Гандболістки "Галичанки" влаштували бій між собою

18 жовтня 10:47
Переглядів: 465
галичанка

Головне, не лякайтеся! Це було виключно спортивне протистояння – дербі по-галичанські. Хоч заплановані матчі гандбольного Єврокубку між «Галичанкою» та «Пріштіною» з Республіки Косово у зв’язку з форс-мажорними обставинами не відбулися, вболівальники все ж без свята не залишились. 17 жовтня у палаці спорту «Галичина», де мав проходити другий раунд Кубку ЄГФ, у гандбол таки зіграли. «Галичанка» проти… «Галичанки». Крім основного складу на поле вийшли також гандболістки дублю. У цьому інтригуючому дербі боротьба розпалилася не на жарт - аж не вірилося, що грають між собою товаришки по команді та вірні подруги у повсякденному житті. Варто було побачити цей матч, щоб зрозуміти, наскільки амбітні, по-спортивному горді і принципові наші «галичанки». А хто не мав змогу прийти на матч, «подивіться» гру зараз.

Команди різнилися за кольорами форми, тож, так їх і називатимемо - «фіолетові» та «оранжеві».

Склад команди «фіолетових» : Марія Гладун (воротарка), Марія Біла, Леся Смолінг, Анастасія Дорожівська, Ольга Василяка, Наталія Сабова, Олександра Жолобович, Анастасія Баранович, Влада Косміна, Мар’яна Маркевич, Тетяна Поляк.

«Галичанка» кольору оранж: Єлизавета Гілязетдінова (воротарка), Софія Давидянц, Наталія Стрюкова, Вікторія Сідлецька, Наталія Савчин, Юлія Бойчук, Наталія Туркало, Леся Парандій, Юліана Братковська, Наталія Коцаб’юк, Тетяна Череп.

Суддя: Ірина Барабаш (у минулому також гандболістка «Галичанки», тепер рефері дитячої гандбольної ліги).

Перший період зустрічі закінчився з рахунком 11:10 на користь «фіолетових». Що стало дещо несподіваним, адже незважаючи на те, що Василь Козар намагався зробити команди рівними по силам, все ж у лави «оранжевих» потрапили збірниця Наталія Савчин, найстарша і найдосвідченіша «галичанка» Наталія Туркало, молода, проте добре забиваюча, Софія Давидянц.

Вирішальним мав стати другий період, саме у ньому відбулася  найзапекліша боротьба. Успіх періодично «перебігав» то на сторону «оранжевих», то до «фіолетових».

Спершу тріумфували «оранжеві». Буквально на початку періоду Наталія Стрюкова зрівнює рахунок – 11:11, а Наталія Туркало завдяки реалізації пенальті виводить «оранжевих» вперед – 11:12.

Далі двохвилинка «фіолетових». Надійно спрацьовує їх голкіпер  Марія Гладун і відбиває ще один небезпечний удар Стрюкової по своїм воротам. На 7 хвилині періоду Влада Косміна спершу забиває, а потім - на 8-ій хв. - передає влучний пас на Анастасію Дорожівську, яка пробиває воротарську оборону Єлизавети Гілязетдінової.  «Фіолетові» знову попереду – 13:12.

9 хв. – Леся Парандій вертає нічийний рахунок – 13:13, на 10 хв. м’яч в «оранжевих» перехоплює Влада Косміна, проте у ворота не влучає. За неї реабілітується Анастасія Баранович  - 14:13.

На 10 хв. майстерно пробиває Наталія Савчин та зрівнює рахунок – 14:14. І цілих чотири хвилини на майданчику командують «оранжеві»: з пенальті забиває Софія Давидянц, двічі Вікторія Сідлецька і знову Савчин – рахунок переломлено на їх користь – 15:18. А у «фіолетових» за цю чотирихвилинку лише Анастасія Баранович відзначається 15-тим голом.

Зрештою, «фіолетові» починають оговтуватись. Спершу у ворота суперниць влучає Наталія Сабова, потім Анастасія Баранович, Марія Біла, Мар’яна Маркевич  та знову двічі Марія Біла – 6 голів. За цей час в «оранжевій» команді тріо НаталокСавчин, Коцабюк та Туркало - забивають три м’ячі. За шість хвилин до закінчення гри рахунок зрівнюється – 21:21.

Зірковий час настає для молодої гравчині, ще нещодавньої школярки - цьогорічної випускниці Львівського училища фізичної культури Ольги Василяки. Двічі влучивши у ворота, Ольга виводить «фіолетових» у лідери – 23:21.

27 хв. - Наталія Савчин пробує наздогнати - 23:22, проте Леся Смолінг не дозволяє їй скоротити відставання і забиває також – 24:22.

Крайня результативна дія «оранжевих» - реалізований Софією Давидянц пенальті – 24:23. Тайм-аут, взятий на останній хвилині, не рятує дівчат. Перемагають «галичанки» у фіолетовому.

Тренер «Галичанки» Василь Козар: «Об’єктивно, «оранжеві» були дещо сильніші – там досвідченіші гандболістки. Тому, хоч дві команди є мої, все ж стало приємно, що перемогли «фіолетові».

Розрив у рахунку - один м’яч. Гандбол – не футбол, рахунки тут значно більші, і різниця лише  в один м’яч свідчить про силу та впевненість обох сьогоднішніх команд «галичанок». Тому напівжартома, напівсерйозно запропонувала керманичу «Галичанки» Василю Козару заявляти на чемпіонат України у суперлізі не одну, а дві команди. Вони, однозначно, до фіналу потрапили б. З цим погоджується і Василь Козар: «Стовідсотково, що за медалі суперліги обидві команди боролися б. У багатьох колективах практикується існування однієї та другої команди. Тим паче у нас багато молоді, яким бракує серйозної ігрової практики, і повноцінна участь у суперлізі пішла б їм на користь. Та, на жаль, це поки лиш мрія. Все «впирається» у фінанси. Все ж, думаю, з часом ми до такого прийдемо.»

Цікаво було спостерігати сьогодні за Василем Козарем, який поперемінно переходив з настановами і порадами від однієї команди до іншої. Для самого тренера це не нове – таке часто практикують на тренуваннях – т.зв. двосторонні ігри зі завданнями. Керманич «Галичанки» вважає такі дербі корисними для дівчат: «Проти своїх грати важче, адже дівчата прекрасно вивчили одна одну і можуть майже стовідсотково передбачити дії інших «галичанок»  на майданчику».

Потішили вболівальники, які кричали: «Галичанка», уперед!», «Галичанка, перемагай!». Я думаю, вони залишились сьогодні задоволені, адже «Галичанка» перемогла!

Ірина Барабаш (суддя): «Дві команди були абсолютно рівні по силам, адже тренер один, тож техніка і тактика у гравчинь так само однакова. Та все ж більше вболівала за дівчат «фіолетової» команди, бо там більше моїх подруг. А так - всі дівчата молодці і гарно впоралися. З молодих сподобалась Тетяна Поляк. Їй лише шістнадцять, а вона вже виглядає не гірше гандболісток, які грають більшу кількість років.

Судити цей матч мені було важко, адже колись грала разом з дівчатами і знаю, що деякі порушення, які має фіксувати суддя, зроблені гравчинями не спеціально. Як гандболістка, я їх розумію, та як суддя вимушена була сьогодні показувати жовті картки.»