Головний тренер збірної України з біатлону Василь Карленко: "Нам вдалося уникнути провалу"

19 січня 15:27
Переглядів: 2345
Default Image

П'ятий етап Кубка світу, який у неділю закінчився в німецькому Рупольдингу, не приніс нашим біатлоністам жодної нагороди. Щоправда, у свій актив "синьо-жовті" можуть сміливо записати жіночу гонку переслідування.

Стартувавши 23-ю, Валентина Семеренко фінішувала одинадцятою. Віта Семеренко вийшла на старт 20-ю і в підсумку закінчила гонку на дванадцятій сходинці. Якщо взяти до уваги "чистий" час, то Валентина Семеренко продемонструвала найкращий показник у світі, а результат її сестри — третій. На п'єдестал українки не зійшли лише тому, що день перед тим невдало виступили у спринті, за підсумками якого учасники стартують у гонці переслідування. Оцінку нашій команді в інтерв'ю дав Василь Карленко, головний тренер збірної України з біатлону.

- Василю Павловичу, наші біатлоністи виступають не так яскраво, як на перших етапах Кубка світу. Які ж причини?
- Пояснювати причини варто лише тоді, коли показники провальні. У нашій команді провалу не сталося. Хлопці й дівчата показали посередні результати. Що хочете кажіть, та не може спортсмен цілий сезон показувати найвищу працездатність. Тим паче, що мало не півкоманди занедужало. У Рупольдингу з застудою виступали Олена Підгрушна, Андрій Дериземля, Оксана Хвостенко. Болячки — прикрі несподіванки, бо переривають тренувальний процес. Все-таки біатлоністи — представники зимового виду спорту. Ризик захворіти у них високий. За нашими даними, 30 відсотків усіх біатлоністів планети не може уникнути вірусного захворювання.

- Ви сказали, що спад цілком прогнозований. Коли ж він мине?
- А спад уже минув. І це підтвердила недільна гонка переслідування. І хлопці, і дівчата показали добротні результати, хоч на п'єдестал не потрапили. Кожна потужна збірна має злети і падіння. Україна пережила злети і, на щастя, уникла падінь. Жіноча команда залишилася на третьому місці в загальному заліку. Це успіх. У наступних гонках справи будуть набагато кращими. З функціональною готовністю все гаразд. Попрацюємо над стрільбою, і результати поліпшаться.

- Минулого тижня збірна України подарувала Валентині Семеренко величезні окуляри...
- Це був дотепний жарт, який, повірте, не засмутив Валентину. Цей подарунок — яскравий доказ того, що в збірній чудовий мікроклімат. Коли можемо, жартуємо. Коли робота кипить — усі серйозні. Тренери і спортсмени морально підтримують одні одних. Система працює на повну силу.

- Попереду — Кубок світу в італійській Антерсельві...
- Так, саме зараз ми їдемо автобусом з Австрії в Італію. На шостому етапі Кубка світу чекаємо високих результатів. А вже після цього турніру збірна поділиться на групи: одні поїдуть за океан, на Кубок світу в американському Преск'ю-Айсі, а інші — на Всесвітню Універсіаду. Ці змагання будуть генеральною репетицією чемпіонату світу, який першого березня почнеться в Ханти-Мансійську.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: