Футбольні рефері із Галичини: хто, де, скільки і як

09 листопада 12:52
Переглядів: 253
Можаровський

Слідкуючи за футболом ми бачимо головних арбітрів матчів тільки тоді, як вони роблять результативні помилки. Тому і висвітлення їхньої діяльності відбувається переважно в негативному руслі.

Ми пропонуємо Вам ознайомитись із рефері, що представляють Галичину в професійному футболі. Показати статистику кількості проведених матчів, рівень матчів та кількість показаних карток.

У Прем’єр-лізі цього сезону виводили команди на поле 18 рефері і тільки два з них представляли Галичину. Це львів’янини Юрій Можаровський і Юрій Грисьо. Західну Україну в еліті нашого футболу представляє ще три рефері: Анатолій Жабченко і Юрій Вакс з Хмельницька та Ярослав Козик із Мукачево. Правда перші двоє раніше представляли окупований Крим, але восени 2014 року місцем прописки вказали Хмельницьк. 

У цьому сезоні Юрій Можаровський відсудив чотири матчі Прем’єр-ліги. Жоден з них не був центральним у турі, але всі чотири передбачали дуже багато боротьби на полі. Проте не зважаючи на це він продемонстрував себе як дуже лояльний рефері, який дає боротись показавши у них тільки 14 попереджень, половина з яких в останньому матчі («Чорноморець» - «Зоря», 0:0). Це найменший показник показаних попереджень у лізі.

Найчастіше Можаровського призначали на матчі за участю «Дніпра», «Зорі» і «Чорноморця» - по два матчі.

Також він був рефері у двох матчах кваліфікації Ліги Європи, в обох поєдинках показав по три попередження. Ще п’ять матчів Можаровський відсудив у Чемпіонаті України U-21. У цих матчах він призначив одне пенальті, показав 21 попередження і тричі вилучав гравців з поля.

Всього з 2008 року у Прем’єр-лізі Можаровський відсудив 97 матчів.

Юрій Грисьо провів п’ять матчів у Прем’єр-лізі. Загалом показав 16 попереджень.  В одному з них взагалі не показав жодного попередження, ще в одному – тільки одне, у двох матчах – по шість, і ще одному – три. Також у цих матчах призначив одне пенальті. Ще шість матчів Грисьо відсудив у молодіжному чемпіонаті. У цих поєдинках від призначив один 11-мтровий і показав 19 попереджень. Найчастіше судив матчі за участі «Дніпра», «Сталі» і «Волині» - по дві гри. В еліті українського футболу відсудив сто двадцять матчів.  

Цікаво, що Грися вже два роки не призначають судити матчі Кубка України. Востаннє він був рефері на грі 1/16 «Зірка» - «Динамо» (1:3) у серпні 2014 року. У цьому матчі він запам’ятався тим, що поставив два пенальті, по одному у кожні ворота. Але й до цього його не призначали на кубкові матчі. З 2008 року це був тільки другий матч за його суддівства.

У Першій лізу цього сезону головними арбітрами матчу були тільки три представники Західної України і тільки один з Галичини. Ігор Гарлач і Михайло Мітровський представляють Ужгорода, а Олександр Шандор – Львів.

Олександр є сином відомого в минулому львівського рефері Андрія Шандора, який чотири рази визнавався кращим арбітром України.  Цього сезону Шандор молодший відсудив вісім матчів у Першій лізі в яких показав 47 попереджень і тричі вилучав гравців з поля. Ще одну гру він відсудив у Кубку України – матч другого раунду між «Геліосом» і «Десною». В цій грі він показав 9 жовтих карток і 1 червону.     

Відомим для широкої громадськості Олександр Шандор став рівно рік тому, коли після матчу юнацьких команд за участі луцької «Волині» він у своєму рапорті зазначив, що після матчу у суддівській кімнаті йому погрожував фізичною розправою Віталій Кварцяний.

Матчі Другої ліги обслуговує шість арбітрів із Західної України і 4 з них із Галичини.  Ужгород представляє Вадим Запрутняк, із Хмельницька – Віталій Маляр, Олександр Каленов та Роман Блавацький зі Львова, Іван Салаш із Калуша та Івано-Франківськ представляє Анастасія Романюк.

Олександр Кальонов працював на семи матчах цього сезону в яких показав 27 попереджень. Суддівством почав займатись у 2007 році судячи регіональні змагання. З наступного року вже судив ДЮФЛ і Аматорський чемпіонат України, а Другу лігу судить з 2014 року.

Роман Блавацький теж відсудив сім матчів у яких показав 22 жовті картки і 1 червону. Другу лігу він почав судити тільки цього року, до цього працював головним на матчах команд юнацького чемпіонату і Аматорського чемпіонату України та ДЮФЛ. 

Іван Салаш відпрацював на восьми матчах в яких показав 30 попереджень і одного разу вилучив гравця з поля. Судить з 2007 року.  Свою суддівську кар’єру у Другій лізі він розпочав цього року. До цього він судив юнацькі команди, аматорів та ДЮФЛ.

Анастасія Романюк судити розпочала у 2005 році матчі регіонального рівня. У 2006–2011 роках судила поєдинки ДЮФЛ та чемпіонат України серед аматорів, а з 2012 року – арбітр Другої ліги. У 2014 році їй присвоїли звання «Арбітр міжнародної категорії з футболу (арбітр ФІФА)». Цього сезону вона відсудила тільки три матчі в яких показала 13 попереджень. 

Варто відзначити, що всі судді залучаються на матчі, як резервні та судять юніорський чемпіонат. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: