"Галичанка" розгромила "Дніпрянку" у першій грі передостаннього туру гандбольної Суперліги

22 квітня 10:45
Переглядів: 903
Галичанка

У Львові розпочався передостанній тур чемпіонату України гандбольної жіночої Суперліги. У перший ігровий день львівська «Галичанка» на домашньому майданчику без проблем розправилася з херсонською «Дніпрянкою» – 40:22.

Гандбол. Жінки. Чемпіонат України. Суперліга сезону-2015/2016

Другий етап. Третій з’їзний тур. Перший ігровий день

«Галичанка» (Львів) – «Дніпрянка» (Херсон) – 40:22 (20:11)

21 квітня. Початок – 18:30. Львів. Палац спорту «Галичина».

Судді: Анатолій Новіков, Руслан Перепелиця (обидва – Запоріжжя).

Делегат ФГУ: Дмитро Стегура (Берегове).

«Галичанка»: Єлизавета Гілязетдінова, Марія Гладун – Наталія Савчин (4 голи), Влада Косміна (4), Мар’яна Маркевич (4), Софія Давидянц (4), Наталія Стрюкова (4), Марина Коновалова (3), Леся Смолінг (3), Олеся Парандій (3),  Наталія Туркало (2), Наталія Воловник (2), Вікторія Сідлецька (2), Анастасія Дорожівська (2), Наталія Сабова (2), Анастасія Баранович (1).

Тренери: Тетяна Штефан, Віталій Надич.

«Дніпрянка»: Валентина Дрембач, ТетянаЧорнявська – Катерина Кандибей (4 голи), Марина Поцелуєва (3), Юлія Ткаченко (3), Ксенія Проценко (3), Тетяна Попович (2), Олена Сорокіна (2), Світлана Лобода (2), Яна Рева (1), Валерія Кириллова (1), Маргарита Гречка (1), АльонаКаменщик, Дарина Сурган, Христина Гречка, Ганна Сільвестрова.

Тренери: Михайло Милославський, Борис Милославський.

7-метрові кидки (пенальті): 2кидки / 2реалізовано – 8 / 5.

Попередження: Наталія Сабова, Марина Коновалова, Мар’яна Маркевич –Ксенія Проценко, Олена Сорокіна, Валерія Кириллова.

На перших секундах гри досвідчена воротарка «Галичанки» Єлизавета Гілязетдінова не дозволила херсонкам відкрити рахунок. Та коли м’яч перейшов до львів’янок і вони зазнали невдачі – у штангу влучила Мар’яна Маркевич.

І все ж господарки виявились наполегливішими і таки першими розпечатали ворота суперниць. На 2-ій хвилині це зробила Наталія Савчин, вона ж подвоїла рахунок на 3-ій хвилині. «Галичанка» Марина Коновалова, поціливши на 4-ій хвилині, збільшила перевагу – 3:0.

На 4-ій хвилині херсонки знову не зуміли обіграти Єлизавету Гілязетдінову, а вдалося їм це лише на 5-ій хвилині – влучила Світлана Лобода. На 6-ій хвилині «дніпрянка» Юлія Ткаченко зуміла забити і другий м’яч – 3:2.

Встановити паритет львів’янки не дозволили і у наступну п’ятихвилинку гри відірвалися від суперниць на п’ять м’ячів. У львів’янок вдалими кидками відзначились двічі Марина Коновалова та Наталки – Туркало, Сабова і Воловник – кожна по разу. «Дніпрянки» за цей час отримали право на два пенальті: один з яких не реалізувала Олена Сорокіна, влучивши у штангу, а вже при другому штрафному кидку забила бувала Катерина Кандибей. Рахунок на11-ій хвилині матчу – 8:3.

До 17-ої хвилини гри херсонкам Тетяні Попович та Юлії Ткаченко вдалося вразити львівського голкіпера. Проте «галичанки» були вдвічі переконливіші, залишивши у воротах суперниць чотири м’ячі – Мар’яна Маркевич, Наталія Воловник, Вікторія Сідлецька та Леся Смолінг – 12:5.

Та вже у наступну, 17-у хвилину «дніпрянки» піднатужились і Ксенія Проценко та Тетяна Попович дещо скоротили відставання – 12:7, чим спонукали наставницю «Галичанки» Тетяну Штефан взяти тайм-аут.

Після тренерських порад найдосвідченіші «галичанки» – Леся Смолінг, Наталія Туркало та Наталія Савчин – забили ще три голи, херсонки – два (Катерина Кандибей, Яна Рева) – 15:9.

Тепер вже тренер «Дніпрянки» Михайло Милославський оголосив тайм-аут.

Однак наздогнати у рахунку херсонки так і не спромоглися. Більше того, до кінця першої половини гри львів’янки довели свій пріоритет до дев’яти м’ячів – 20:11.

Авторками заключних голів першого тайму у команді львів’янок стали Влада Косміна, Вікторія Сідлецька, Софія Давидянц, Анастасія Дорожівська. Цікавим було й те, що 20-ий гол у ворота гостей оформила 20-ий номер «Галичанки» – Наталія Стрюкова.

А у херсонок лише Юлії Ткаченко і Світлані Лободі вдалося пробити Єлизавету Гілязетдінову.

До слова, Єлизавета захищала львівські ворота упродовж усього тайму і робила це просто блискуче. Глядачі неодноразово аплодували її сейвам – за приблизними підрахунками голкіпер «Галичанки» десять разів відбила небезпечні постріли суперниць.

Отож, на перерву з відчутною перевагою у рахунку відправились львів’янки – 20:11.

У перерві наставники «Дніпрянки» зарядили бойовим духом своїх гандболісток і ті гру у другому таймі повели нарівні з львів’янками. До 37-ої хвилини матчу кожна команда відзначилася трьома влучними кидками: у «Дніпрянки» – Марина Поцелуєва, Ксенія Проценко та Олена Сорокіна; у «Галичанки» – Наталія Савчин, Анастасія Дорожівська (з пенальті) та Мар’яна Маркевич – 23:14.

Проте надалі херсонок не вистачило: до 45-ої хвилини гри вони спромоглися лише одним м’ячем відповісти на шість голів львів’янок – 29:15. У «Галичанці» поцілили: двічі Мар’яна Маркевич, по разу – Леся Смолінг, Наталія Сабова, Наталія Стрюкова, Софія Давидянц; у херсонок – з семиметрового штрафного Катерина Кандибей.

Тренер «Дніпрянки», бачачи такий розвиток гри,оголосив тайм-аут, що позитивно позначилося на подальших діях його підопічних.

З 45-ої до 55-ої хвилини боротьба протікала рівномірно, про що свідчить гольовий еквівалент: по шість м’ячів забила кожна зі сторін. У «галичанки» – Олеся Парандій (два), Софія Давидянц, Влада Косміна, Наталія Стрюкова, Анастасія Баранович; у «Дніпрянки» – Ксенія Проценко, Катерина Кандибей (з пенальті), Олена Сорокіна, Валерія Кіріллова, двічі Марина Поцелуєва – 35:21.

Та в останню п’ятихвилинку гри «галичанки» нагадали суперницям на чиєму майданчику ті грають. Ще п’ять голів додали «галичанки» гостям (два Олеся Парандій, по одному Влада Косміна, Софія Давидянц, Наталія Стрюкало), у сумі переваживши їх майже вдвічі – 40:21.

Свій внесок у цей тріумф зробила і голкіпер «Галичанки» Марія Гладун, яка вдало захищала ворота у другій половині тайму. А ще разом з польовою кравчинею Олесею Парандій відзначилася гарними ігровими моментами, тричі розігравши голи з одного пасу: з дальньої подачі Марії Гладун м’ячі біля ворожих воріт прийняла Олеся Парандій і влучно скерувала їх у кінцевий пункт призначення.

Слабою втіхою для херсонок і єдиними голому завершальній стадії матчу став реалізований на останній секунді пенальті у виконанні Маргарити Гречки – 40:22.

Отож, впевнено стартувала «Галичанка», що демонструє не лише рахунок – 40:22, а й те, що кожна гандболістка у цьому матчі відзначилася щонайменше одним забитим м’ячем.

Сьогодні, у другий ігровий день, львів’янки прийматимуть столичний «Спартак». Початок о 18:30, палац спорту «Галичина» (вул. Керченська,8).

Автор: Наталія Васьо