Гатауллін: "Як у настільки непростий час позбавити "Карпати" права виступати в ПЛ?"

24 червня 13:33
Переглядів: 217
Премєр ліга

Власники клубів планували домовитися про чисельний склад прем'єр-ліги 12 червня на загальних зборах у Києві, однак з ряду причин були змушені відкласти вирішення цього питання - в тому числі через невідповідність атестаційним вимогам "Карпат", "Говерли" та "Волині".

Не до кінця була зрозуміла в той момент доля став мимовільним заручником політичної ситуації "Севастополя" і що отримала підвищення в ранзі за спортивним принципом "Олександрії". Розставити крапки над "і" був покликаний атестаційний комітет ФФУ, засідання якого відбулося вчора в столиці. За його підсумками атестати на участь у прем'єр-лізі отримали сімнадцять клубів.

- У їх числі - чотирнадцять залишилися за спортивним принципом з минулого сезону представників еліти, включаючи "Севастополь", і три побажали пройти атестацію клубу першої ліги - "Олімпік", "Олександрія" та алчевська "Сталь", - роз'яснив для "СЕ" голова атестаційного комітету Ігор Гатауллін.

- Що цікаво: у листопаді ще три клуби другого за рангом дивізіону - "Нафтовик", "Десна" і "Зірка" - були також зацікавлені в переході в прем'єр-лігу. Однак у пункті 8.4 статті 5 "Учасники" регламенту написано, що підвищитися в класі можуть лише команди з четвірки лідерів першої ліги за підсумками минулого сезону. Взагалі ж механізм атестації такий: клуб укладає договір з атестаційним комітетом, замовляючи тим самим перевірку своєї відповідності п'ятьма критеріями УЄФА і ФФУ. Призначення комітету полягає саме в цьому - не більше і не менше. Процес формування кількісного складу більше відноситься до прем'єр-лізі і комітету професійного футболу ФФУ.

- Ще зовсім недавно над "Карпатами", "Говерлою" і "Волинню" дамокловим мечем висіла загроза оглядів атестатів. Яка ситуація на сьогоднішній день?

- Наше головне завдання - об'єктивно оцінити стан справ, але разом з тим зберегти і примножити досягнуте. Дуже легко відштовхнути, відкинути, поставити хрест на тому чи іншому учаснику - так вже зникли з футбольної карти країни самобутні команди з Вінниці, Житомира, Івано-Франківська, Рівного та багатьох інших міст. Враховуючи непросту соціально-економічну ситуацію в країні, вкрай важливо зберегти наявні у нас професійні клуби. До сьогоднішнього дня ми простягали руку "Карпатам", "Говерлі" і "Волині", щоб дати їм можливість скласти свого роду "дорожню карту" для погашення боргів найближчим часом. Від цих клубів ми отримали гарантії, що до початку чемпіонату вони вийдуть на "нуль" з погашення заборгованості. Вважаю, що стосовно львівського, ужгородського і луцького клубу ми вчинили мудро і гуманно. Як в такий непростий час можна було позбавити ті ж "Карпати" права виступати в прем'єр-лізі, якщо більше двадцяти їх вихованців виступають у різних збірних, а що володіє шикарною інфраструктурою клуб має свою академію і дитячо-юнацьку школу на більш ніж 600 юних футболістів?

До того ж, Львів - місто з прекрасними футбольними традиціями. Так, у "Карпат" виникли труднощі. Але після відбувся 6 червня виконкому ФФУ львівський клуб, як, втім, і "Говерла" з "Волинню", найактивнішим чином включилися в процес погашення боргів і виходу з кризи. Позитивна динаміка, яку побачив наш комітет, змушує повірити в успішне вирішення ними цих проблем. У цьому зв'язку ми не мали права навіть теоретично залишити ці регіони без улюбленої гри. Тим більше, в той час, коли футбол реально об'єднує всю Україну.

- Торік завоювала путівку в прем'єр-лігу "Сталь" не змогла підвищитися в ранзі через невідповідність одній з вимог УЄФА і ФФУ - готовності стадіону. Виходить, цього літа проблем з домашньою ареною у алчевців не існує?

- Стадіон в Алчевську і раніше не відповідає стандартам прем'єр-ліги. Але справа в тому, що в листопаді, при оформленні заявки на проходження атестації, "Сталлю" в якості домашнього був заявлений РСК "Олімпійський" у Донецьку. А ця арена повністю відповідає висунутим вимогам.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: