Гра гарна, але нічия. Україна – Румунія – 2:2

23 жовтня 09:00
Переглядів: 405
Футбол

Чемпіонат Європи - 2017. Кваліфікаційний відбір. 22 жовтня 2015. 19:00. Львів, стадіон «Арена Львів». Глядачів: 3.848. Суддя: Емі Елізабет (Англія).

Україна – Румунія – 2:2 (0:1).

Україна: Зварич (к), Басанська, Чорна, Філенко, Бойченко, Романенко (Овдійчук, 87), Андрущак, Апанащенко (Хаванська, 70), Василюк, Козиренко, Кравець. Тренер: Володимир Рева.

Румунія: Перелуце, К.Олар, Бортан, Кордуняну, Фіцай, Ветафу, Чолаку (Джурджу, 70), Войку, Ф.Олар (к), Лунка (Битя, 63), Опря. Тренер – Мірел Албон.

Голи: Андрущак (64), Романенко (72) – Войку (12), Джурджу (83).

Попередження: Басанська – Ветафу, Войку, Джурджу.

Вечірній Львів радо привітав футболісток України і Румунії приємною погодою. Сонячно не було, але і не дощило. Температура +7۟С змушувала спортсменів до більшого руху і дівчата не підвели.

Події матчу розпочалися із приємного моменту. Ветерану українського футболу Людмилі Пекур УЄФА призначила, за проведення 100 матчів у складі національної команди України, пам’ятну медаль і традиційну, за британським взірцем, кепку. До речі, у подібний спосіб уже вшанували Тимощука і Шевченка. Прикро, що ювіляр через дискваліфікацію пропустила цю гру. Далі лунала музика державних гімнів обох країн і був футбол на доволі пристойному рівні. Українки виступали у жовтій формі, румунки у червоній.

Національна жіноча команда України, якою керував Володимир Рева, намагалася бути господинею на львівській арені. Але нашим дівчатам відверто наклеїлася гра. І це за присутності великої кількості військовослужбовців, які стали окрасою стадіону. Саме вони багаторазово скандували «Ми любимо Україну» і щиро бажали українкам перемоги.
На 9-й хвилині Дарія Кравець, у боротьбі, необачно відправила м’яча за межі поля і миттєво отримала прочухана від капітана команди Ірини Зварич, яка боронила наші ворота. Непорозуміння пішло в забуття. А гра тривала надалі з перевагою гостей.

Саме на 12-й хвилині румунки, скористались провалом українок в обороні, повели у рахунку. Кордуняну закинула м’яча з правого кута на дальню стійку. Андреа Войку ніби на це й очікувала і спокійно скерувала шкіряну кулю у сітку українських воріт.
Перший небезпечний момент біля воріт Перелуце створила Дарія Апанащенко аж на 22-й хвилині матчу. М’яч прямував у «віконечко», де його вчасно знайшли руки Анреа.

Довго розкручувались.

Через вісім хвилин Дарія завдавала удару головою. Однак щастя від найактивнішої футболістки відвернулося. Намагалися більше користі приносити нашій команді Ольга Басанська і Тетяна Козиренко. Гра ставала важкою і футболістки частіше «вмикали» морально-вольові якості, аніж демонстрували власну майстерність.

Після перерви дівчата вийшли на гру з румянцями. Очевидно тренер знайшов потрібні слова і доніс їх підопічним. Українки додали у швидкості та застосували пресинг на всьому полі. Підопічні Албона почали «губитися» і «провалюватись». Гідно рятувала честь Румунії, на мою думку, єдина Алєксандра Лунку. Дівчина статури …Вайна Руні давала собі раду і часто атакувала українські ворота. Натомість підступного м’яча після удару Лунки з під поперечини Зварич вчасно витягла.

На 56-й хвилині Козиренко завдавала удару у притул, але воротар виявився непоступливим і ворота врятувала. Перелуце продовжувала продемонструвати дива реакції. Відбила удар головою впритул у виконанні Андрущак. Але гол, що називається, назрівав. Автором його стала Ія Андрущак, яка спритно «замкнула» передачу Насті Філенко.
Згодом стадіон аплодував ще Тані Романенко, яка майстерно використала пас від Козиренко. Україна попереду – 2:1. Але грати ще багато та й годинник ніби затримався у русі. Ой, не тільки годинник, але й наші футболістки. Бо важко підіграти інше слово, коли Адіна Джурджу пнула безжалісно м’яча над головою Зварич і на табло появились – 2:2.

Після цього гра стала ще гострішою, але бідною на гольові моменти. Українки ніби втратили два очки, але після прем’єрної гри вони все ж повинні бути задоволені з перебігу подій та досягнутого результату. Недаремно В.Рева сказав, що нічого страшного не сталося. Очки губитимуть усі. А нас очікує ще складніший суперник, до протистояння з яким будемо готуватися, з думкою про свою перемогу.