"Галичанка" розгромила "Спартак" у другий день передостаннього туру гандбольної Суперліги

23 квітня 09:30
Переглядів: 162
Галичанка

Львівська «Галичанка» на домашньому майданчику розгромила столичний «Спартак» з рахунком 37:15 у другий ігровий день передостаннього туру чемпіонату України гандбольної жіночої Суперліги сезону-2015/2016.

Гандбол. Жінки. Чемпіонат України. Суперліга сезону-2015/2016

Другий етап. Третій з’їзний тур. Другий ігровий день

«Галичанка» (Львів) – «Спартак» (Київ) – 37:15 (18:10)

22 квітня. Початок – 18:30. Львів. Палац спорту «Галичина».

Судді: Анатолій Новіков, Руслан Перепелиця (обидва – Запоріжжя).

Делегат ФГУ: Дмитро Стегура (Берегове).

«Галичанка»: Єлизавета Гілязетдінова, Марія Гладун – Олеся Парандій (9 голів), Наталія Савчин (7), Наталія Туркало (6), Анастасія Баранович (4), Наталія Сабова (4), Леся Смолінг (2), Влада Косміна (2), Наталія Стрюкова (1), Анастасія Дорожівська (1), Мар’яна Маркевич (1), Марина Коновалова, Наталія Воловник, Софія Давидянц, Вікторія Сідлецька.

Тренери: Тетяна Штефан, Віталій Надич.

«Спартак»: Дарія Тарасенко, Ольга Михайленко – Маргарита Бреус (5 голів), Ганна Козаєва (2), Владлена Рибкіна (2), Олександра Фурманець (2), Тетяна Шидивар (1), Людмила Білошицька (1), Олена Рудько (1), Христина Мєркушева (1), Вікторія Харламова, Анастасія Симоненко, Дарія Кусмідарова, Вікторія Сисоєва, Наталія Майборода.

Тренер: Майя Карбунар.

7-метрові кидки (пенальті): 2 кидки / 1 реалізовано – 4 / 1.

Попередження: Наталія Савчин, Наталія Воловник, Мар’яна Маркевич – Маргарита Бреус, Людмила Білошицька, Тетяна Шидивар.

Вилучення: Вікторія Сідлецька, Наталія Сабова, Мар’яна Маркевич – Маргарита Бреус, Людмила Білошицька.

Перед початком гри вітання з днем народження приймав один з наставників «Галичанки» Віталій Надич, який також тренує молодіжну збірну команду України та очолює відділення гандболу у Львівському училищі фізичної культури. Не лише гандболістки, колеги та судді оплесками поздоровили талановитого молодого тренера, а й глядачі і фан-сектор «Галичанки» скандували «Вітаємо».

На такій позитивній ноті і розпочали. Проте гол на 20-ій секунді гри від киянки Владлени Рибкіної дещо зіпсував настрій команді іменника – 0:1.

Ще більшої гостроти матчу надало те, що львів’янкам ніяк не вдавалося пробити воротарку «Спартака» Ольгу Михайленко – двічі не пощастило Наталії Савчин та раз Наталії Туркало.

Пригадалось, як на другому з’їзному турі (13-15 квітня, Херсон) «Спартак» здолав грізні ужгородські «Карпати», неочікувано, напевно, навіть для самих ужгородок (щоправда, ті грали без декількох основних гравчинь). Так ось сьогоднішній початок матчу яскраво засвідчив, що «спартаківки» плекали надії повторити те саме і з «Галичанкою».

Врешті на 4-ій хвилині гри львів’янка Мар’яна Маркевич розпечатала київські ворота – 1:1.

Наступної хвилини киянка Ганна Козаєва перехилила шальки терезів на користь своєї команди – 1:2.

І тільки-но Наталія Туркало (з пенальті) та Наталія Сабова вивели «Галичанку вперед – 3:2, як та сама Ганна Козаєва встановила паритет – 3:3 (7-а хвилина).

До 12-ої хвилини гри рівновага у рахунку зберігалася. За цей час кожна з команд лише по разу відзначилася взяттям ворожих воріт: у таборі львів’янок це вдалося Наталії Савчин, а у «спартаківок» – Олені Рудько – 4:4. Про напруженість нервів свідчила і невдача обох колективів у реалізації семиметрових штрафних кидків: «галичанка» Наталія Туркало раз не влучила з пенальті, а киянки аж тричі: двічі схибила Олена Рудько, а м’яч від Ганни Козаєвої відбила львівська воротарка Єлизавета Гілязетдінова.

Можливість допомогти своїй команді використала наставниця «Галичанки» Тетяна Штефан, взявши тайм-аут на 12-ій хвилині. Після тренерських настанов львів’янки у наступні шість хвилин матчу відірвалися від суперниць на п’ять м’ячів – завдяки голу Наталії Туркало та дублям у виконанні Олесі Парандій та Наталії Сабової – 9:4 (18-а хвилина).

З 19-ої до 22-ої хвилини команди обмінялися двома голами кожна: у киянок влучили Маргарита Бреус та Тетяна Шидивар, а у львів’янок – Олеся Парандій і Наталія Туркало – 11:6.

Тепер вже тренер «Спартака» Майя Карбунар порахувала за необхідне втрутитись і оголосила тайм-аут на 22-ій хвилині.

Пристрасті на гандбольному майданчику загострилися ще більше. Львів’янки усвідомлювати необхідність відчутніше відірватися від суперниць, бо чотири м’ячі у гандболі відіграти цілком реально, а киянки не давали «Галичанці» суттєвіше збільшити перевагу.

Протриматися у такому темпі киянки зуміли до 28-ої хвилини гри. У «Галичанці» у цьому ігровому відрізку двічі забила Олеся Парандій та раз Наталія Туркало, а в «Спартаку» – Христина Мєркушева, Олександра Фурманець та двічі Маргарита Бреус – 14:10.

Проте вдалий опір киянок на цьому і закінчився. До перерви львів’янки ще чотири рази вразили їх ворота (Олеся Парандій та тричі Наталія Савчин), а натомість у свої не пропустили жодного м’яча.

Увесь тайм на захисті воріт провела Єлизавета Гілязетдінова, яка зіграла впевнено та надійно. Треба віддати належне і воротарці киянок Ользі Михайленко, яка зуміла парирувати декілька небезпечних прострілів у свої ворота.

Отож, на перерву з комфортною перевагою у рахунку відправились львів’янки – 18:10.

У другому таймі на львівські ворота знову вийшла досвідчена Єлизавета Гілязетдінова, все ж від киянок ще, напевно, очікували сюрпризів.

Проте на перших секундах влучила «галичанка» Наталія Савчин, за хвилину – знову вона. Захопивши ігрову ініціативу з початку другого тайму, львів’янки спокійно і методично нарощували свою перевагу.

На воротах Єлизавету Гілязетдінову змінила Марія Гладун, яка також для суперниць виявилась практично непробивною – близько одинадцяти голів не дала реалізувати киянкам Марія.

До 50-ої хвилини киянки принаймі відповіли трьома голами на одинадцять львівських – 29:13.

Та вже з 51-ої до 58-ої хвилини гра пішла в одні ворота – київські, куди «галичанки» закинули сім м’ячів – 36:13.

І лиш на останніх хвилинах матчу «спартаківкам» вдалося поцілити двічі – 36:15. Проте навіть право останнього голу не подарували суперницям «галичанки» – переможну крапку наприкінці 60-ої хвилини поставила львів’янка Наталія Сабова.

Тож «Галичанка» і в другому матчі передостаннього туру впоралася блискуче, а найчастіше у київські ворота влучали – Олеся Парандій (дев’ять разів), Наталія Савчин (сім) та Наталія Туркало (шість).

У суботу, 23 квітня «Галичанка» зіграє зі своїми найпринциповішими суперницями – «Карпатами». Початок о 13:30, палац спорту «Галичина» (колишній «Будівельник», вул. Керченська,8).