"Глор-менеджер". Ким із зірок ми би могли укомплектувати Рух?

20 грудня 16:00
Переглядів: 161
Рух

Оглядач Sport Arena Артур Валерко, прикидає, хто із зірок Руху міг би допомогти винниківській команді в боротьбі за підвищення в класі й золоті медалі Другої ліги.

…Завершивши футбольний рік, ФК Рух (Винники) займається іншою справою – і місія ця благородна. Гравці, тренери та керівники клубу задіяні в благодійних акціях. Так, напередодні Дня Святого Миколая делегація Руху відвідала місцевий реабілітаційний центр «Довіра», де у 1-10 класах навчаються діти з різними захворюваннями, а також новороздільський інтернат. Однак уже на початку нового року, після різдвяних свят, розпочнеться серйозна робота. Перед весняною частиною сезону заплановано кілька етапів зборів, в тому числі – й зарубіжний.

І не обійдеться, ймовірно, й без новачків, адже винниківський Рух – один із найамбітніших дебютантів професіонального футболу останніх років. За цю команду ще на аматорському рівні грали Олександр Алієв та Максим Шацьких, всерйоз велася мова про запрошення Артема Мілевського (на відміну від інших нижчолігових колективів, які «прикрашали» відповідними новинами свої сайти на перше квітня, тут справді мали місце підготовчі переговори). Тут ставлять максимальні завдання – золоті медалі Другої ліги уже в дебютному сезоні, а також вголос говорять про Прем’єр-лігу як велику ціль і перспективу.

Зрозуміло, що третє місце за підсумками півріччя (навіть при всього 2-очковому відставанні від лідера) – це не той результат, на який націлювалися у Винниках. А тому ми можемо пофантазувати на тему трансферної роботи ФК Рух взимку 2016/17. Відштовхуючись від того, що склад у цієї команди дуже хороший уже зараз, спробуємо погадати на кавовій гущі щодо напрямків точкового посилення Руху.

Для початку визначимося з больовими точками.

Як виглядав Рух зразка літа-осені 2016 року (4-3-2-1): Дяченко (Шевчук) – Романюк (Федорів), Гурський (Федорів), Чучман (Дмитрух), Бідловський (Дмитрух, Баглай) – Кінаш (Кикоть, Чучман) – Б.Баранець (Садоха), Г.Баранець (Кикоть) – Макар (Панасюк, Іванов), С.Козловський (Іванов, Бідловський, Баглай) – Омельченко (Шептицький)

Як бачимо, склад варіативний і багатовекторний, на деякі позиції є по кілька претендентів, а окремі гравці майстерно демонструють свої задатки універсалізму. Утім, по ходу сезону бували моменти, коли травми чи дискваліфікації суттєво скорочували номінальний вибір. Які позиції можуть розглядатися під посилення?

Враховуючи те, що в захисті по 2-3 реальних кандидати, а також підписаний взимку Іван Білий, вважаємо, що сюди посилення вже не потрібно. Однак на правах ротації може виникнути потреба в кваліфікованому гравцеві, який може одночасно зіграти на кількох оборонних точках. В опорній зоні можуть зіграти 3-4 гравців, а креатив в центрі поля повністю відданий братам Баранцям. Утім, вони випадали через травми, і в цей період команда виглядала вразливою – центрхава атакувального плану матимемо на увазі.

Місце центрфорварда – позиція постійної вимогливості. Коли був травмований Шептицький, вся відповідальність лягала на Омельченка, якого міг підстрахувати, за великим рахунком, один лише Іванов. Тут, як нам здається, можливе придбання, і навіть зіркове. Нарешті, фланги півзахисту – там підібрані здібні, швидкі футболісти, але з різних причин вони переживали постійну ротацію. Якісний крайній хав потрібен – навіть з урахуванням того, що можна перевести туди Бідловського, маючи уміючих зіграти лівіше Білого та Дмитруха.

Отже, що ми знаємо про трансферні пріоритети рухівців:

·           Рух комплектує свій склад, переважно, з гравців місцевого ареалу – Львівщина, Галичина, Західна Україна;

·           у трансферній роботі клуб віддає перевагу вірним ставкам на гравців з хорошою школою а чималим досвідом;

·          можливості президента Руху досить серйозні – тож після запрошення Алієва та Шацьких, а також чуток про Мілевського не можна виключати майбутніх іменитих новачків.

Що ми повинні розуміти:

·         Рух був лідером Другої ліги за підсумками семи турів, ні разу не опускаючись нижче третього місця;

·         за чинним регламентом якраз три команди напряму переходять у Першу лігу влітку 2017 року;

·         із середнім віком 27,2 Рух на другому віці в Другій лізі (старший склад лише у ФК Балкани);

·         клуб полюбляє вихованців місцевого футболу, зокрема, екс-карпатівців;

·         поки не оголошувалося про будь-які кадрові втрати, натомість, оборону посилив Іван Білий.

Як мислить справжній скаут:

·         новачок має вписуватися у бачення тренера (при цьому по ходу сезону винниківська команда отримала нового наставника – Романа Ґданського змінив Руслан Мостовий, який називає себе прихильником атакувального футболу);

·         новачок має відповідати клубній філософії (Рух – досить атакуюча команда, котра не звикла не бути лідером);

·         новачок має бути готовим вирішувати найвищі завдання у Другій лізі.

Aw, here it goes!

Далі – списочок тих, хто, на нашу думку, міг би допомогти Руху в Другій лізі (і вище).

ЯРЕМА КАВАЦІВ

Вік: 30 років

Позиція: центральний захисник

Кар’єра: Рава Рава-Руська (2003-2005), Металург-2, Металург Запоріжжя (2005-2007), ФК Львів (2008, 2011), Металург Донецьк (2009), Бананц Вірменія (2009, 2011), Іллічівець Маріуполь (2009), Фенікс-Іллічівець Калініне (2010), Десна Чернігів (2012-2015), Зірка Кропивницький (2015-2016).

В поточному сезоні: 1 матч в кубку за основну команду.

Чому потрібен Руху: досвідчений, кваліфікований захисник – враховуючи те, що оборона винниківчан по ходу сезону пережила чималу ротацію, такий може знадобитися.

Чому може перейти: якраз розстався із Зіркою, з якою вийшов у Прем’єр-лігу, але не мав там ігрової практики.

Чи допоможе: за рівнем – безперечно.

Реальність переходу: 30%.

ВАСИЛЬ КОБІН

Вік: 31 рік

Позиція: правий захисник, півзахисник

Кар’єра: Закарпаття-2, Закарпаття Ужгород (2001-2006), Карпати Львів (2006-2009), Металіст (2015), Шахтар Солігорськ Білорусь (2015), Шахтар Донецьк (з 2009). 11 матчів за національну збірну України.

В поточному сезоні: на поле не виходив

Чому потрібен Руху: може закрити правий фланг, що важливо при варіативності на краях Руху. Однозначно додасть команді класу й досвіду.

Чому може перейти: цього сезону Фонсека жодного разу не випускав Кобіна навіть на заміни. Разів три Василь потрапляв у заявки в Прем’єр-лізі, приблизно стільки ж – у єврокубках. Зрозуміло, цього мало – однак також зрозуміло, що в Україні зовсім небагато клубів можуть дозволити собі гравця такого статусу.

Чи допоможе: за рівнем – безперечно.

Реальність переходу: 15%.

МИХАЙЛО КОПОЛОВЕЦЬ

Вік: 32 роки

Позиція: лівий півзахисник

Кар’єра: Закарпаття-2, Закарпаття/Говерла Ужгород (2001-2006, 2013), Карпати Львів (2007-2015), Білшина Білорусь (2014), Айнгайт Рудольштадт Німеччина (2015/2016), ФК Минай (з 2016).

В поточному сезоні: 11 матчів, 7 голів за Минай в чемпіонаті Закарпаття

Чому потрібен Руху: на флангах у команди ротація, і не від хорошого життя. А Кополовець – гравець швидкісний, проривний. Не чужий Львівщині, хоч і родом з іншого регіону. За грою може вписатися в атакувальну манеру винниківчан.

Чому може перейти: матеріальний стимул+повернення на професіональний рівень.

Чи допоможе: так.

Реальність переходу: 30%.

ДМИТРО ЗАЇКИН

Вік: 19 років

Позиція: форвард, вінґер

Кар’єра: Динамо Київ (юнаки), юнаки (2015/2016), Карпати Львів (з 2016).

В поточному сезоні: 1 матч в кубку за основну команду в чемпіонаті

Чому потрібен Руху: якщо уважно слухати Мостового, можемо помітити, що він неодноразово акцентує увагу на молоді. Не можемо судити, як Рух ставиться до оренди (підозрюємо, негативно), однак якби вдалося зібрати таланти на постійній основі, здається, команда із задоволенням задіяла б кількох перспективних футболістів. Вихованець Динамо Заїкин минулого сезону забив 14 м’ячів за Скалу в чемпіонаті U-19, чим заслужив запрошення в Карпати. Його називають одним із найталановитіших молодих гравців, які нині є на заході нашої країни. Безперечно, ігрова практика серед дорослих йому могла б допомогти, адже поки що не видно, щоб у львівській команді його просували в основний склад.

Чому може перейти: в пошуках ігрової практики на дорослому рівні.

Чи допоможе: однозначно додасть варіативності, а в перспективі може вирости у дуже пристойного футболіста.

Реальність переходу: 15% (якщо навіть не вийде у Карпатах, здається, у Стрию на нього також очікуватимуть).

АРТЕМ МІЛЕВСЬКИЙ

Вік: 31 рік

Позиція: форвард

Кар’єра: Динамо Київ (2000-2013) включаючи виступи за юнацькі й молодіжні команди клубу, а також Борисфен-2, Газіантепспор Туреччина (2013), Хайдук Хорватія (2014-2015), Спліт Хорватія (2015), Конкордія Румунія (2016), Тосно Росія (з 2016). 50 матчів, 8 голів та 3 асисти за національну збірну України.

В поточному сезоні: 8 матчів (1 асист) в ФНЛ

Чому потрібен Руху: це реально надзвичайно талановитий футболіст, корисний як при завершенні атак, так і при їх підготовці. До того ж, він ще зберігає жагу до гри й на куражі може видати неймовірний ігровий відрізок. Це вже не кажучи про супутні позитиви на кшталт небувалої реклами та підвищення відвідуваності не тільки у Винниках, а й у Другій лізі в цілому.

Чому може перейти: Тосно йде другим у ФНЛ (другий за рангом дивізіон Росії) і має чудові шанси на підвищення у класі, однак сам Артем провів за нову команду лише біля 200 хвилин. А президент Руху давно підтримує з ним контакти й має повагу з боку менеджменту Мілевського й самого футболіста. Та й досвід інших екс-динамівців – Алієва та Шацьких – скоріше сприятиме позитивному рішенню зірки.

Чи допоможе: для розкрутки бренду ФК Рух (Винники) та Другої ліги це був би неоціненний крок, та й в ігровому плані Артем однозначно посилив би команду.

Реальність переходу: 25%.

* * *

Звісно, великі можливості цього клубу викликають у вболівальників та журналістів велику спокусу повправлятися в трансферних прогнозах. Деякі з наших «пророцтв» досить імовірні, інші радше експлуатують ті чи інші нюанси кадрової філософії винниківського Руху. Також маємо враховувати той факт, що колектив тут добротно укомплектований. І головний, можливо, аспект – прямо по ходу осінньої частини сезону Романа Ґданського на посту головного тренера змінив Руслан Мостовий. До того ж, у тренерський штаб винниківчан входить відомий за роботою в харківському Металісті Олександр Іванов. Та й сам Мирон Маркевич, славетний уродженець Винників, фундатор та натхненник місцевих клубу й академії, відіграє велику роль у сталому й поступовому розвитку Руху.

Багато змінних та постійних факторів – багато нюансів. Незмінні завдання та амбіції. «Президент поставив чітке завдання — перемогти у Другій лізі. І це означатиме вихід у Першу лігу. Якщо є така мета, то й погляди наші у той бік, – відзначив новий головний тренер винниківського Руху Руслан Мостовий в інтерв’ю клубній прес-службі. – Ця команда може грати навіть у Прем’єр-лізі, адже має доволі високий потенціал. І байдуже, що нам натякають на вікових виконавців та необхідність підсилення. Так, нові сили потрібні завжди. Це стосується і Динамо, і Шахтаря, і, звісно, нас. Мають бути молоді футболісти пристойного рівня, але для цього їм потрібно надавати можливість проявити себе на полі. Проте з іншого боку, нам потрібен результат, а його можуть забезпечити досвідчені гравці. Хоча у наш колектив вже можна залучати молодь, адже зараз вона кваліфікована і переважно має за плечима хорошу школу».

Власне, це і є, напевно, обґрунтування клубного курсу на найближчих півроку. Відповідно, Рух збирається посилюватися точково, шукати висококласних гравців у розквіті сил та з серйозною школою за плечима, а також сповна використовувати наявний кадровий потенціал.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: