Футбольний турнір пам’яті замордованого вчителя виграли його односільчани з Кременеччини

20 травня 13:33
Переглядів: 82
Гол

На Тернопільщині проводять чимало спортивних турнірів пам’яті загиблих у Другій світовій війні та у національно-визвольних змаганнях за Незалежність України. Тож іще одна значуща подія відбулася у селі Будки Кременецького району, де започатковано футбольний турнір серед юнаків світлої пам’яті Леоніда Смакоуза, який загинув від рук сталіністів у червні 1941 року в заґратованих камерах Кременецької катівні…

Для широкого загалу читачів варто оповісти, що Леонід Микитович народився 4 грудня 1922 року в с. Комарівка, навчався у місцевій школі, гімназії, закінчив курси підготовки вчителів при Кременецькому вчительському інституті. У 1940 році став працювати вчителем Будківської сільської школи, а 27 грудня був заарештований органами НКВД.

Пам’яті вчителя Леоніда Смакоуза на Будківській оновленій, сучасній школі І-ІІ ст. установлено меморіальну дошку, посаджено ялинки. На урочинах із нагоди цієї події було мовлено, що він мріяв разом із учителями зустріти 1941 рік біля шкільної ялинки. Не судилося.

Організатор турніру – досить відомий на Кременеччині та за межами краю у повоєнні роки футболіст Георгій Смакоуз, молодший брат Леоніда. Доля склалася так, що Георгій Микитович довгий час проживає у Тернополі, працював головним конструктором на комбайновому заводі, “Заслужений раціоналізатор України”,часто відвідуває рідний край, покладає квіти до могил рідних та близьких.

Заслуговує уваги, що почесний Кубок виборювали шкільні команди “Бувалі” (с. Будки) та “Вірлянка” (с. Комарівка). За присутності численних уболівальників юні футболісти продемонстрували хорошу гру, майстерність, а матч закінчився з рахунком 3:2 на користь будківських школярів. Голи забили: Олександр Хоптівський (2), Назар Маринюк (“Бувалі”), Сергій Гудзій, Вадим Ткач (“Вірлянка”).

Григорій Смакоуз нагородив переможців Кубком, грамотами та медалями. Нагороди за друге місце також отримали футболісти команди “Вірлянка”. Цікаво зауважити, що медалі за перше та друге місця мали гравірування, в якому зазначено, що нагорода вручена учасникові турніру пам’яті Леоніда Смакоуза у 2014 році.

Голова Кременецького ФСТ “Колос” Василь Галевич (він же – головний суддя матчу) нагородив ветерана кременецького футболу, ініціатора проведення Кубка з футболу серед юнаків Георгія Смакоуза грамотою, а також грамоти у номінації «Найкращий» отримали Сергій Гудзій та Олександр Хоптівський. Організатор турніру висловив вдячність директорам шкіл, педагогічним колективам Будківської та Комарівської ЗОШ за підтримку й запевнив, що поєдинки між юними футболістами стануть традиційними.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: