Футбольні стоноги: як підібрати тип шипів

28 квітня 16:04
Переглядів: 186
Взуття для футболістів

Взуття для футболістів - це не тільки класичні бутси, але і не менш зручні «стоноги» з різними кількістю і формою шипів на підошві. Саме завдяки шипам на підошві така спортивне взуття і отримала своє оригінальне «ім'я», хоча зустрічаються і інші: бампи, турф, шиповки, копочки і т. д.

Сороконожки незамінні для гри та тренувань на відкритому полі, де поверхня не така жорстка, стійка і гладка, як покриття залу. Їх маркування - ТF (Turf Ground). Завдяки шипам досягається ідеальне зчеплення з поверхнею ігрового поля, а сам гравець може виконувати різні маневри з м'ячем. Копочки підійдуть і для тренувань, і для відпрацювання окремих елементів гри, і для професійних змагань.

Основні переваги

До  переваг взуття з шипами на підошві відносяться:

  • найкраще зчеплення з покриттям на полі, яке може забезпечити спеціальне взуття;
  • універсальність застосування - в деяких моделях можна сміливо вийти і в зал;
  • різноманітність шипів, з урахуванням індивідуальної позиції гравця (для воротарів найважливіше стійкість, а ось нападаючому доводиться багато пересуватися по траві або грунту, і для нього головне - відсутність ковзання).

Ще одна важлива властивість, що відрізняє «багатоніжки» від бутс - високий ступінь комфорту і відсутність необхідності в разнашіванія.

Типи шипів на підошві

Шипи на підошві стоніг бувають найрізноманітнішими:

  • круглі - ромбовидні або з рівною верхівкою;
  • шестикутні;
  • в формі довгастих різців;
  • конусоподібні.

У кожної торгової марки є свої фірмові «фішки», що покращують характеристики взуття.

Adidas

У всесвітньо відомого бренду Adidas - кілька серій стоніг, кожна з яких унікальна по-своєму.

Gloro - з відмінною м'якої устілкою і високою амортизацією підошви, завдяки великій кількості дрібних округлих шипів; підійде для жорсткого покриття (натурального або штучного).

ACE - для штучних покриттів; на підошві також багато шпильок, але вони більші, ніж в Gloro;

Messi - для любителів, які прагнуть перейти в професійну лігу, годі й шукати кращого варіанту взуття.

Joma

Стандартні стоноги у цього відомого бренду маркуються як РТ. Вони підходять для гри або тренувань на комбінованому покритті. Численні дрібні шипи здатні надати нозі стійке положення і на моріжку, і на штучному дерен.

Для вологого покриття (трава після дощу або штучний газон) можна вибирати маркування РМ, з 14 круглими ромбовидними шипами. Взуття з плоскими по основі шипами позначається MS, вона хороша на вологій траві, де ймовірно ковзання.

І для поля, і для залу підійдуть моделі з маркуванням РА. Це універсальне поєднання бутси і стоноги. Всього на підошві 14 шипів стандартної форми.

Для справжніх професіоналів, які вміють маневрувати, дозволено замахнутися на PR-моделі. Це важке взуття, розрахована на справжніх асів зі старшої вікової категорії. Шипов всього 6, їх форма конусоподібна, але вони можуть бути залізними. Зате такі копочки утримають на довгій слизькій траві навіть у дощ.

Стаття написана за підтримки магазину http://bombardyr.com/sport-shoes/football-shoes/turf/ - спортивне взуття та одяг.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: