Гаррі Каспаров: "Проведення чемпіонського матчу за шахову корону у Львові - план Путіна"

08 липня 08:42
Переглядів: 269
Гаррі Каспаров

13-й чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров, який займається політикою і критикує чинну російську владу, прокоментував рішення про проведення чемпіонського матчу між Марією Музичук і Хоу Іфань у Львові.

«Звичайно, проведення такого турніру - це питання цілком внутрішньоукраїнське. Але для себе вважаю за необхідне боротися з міфом «спорт поза політикою».  Уже пішов 21-й рік правління президента FIDE Кірсана Ілюмжинова. Це важливий факт для розуміння - наскільки цінний Ілюмжинов керівництву Росії та конкретно Путіну», - заявив Каспаров.

Відомий шахіст переконаний, що приїзд Ілюмжинова в Україну вписується в загальну концепцію президента Росії Володимира Путіна, який поки відставив убік військове рішення «української проблеми».

«Але при цьому російський президент як і раніше вважає своїм головним завданням руйнування української державності. Путін все-таки не військовий, а саме КГБшник, він повинен шукати можливості влізати в українське політичне життя. Поїздки Ілюмжинова і його раптова активність пов'язані з путінськими планами. Я не можу уявити, щоб путінський агент поїхав, як пишуть у Росії, у лігво «бандерівців», без відмашки і «техзавдання», - додав Каспаров.

Він додав, що FIDE переживає великі фінансові проблеми і графік турніру стрімко звужується до Росії: Сочі, Москва, Ханти-Мансійськ, Сочі.

«Зараз Ілюмжинову потрібно шукати інші джерела фінансування, тому російський бюджет обмежений у своїх можливостях. Мінімальний призовий фонд - €200 тис. Там ще є відрахування до фонду FIDE. Я думаю, що бюджет чемпіонського матчу у Львові становитиме десь €800 тис. У нинішніх умовах - це значуща жертва українських платників податків.

Такий відповідальний і демократичний політик як мер Львова, швидше за все, просто повівся на його пропозиції. Думаю, і глава української держави особливо не вникав у ситуацію. Однак мене вразила діяльність Віктора Капустіна, президента Української шахової федерації, який причетний до цих вояжів президента FIDE. Капустін точно знав, про що йде мова, і він, безумовно, зіграв ключову роль, переконуючи українську владу в тому, «що це все про шахи». Чому? Не знаю, не буду загадувати», - підсумував Каспаров.

Нагадаємо, 2 липня стало відомо, що у Львові відбудеться фінальний матч Чемпіонату світу з шахів серед жінок між чинною чемпіонкою світу Марією Музичук та претенденткою на це звання - китаянкою Хоу Іфань. Поєдинок запланований на кінець лютого-березень 2016 року.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: