Гравці "Карпат", які змогли б підсилити тернопільську "Ниву"

08 січня 12:28
Переглядів: 940
Пучковський

Нажаль, досі не відомо якою буде ситуація з фінансами у «Ниви» весною. Останнім часом керівництво і головний тренер постійно говорять про підписання договору з новим спонсором, який готовий вкладати гроші в команду. Дай Бог так і буде, і тоді команда зможе будувати свою стратегію розвитку не на найближчий тиждень, а на рік-два. Впевненість у майбутньому дозволить запрошувати гравців на повноцінні контракти, а наразі виходом із ситуації є оренда гравців.

В одному з інтерв’ю, головний тренер тернопільської «Ниви», Богдан Самардак висловив сподівання на налагодження співпраці із львівським «Карпатами» щодо оренди їхніх гравців, які змогли б підсилити команду.

Ми вирішили скласти список тих виконавців,яких змогли б відпустити львів’яни і хто підсилив би тернопільську команду.

 

Роман Підківка, Олександр Ільющенков. Наразі першим номером в «Карпатах» є Роман Мисак, який досить впевнено відстояв у більшості матчів осені. Тому двом іншим голкіперам потрібно задовольнятись грою за U-21. Проте, цих матчів замало для двох, а для того, щоб розвиватись – потрібно грати. Тому найкращим варіантом для одного з них повинна стати оренда. Нехай це й команда Першої ліги, але – це ігрова практика. У першій частині сезону Підківка не зіграв жодного матчу за першу команду і зіграв тільки 3 матчі за U-21, а Ільющенков провів 6 ігор за основу і 3 за дубль.  В першій частині сезону позиція воротаря була однією з найменш стабільних в «Ниві», тому таке підсилення дуже потрібне тернополянам.  

лобай

Іван Лобай, Андрій Маркович. Молоді захисники знаходяться під основою, а Лобай навіть зіграв два перші матчі сезону в основному складі. Проте, вдалі дії Міршниченка і Костевича не дали їм шансу в подальшому проявити себе у грі за першу команду. Немає сенсу «маринувати» їх і в дублі, треба щоб вони продовжували розвиватись. Враховуючи малу кількість матчів команди у весняній частині чемпіонату, Ігорю Йовічевічу буде потрібно небагато гравців, тому найкращим варіантом для них є оренда. Отримавши новий корисний досвід боротьби в дорослому футболі вони матимуть більше шансів, щоб в літнє міжсезоння «зачіпитись» за основу «Карпат». Наразі, контракти з «Нивою» закінчились у Тарасів – Петрівського та Дурая і невідомо чи вони продовжать співпрацю з командою, тому підсилення захисту команді конче необхідне.

Юрій Яструб, Тарас Завійський. Молоді 19-річні півзахисник «зелено-білих» вже пару років на слуху у фанатів  та спеціалістів, однак, пробитись у першу команду наразі не змогли. Єдине, в період роботи з командою болгарина Ніколая Костова, Завійський тренувався з основою і навіть зіграв 61 хв. в двох матчах команди в Прем’єр-лізі. Обидва регулярно викликаються до збірних України різних вікових категорій.

Завійський не зміг сходу закріпитись у дорослому футболі, а сенсу сидіти в дублі немає. Для боротьби за місце в першій команді йому ще не вистачає вмінь та навичок.

завійський

Яструб у попередні два роки був лідером команди U-19. Цього сезону закріпився в дублі, а ще на весні 2014 року Олександр Севідов залучав його до роботи з першою командою. У нього теж не багато шансів пробитись в основу.

Взагалі у Львові середня лінія команди вкомплектована дуже добре тут є як досвідчені гравці : Худоб’як, Кожанов, Голодюк, Ксьонз, так і молоді –Страшкевич, Чачуа, тому півзахисникам з дубля команди важко пробитись в основу. А для того щоб продовжувати розвиток, їм потрібно грати весь час на вищому рівні. В першій частині сезону у «Ниви» було в заявці тільки 6 півзахисників, що дуже сковувало дії команди в середині поля і обмежувало тренера у виборі тактики на матч. Завійський і Яструб змогли б добавити швидкості та креативності атакам тернополян, дозволивши варіювати тактику, роблячи акцент як на флангові атаки, так і через центр.

 грищенко

Тарас Смук, Артем Грищенко. Форварди U-21 не вирізняються у «Карпат» результативністю, кращим з них є Грищенко з двома забитими голами. І якщо Красномовець, Дзядикевич і Грисьо відповідно 94, 95, 96 року народження то Смук і Грищенко – 93 і наступний сезон стане для них останнім в команді. Наразі, шансів закріпитись в першій команді у них абсолютно ніяких і за такої ситуації вони покинуть команду через рік. Тому, для перевірки їх профпридатності, найкраще буде відправити в оренду для того щоб перевірити їх можливості та й вони б здобули новий досвід. Можливо саме в новій команді та матчах Першої ліги вони зможуть розкритися і влітку закріпитися в складі «зелено-білих».

Ігор Карпенко. Кращий бомбардир U-19 точно отримає шанс проявити себе на зборах першої команди але будемо відвертими – він ще занадто сирий для Прем’єр-ліги. Можна перевести його в U-21 але гра за дубль не дає бажаного прогресу, тому йому потрібно йти в оренду. Так, він має достатньо ігрового часу в «Карпатах», він працює в хороших умовах, його вчать тактики головної команди, проте досвід який він здобуде у Першій лізі він нічим не замінить. Одна річ – грати зі своїми ровесникам, інша боротись із здоровими мужиками. Цей досвід потрібен кожному молодому гравцю і саме він повинен сприяти кращому переходу від юнацького до дорослого футболу.  

 пучковський

Тарас Пучковський. Один з найперспективніших гравців «Карпат» так і не зміг проявити себе у першій частині чемпіонату. Незважаючи на вдалий дебют, він не зміг закріпитись в складі. Виною цьому стала травма і відсутність досвіду виступів на високому рівні. Він беззаперечно отримає свій шанс закріпитися в складі під час міжсезоння. Проте, якщо у Львові таки надумають підписати нового і більш досвідченого форварда та враховуючи малу кількість матчів весною, Пучковському буде добре набратись нового досвіду у Першій лізі. У «Ниві» він точно отримає ігровий час і матиме хорошу школу боротьби з досвідченими  старшими захисниками. Такого ігрового часу у Прем’єр-лізі він не матиме навіть за умов відсутності нових придбань в атаці «зелено-білих» і, як показав час, чемпіонат  U-21 не дає достатньої ігрової підготовки гравцям.  

Закінчився контракт з «Нивою» у Володимира Гудими (13 матчів 3 голи), інформації про підписання нового ще немає. Фактично команда залишається з одним форвардом Олександром Семенюком, який забив 7 голів у 17 матчах. Інші 4 заявлені нападники разом взяли участь у 16 матчах і забили аж 0 голів. Тому підписання позиції форварда має бути одною з головних трансферних цілей «Ниви».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: