Футбольну честь команди з Тернопільського району захищають африканці

21 липня 17:41
Переглядів: 340
футбол

За версією вболівальників футбольного поєдинку між командами Баворів та Жовтневе, недільну гру сміливо можна назвати екзотичною — у другому таймі спортивну честь села Жовтневе взявся захищати легіонер — африканець Тьєрі Мангуала. Гра відбулася 12 липня в рамках 10 туру чемпіонату Тернопільського району з футболу на стадіоні с. Баворів.

Запросив африканця капітан команди Жовтневе Андрій Пласконіс, який і визначив для Тьєрі роль нападаючого під номером "3". До слова, окрім жителів Жовтневого, у Тьєрі була і власна "темношкіра" група підтримки. Троє вихідців із Конго, які вчаться нині у Тернополі, теж навідалися зранку до Баворова, аби підняти спортивний дух земляка-спортсмена. Також на лаві запасних команди Жовтневе цієї неділі був ще один екзотичний нападаючий — африканець Фан Лупакіс, однак через відсутність потреби на поле не вийшов.

Тьєрі Мангуала приїхав у Тернопіль з далекої африканської республіки Конго. Зараз хлопець навчається на третьому курсі в Тернопільському національному економічному університеті, факультет — міжнародна економіка. За рік навчання у ТНЕУ Тьєрі платить по 1800 грошових одиниць із портретами покійних американських Президентів. Мешкає у найманій квартирі на масиві "Дружба". Додому, в Африку, їздить раз у рік, переважно на новорічні свята. Дозвілля зазвичай проводить із друзями-афроамериканцями у тернопільських караоке-клубах, де любить наспівувати українські хіти: "Я і Сара" (гурт "Дзідзьо"), "Я на небі" (гурт "Океан Ельзи"). На запитання, чому хлопець обрав для вищої освіти Україну, жартома відповів, що спокусився на красу українок. Наразі африканець володіє розмовною українською, знає англійську і французьку мови. Після закінчення навчання планує повертатися в Конго, де родина має власний бізнес. Сім’я в Тьєрі не велика: тато, мама та сестра, яка зараз навчається у Лондоні. Щодо збройного конфлікту на Сході нашої держави афроамериканець каже, що "майже не боїться", підтримує позицію України і добре знає, як треба відповідати на вітання "Слава Україні!".

Тепер щодо футбольного поєдинку. У першому таймі більше випробувань випало на воротаря з Баворова, адже саме біля його "блокпоста" найчастіше відбувалися небезпечні маневри. Однак на початку вболівальники з Жовтневого скептично ставилися до перемоги чи бодай нічиєї своєї команди, побачивши впевнену поведінку на полі команди суперника. Баворівчани вправно захищали свої позиції й активно нападали. Втім шкіряний м’яч минав ворота аж до 43-ої хвилини, що стала щасливою для Миколи Піха з ФК Жовтневе. У той час Микола поцілив кругляком прямісінько у ворота суперника. У другому таймі фортуна знову обрала команду Жовтневе — на 54-ій хвилині у ворота баворівчан поцілив Володимир Галаса. Відтак матч закінчився з рахунком 2:0 на користь с. Жовтневе.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: