Гол голкіпера "Скали" Романа Данковича приніс команді нічию

31 серпня 23:18
Переглядів: 486
Данкович

1 серпня «Скала» у домашньому матчі 6-го туру національної першості приймала херсонський «Кристал».

«Скала» (Стрий) – «Кристал» (Херсон) – 1:1 (0:1)

31 серпня 2014 р. 17 год. м. Стрий. Стадіон «Сокіл». 24 градуси. 800 глядачів. Арбітр – Андрій Семенов (Дніпропетровськ). Асистенти арбітра Юрій Синишин (Івано-Франківськ) та Ігор Дебенко (Івано-Франківськ). Спостерігач арбітражу: Ігор Калита (Чернівці).

«Скала»: 92. Роман Данкович-к., 15. Петро Стасюк, 3. Роман Подоляк, 5. Тарас Максимович, 6. Роман Ботвинник (16. Ігор Коцюмака, 71), 10. Владислав Клименко (11. Ігор Балух, 83), 23. Михайло Березовий, 93. Назар Кміть (9. Віталій Лазаренко, 46), 7.  Дмитро Скакун, 14. Василь Цюцюра, 49. Андрій Кохман (99. Володимир Пришнівський, 58).

Головний тренер – Василь Малик.

«Кристал»: 12. Денис Касперович, 14. Костянтин Бічевий, 19. Микита Ткачов, 23. Михайло Лаптєв, 2. Семен Дяченко, 33. Тарас Ковальчук (5. Антон Пірковець, 89), 69. Роман Ленський, 10. Віктор Довбиш (21. Кирило Колмогорцев, 56), 8. Віктор Мартян (91. Іван Гливий, 77), 7. Сергій Цой-к. (3. Віталій Михайленко, 90), 11. Денис Риженко (17. Андрій Барладим, 68).

Головний тренер – Сергій Шевцов.

Голи: Роман Данкович (90+2) – Микита Ткачов (10).

Попередження: Роман Ботвинник (3), Михайло Березовий (12), Віталій Лазаренко (88) – Костянтин Бічевий (49, 55), Денис Касперович (60), Віктор Мартян (74), Микита Ткачов (88), Іван Гливий (90+2).

Вилучення: Костянтин Бічевий (55-друге попередження).

У попередньому турі обидві команди здобули перемоги: «Скала» вольову у Білій Церкві над «Арсеналом-Київщиною» – 2:1, а команда з Херсонщини – вдома над тодішнім лідером «Реал Фармою» - 2:0. Тому до гри у Стрию суперники підійшли в гарному настрої.

Звітний матч був для обох команд сьомим у їхній спільній історії. І статистика досі зафіксувала рівновагу: і «Скала», і «Кристал» перемогли в двох поєдинках і стільки ж разів суперники зіграли внічию. Однаковою була і загальна різниця забитих і пропущених м`ячів – 10:10. Забігаючи наперед, помітимо, що не похитнулася рівновага й після звітного матчу.

2013/2014

Як бачимо, в останній час херсонці були для стриян доволі зручним суперником. Із чотирьох останніх очних протистоянь «Скала» не програвала «Кристалу» три матчі поспіль, з яких у двох перемогла. А от в останньому поєдинку цих команд, який відбувався 16 листопада 2013 року у Херсоні, «Кристал» зумів дещо реабілітуватися, перемігши – 3:1.

Могли вихованці тренера Сергія Шевцова здобути три очки й цього разу. Однак всі  перспективи закріпитися на другому місці (адже лідер черкаський «Дніпро» вдома у цей же день переграв донецький «Шахтар-3» - 2:0) перекреслив неймовірний удар навіть не з центра поля, а зі своєї половини воротаря «Скали» Романа Данковича. Але детальніше про цей гол згодом.

Матч проти «Кристала» умовно можна розділити на дві частини. Перша – це весь перший тайм до вилучення за два попередження Костянтина Бічевого, яке відбулося на 55-й хвилині. І друга частина це власне наступні події після вищезгаданого вилучення й до кінця поєдинку. Так от першу частину краще провели гості. Вони першими провели небезпечний момент своїм правим флангом, коли на 6-й хвилині лівий оборонець «Скали» Роман Ботвинник невдало спробував вибити мяча, який піхопив правий вінгер «Кристала Віктор Мартян і влучно пробив у ближній нижній кут. Роман Данкович був на місці. А через чотири хвилини команда з Херсонщини повела в рахунку. Причому цей гол виник практично з нічого. На 10-й хвилині Михайло Березовець невдало спробував відпасувати на свого голкіпера і смугастий вилетів на кутовий. Пішла подача у центр воротарського майданчика, де мяч після кількох рикошетів опинився у воротах. Гол записали на центрального оборонця Микиту Ткачова.

Розігравши з центра поля, «Скала» кинулася відігруватися й практично одразу могла пропустити вдруге. Знову правим флангом промчав Віктор Мартян і зробив точну передачу на вільного Віктора Довбиша, якого не встиг накрити Петро Стасюк. На щастя, «десятка» «Кристала» не влучив практично у порожні ворота, хоча до воріт було метрів 7-8.

Далі на полі був живий футбол, обидві команди віддавалися сповна, однак до небезпечних моментів справа практично не доходила. І все ж гості виглядали симпатичніше, вони виграли більшість підбирань у центральній зоні. «Скала» загрожувала лише після стандартів, більшість з яких заробляв Дмитро Скакун. І лише коли спливала остання 45-та хвилина першого тайму, господарям вдалася хороша комбінація, яку після чудового пасу Андрія Кохмана завершував Василь Цюцюра з правого флангу. Херсонців врятувала стійка, від якої шкіряний вилетів за межі поля.

Другий тайм розпочався зі стрімких атак «малиново-зелених». Гості, не встигаючи за реактивними гравцями «Скали» почали грати грубо. Тому двічі на 49-й та 55-й хвилинах жовте світло перед собою побачив захисник Костянтин Бічевий. Другий «гірчичник» автоматично перетворився на вилучення. У цьому випадку постраждав Віталій Лазаренко, якому оборонець «Кристала» ледь не зніс голову. Після цього перевага «Скали» наростала з кожною хвилиною, але час йшов, а голів не було. І все ж в уже компенсований час стрияни були винагороджені за свою наполегливість. На лівому фланзі захисту «Скали» грубо зіграв Іван Гливий, за що побачив справедливе попередження. До мяча підійшов Роман Данкович і сильно напів-подав, напів-пробив у напрямку воріт гостей. І хоча відстань до воріт складала трохи більше, ніж пів-поля, смугастий опинився у сітці воріт спантеличеного Дениса Касперовича. Згадаймо, як у попередньому матчі в Білій Церкві воротар «Скали» виконував таке ж пробиття стандарту, яке зкінчилося голом Віталія Лазаренка, а цього разу мяч, не торкаючись нікого, влетів у ворота. І сталося це двічі на 90+2 хвилині. Так Роман з допомогою своїх партнерів і фортуни приніс своїй команді чотири очки.

Але все могло закінчитися для «Скали» й не так щасливо. Після пропущеного голу «Кристал» провів єдину небезпечну атаку в другому таймі, і якби не Роман Подоляк, який головою виніс смугастого з лінії воріт, херсонці могли б записати до свого активу три очки.

Не можемо не відмітити й окрім бійцівських якостей «Скали», відмінну фізичну готовність, в чому, насамперед, заслуга тренера Олега Гупки, який відповідає за цей напрямок роботи. Згадаймо, як стрияни перебігали «Кремінь», в останньому виїзному матчі дотиснули «Арсенал-Київщину». Впевнений, якби ще було кілька хвилин, «малиново-зелені» перемогли б і цього разу.

Наступний поєдинок національної першості стрияни проведуть на виїзді, 6 вересня, проти  «Макіїввугілля» з Макіївки. Відбудеться ця гра у Нікополі.