Цап, який у роки своєї кар’єри був талановитим захисником. Виступаючи на місці оборонця завжди старався закривати нападникам команди-суперниці дорогу до своїх воріт, а завершивши кар’єру футболіста перекваліфікувався у дитячого тренера. Понад тридцять років виховував на ниві дитячого футболу підростаюче покоління для найпопулярнішої команди нашого міста – «Карпат». На жаль, ці рядки доводиться писати у минулому…

За роки свого життя Богдан Цап «прописав» за собою такі титули, як надійна людина і відмінний керівник. Він, не ділячи посад, багато років працював на лоні львівського та й українського футболу. Зокрема, обіймав такі поважні посади, як заступника голови Федерації футболу у Львівській області, члена ДЮФЛ України, а також директора знаменитої на всю країну - СДЮШОР «карпати» (Львів).

Футбол у його житті з’явився спонтанно. Біля батьківської хати знаходився стадіон. Тож було де і з ким ганяти м’яча. Майстерність шліфував у Володимира Ханенка. Першим футбольним клубом було, на жаль, уже не існуюче, львівське «Динамо». А з 1958 року займався в юнацькому колективі при команді майстрів СКА. Далі було вище і краще. Його партнерами розвивалась з такими майстрами шкіряного м’яча, як Т.Пфайфер, І.Лендел, С.Варга, А.Шандор (батько арбітра ФІФА А.Шандора), В.Піньковський, З.Мілес, А.Карімов, Б.Грещак. У спорті, як і в роботі не знав перепочинку. Завжди був у курсі всіх подій.

Але все ж головним завданням вважав роботу з дітьми. Бо, як досвідчений педагог вважав, що школа потрібна не лише футбольному клубові «Карпати», але й місту, честь якого вихованці представляють на спортивних стадіонах України.

Богдан Цап, один з небагатьох хто поділяв протистояння між СКА і «Карпатами» за спортивними показниками, а не як політичне підґрунтя. Перевага завжди була на боці сильнішого. Об’єднання 1982 року двох львівських клубів «Карпат» і СКА, на його думку, знищило одразу обидва колективи.

Богдан Цап був сильний тілом і незламний духом спортовцем. Це під його керівництвом карпатівська школа стала однією з найсильніших в країні. Честь і слава таким заслуженим працівникам фізичної культури і спорту, яким був Богдан Степанович Цап!

Спільно сумуємо і схиляємо свої голови над могилою покійного. Складаємо співчуття усім, хто спільно трудився і товаришував з Богданом Цапом, а першочергово родині.

Цап Богдан Степанович. Народився 30.04.1941 р. у місті Городок (Львівщина). Зріст/вага 165/62. Вихованець львівських шкіл «Динамо» і СКА. Захисник. Виступав за команди: СКА-2 (Львів) 1961/62р., «Колгоспник» (Рівне) 1963/65 рр.(68/4) і (3/0) у Кубку СРСР, СКА (Львів) 1966/69 рр. (139/2) і (3/0) у Кубку, «Локомотив» (Вінниця) 1970/72 рр. (97/0), «Сокіл» (Львів) 1973/79 рр. У складі збірної ПрикВО 1963 р. - чемпіон серед команд Збройних Сил СРСР. З 1981 року дитячий тренер, з 1989 року - директор СДЮШОР «Карпати» (Львів). Багаторічний заступник голови Федерації футболу Львівської області. З 2001 року Член виконкому Дитячої футбольної ліги України.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: