Георгію Прокопенкові – 77!

21 лютого 14:38
Переглядів: 213
ПРОКОПЕНКО

Свого часу цьому спортсменові аплодували найкращі світові басейни, у яких вихованець львівського спорту встановлював світові рекорди і привозив до Львова цінні нагороди. Сьогодні, 21 лютого, 77-річний ветеран і срібний призер олімпійських Ігор 1964 р. залишається вірним ідеям спорту.

прокопенко

- Я ріс настирливим аби стати міцними, як сталь - говорить пан Прокопенко. - А, як відомо, натхнення і повсякденна праця роблять людей великими. Я вставав о 5-й ранку, займався гантелями і бігав доріжками Стрийського парку. З 8-ї до 10-ї - плавав. Далі снідав і відпочивав. Бо у спорті без цього не обійтися. Обідав, і о 17-й - друге тренування. З басейну виходив о 20.00. Я себе присвятив лише спорту. За день пропливав 6-7 км. У пік форми «підняв» планку і плавав у басейні по 10 год. - усіма стилями, крім на спині. Знайшов себе у брасі на200 метрів. Незважаючи на те, що у складі збірної СРСР готувався під опікою різних тренерів, але своїми успіхами зобов’язаний наставнику Олександру Ткаченку, з яким багато консультувався, сперечався і пройшов усю свою спортивну дистанцію з 1958 р. по 1971 р. Виступав на двох Олімпіадах і чемпіонатах Європи, 6 разів ставав чемпіоном СРСР на літніх змаганнях і 10 під час зимових. Встановив 38 рекордів. Якщо чесно, то я не порахував своїх нагород.

прокопенко

1960 року здобув перший титул чемпіона СРСР і встановив перші рекорди. Став олімпійцем. Однак з Риму повернулися без нагород. Причиною тому стало отруєння рибою, яке 1958 р. надовго вибило мене з колії. Я переконаний, що з Італії повернувся б нагородою. Пам’ятаю, що першим тоді приплив американець – Бім Маллікен, 9-м Аркадій Головченко, а я замкнув десятку найкращих плавців світу. Старт на Олімпіаді став моїм дебютом на міжнародній арені. Через два роки, я це довів на Чемпіонаті Європи, коли виборов золоту медаль і про мене заговорив спортивний світ.

Через чотири роки в Токіо 27-річним спортсменом встановив рекорд Європи і здобули срібну медаль Олімпійських ігор. Цього разу мене випередив австралієць Іан О’Брайєн, який на фініші доторкнувся до «берега» на 0,4 секунди швидше за мене.

- Рекорди мають двояке значення: один встановлює, другий перевершує, але моє досягнення 1.06,9 трималося цілих чотири роки. американець Марк Спіц досяг неймовірного – здобув сім золотих медалей.

- У свої сімдесят сім продовжую залишатися бадьорим і по спортивному підтягнутим. Хоча заважає живіт, але все решта в порядку.

прокопенко

Довідка:

Георгій ПРОКОПЕНКО. Народився 21 лютого 1937 року у м. Кобиляки (Полтавщина). Виступав на Олімпіадах 1960 1964 рр. Срібний призер Олімпіади в Токіо. 3-разовий чемпіон Європи - 1962 і 1966 рр. 200м. і в естафеті 4Х100 м. Автор світових рекордів на100 м. брасом – 1.07,4 та 1.06,9 та 11 - рекордів Європи. Чемпіон СРСР – 16 разів. Заслужений майстер спорту СРСР.

Пане Прокопенко! Наш колектив вітає Вас із святковим Днем і бажаємо Вам міцного здоров’я і невичерпної енергії.

Многая Вам літа!

прокопенко

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: