Гарно і ще гарніше. "Карпати" - "Шахтар" - 2:3

13 серпня 07:30
Переглядів: 1005
Карпати - Шахтар

4-й тур. 12.08.2016, 20:00. Львів. «Арена Львів», 6 743 глядачі. Арбітр – Костянтин Труханов (Харків).

«Карпати»: Підківка, Ксьонз (Богач, 88), Лобай, Нестеров, Костевич, Новотрясов, Чачуа, Худоб’як, Грисьо (Кравець, 57), Мірошніченко, Бланко-Лещук (Рудика, 66). Головний тренер – Сергій Зайцев.

«Шахтар»: П’ятов, Срна, Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко (Дентіньо, 84), Фред, Тайсон, Веллінґтон Нем (Марлос, 46), Коваленко, Селезньов (Едуардо, 66). Головний тренер – Паулу Фонсека.

Голи: Бланко-Лещук (26), Чачуа (37) – Степаненко (47), Коваленко (69), Марлос (87).

Попередження: Новотрясов (31), Лобай (34), Бланко-Лещук (63), Мірошниченко (66), Худоб’як (84) – Степаненко (84), Тайсон (90+2).

При підході до стадіону кільканадцять разів зустрічав машини на трав’яних газонах. Авто були з українською і навіть польською реєстрацією. Одному такому «поляку» звернув увагу «В Польщі теж так паркуєте авто?» На що відповів українською «Та, де там!» Виявляється у Львові бикам навіть престижно заїхати в траву цілою тачкою на всі 4 колеса. Невже наша (найкраща!?) поліція цього свавілля не бачить. І це при цьому, що законні паркінги були «лисі».

Проте на «Арена Львів» все було більше прекрасного. Обидва колективи показали високу майстерність і волю до перемоги. «Карпати» вели після першого тайму з різницею у 2 м’ячі, але перемогу святкував «Шахтар». Львівський стадіон виявився прихильнішим для донецької команди.

Те, що ніхто не хотів поступатись показали стартові хвилини гри. Тривала широка гра по всьому полі, щоправда у не надто високому темпі. Перший гольовий момент втратив Веллінґтон Нем, який пробивав майже у порожні ворота. Двічі добре зіграв і П’ятов, який парирував удари Бланко-Лещук і Грися. І, «Карпати» забили. Ксьонз «кинув» м’яча з правого флангу – свого аргентинця і той у чудовому стилі Батістути головою відправив м’яча повз П’ятова. Зроблено усе на найвищому професіональному рівні.

Через 9 хвилин потому у воротах «Шахтаря» побував 2-й м’яч. Цього разу динамічну атаку, розпочату Худоб’яком завершив Чачуа.

Обидва голи майже ідентичні. Проспали захисники, а воротар не виручив.

Подумалось, невже той грізний «Шахтар», який марить про найвищі трофеї, поїде з Галичини з поразкою. До того ж його футболісти, якщо й завдавали ударів, то Підківка, не перевантажуючи себе, переводив м’ячі на кутові, або ловив.

У перерві, сусід по трибуні, давній прихильник «Карпат», потираючи руки, сказав: «Отак би й після перерви» - подався по якийсь напій. Не встиг він повернутися, як «зелено-білі» пропустили «бомбу» від Степаненка. На удар Тараса не встигло багато ще вболівальників. Та найгірше львівські захисники, а Підківка …затримався з кидком. «Шахтар» пожвавішав і усім колективом (те, що найбільше подобається їхньому тренеру) кинувся створювати нові атаки. Приро, але після цієї несподіванки, здавалося, збалансована львівська ватага тренером Зайцевим, загубилась. Одні не встигали за прудконогими гірниками (хоча й не швидко вони вже бігали) інші поступались у технічних прийомах.

І ось більярдний удар Коваленка. М’яч поцілив у стійку, полетів далі у сітку. Нічия. Жах, та й годі.

На 81-й появилась надія на порятунок. Рудика зі свіжими силами вибіг на зустріч з П’ятовим. Публіка зірвалась з крісел, а донеччани кинулись за «Валідолом». Але обійшлося львівський дебютант схибив.

«Загорівся» Степаненко, на щастя, колеги по команді вчасно зупинили Тараса аж на …лаві запасних.

І ось парочка Тайсон з Марлосом показали українцеві, як треба забивати переможні голи. Львівський воротар втретє і неквапливо подався до сітки…

Гравці «Шахтаря» кинулись в обійми (навіть П’ятов через усе поле прибіг). Видовище, яке намагається тиражувати Фонсека на всіх стадіонах. Хоча у матчі «Карпатами» гірникам вистачило б і двох м’ячів. Нічия була б більш корисним результатом. Однак максималізм шахтарів і брак сил у карпатців вивів у переможців «Шахтар».

Прикро, що карпатці віддавши так багато зусиль зійшли з поля переможеними і обезсиленими фізично і морально. Отож Львів залишив по собі хороший спогад, а Донецьк переможно довів гру до фіналу. На стадіоні було гарно і ще гарніше.

Автор: Олександр Паук
За матеріалами: Галичина спортивна