Футбольний турнір присвячений пам’яті заслуженого тренера - Савчука Петра

13 червня 11:47
Переглядів: 156
турнір савчука

Тепер очі футбольної світової спільноти скеровані в бік Бразилії. Однак в Україні не бракує своїх …чемпіонатів. До того ж по-сусідству в Івано-Франківську, в місті, де не має жодної (!) професіональної команди.

Власне у цьому місті відбувся 3-й міжнародний дитячо-юнацький футбольний турнір присвячений пам’яті Заслуженого тренера УРСО Савчука Петра.

З цієї нагоди варто зазначити, що 2 січня цього року цьому майстрові виповнилось би – 77 років з Дня народження. Однак 11 лютого 2011 року в родинній Отинії Петро Іванович помер. За роки проведені у футболі він відзначався солідністю. Тричі ставав володарем кубка СРСР серед сільських колективів «Золотий колос».

Було багато інших і не менш яскравих перемог. Зокрема, за легендою бучацький «Колгоспник» змагалася з однією із грузинських команд. Вдома мінімально перемогли суперника. А на матч-відповідь відправились з «чорними» думками. Мовляв грузини готові будь-що купити. Тож необхідно застосувати протидію. Прибувши на місце зустрічі саме Савчук зауважив, що на стадіоні немає запасних воріт. Тож вночі бучацькі хлопці …підпиляли ворота, з тою метою, що суддя зупинить гру. Матч наближався до кінця, Бучач поступався. А ворота не падали. Савчук і тут виявився найкмітливішим. При подачі кутового гравці накинулись на м’яча і купою налетіли на «свою» стійку, яка не витримавши напору …зламалася. Почався пошук воріт, але гості заявили, щоб господарі вклалися у регламентований час. Та де взяти нові ворота? Час минув і суддя заявив, що перемога на боці української команди, яка потратила у фінал, завдяки малій-великій хитрості Савчука.

Цього року футбольні матчі були розіграні на місцевих стадіонах «Юність» і «Гірка». Головні призи виборювали гравці у чотирьох вікових категоріях.

Хлопчики 2000 року народження. Школа Мирона Маркевича «Рух» (Винники) переміг «Енергетик» (Бурштин) – 2:0 стала переможцем. На третьому місці команда «Ніка» (Івано-Франківськ). Кращий футболіст – Ярослав Лемків з Винник. Хлопчики 2002 року народження. «Скала» (Моршин) – «Волинь» (Луцьк) – 2:0. Перемога дісталася вихованцям Анатолія Петрика. «Прикарпаття» (І-Ф) на третьому місці. Дмитро Гурик «Скала» – кращий гравець.

Хлопчики 2004 року народження. У фіналі зійшлися дві команди львівських …«Карпат», якими керував Віталій Пономарьов. Бойовий матч одноклубників переможця не виявив – 0:0. Футболістам довелося пробивати післяматчеві пенальті. Кращими виявились хлопці з першої команди – 1:0. На 3 місці залишився колектив ДЮСШ-15 (Київ). Андрій Столярчук з «Карпат-1» - кращий гравець.

Хлопчики 2005 року народження. У фіналі «Карпати-2» (Львів) перемогли «Тересва» (Закарпатська обл.) – 3:1. На третьому «Карпати-1» (Львів). Кращий футболіст – Петро Петрина «Карпати-2».

Серед людей, які обдарували нагородами дітей-футболістів були один з керівників професіонального футболу син Савчука – Андрій і Володимир Чуйко. Медалі гравцям вручав Мирослав Ступар – колишній арбітр ФІФА.

Наступний турнір в Івано-Франківську діти проведуть у жовтні цього року. Тож, свято – триває.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: