Грегор Балажіц: "Якби склад не змінився, цьогоріч могли би поборотися за єврокубки"

25 липня 12:52
Переглядів: 223
балажиц

«Якби склад не змінився, цьогоріч могли би поборотися за єврокубки»

— Ґреґоре, позаду — тяжкі збори. Якими вони були для вас?

— На зборах завжди складно. Зрештою, так має бути. У футболі є такий період, коли потрібно приділити час підготовці. Думаю, що потрудилися на славу. Тренерський штаб підготував цікавий та, головне, ефективний план зборів. Найголовніше у цей час — уникнути травм. На жаль, Кополовець зазнав ушкодження. Далі ж пот­рібно все, чим ми займалися, втілити у чемпіонаті. Хоча зай­вий час нам усе одно потрібний, щоби повністю зігратись. Як знає­те, львівський колектив учергове оновився: повернулися гравці, залучають молодих футболістів.

— Чи суттєво відрізняються методи роботи нового тренера Йовичевича від його поперед­ників?

— Так. Йовичевич — тренер нової й молодої формації. Помітно, що він старається внести щось своє. Мені подобаються тренування під його очільництвом. У цілому, наша гра відрізнятиметься від торішньої. Подивимося, чи вий- де в нас так діяти на полі з нинішнім складом у офіційних матчах.

— Чиї методи роботи більше подобаються?

— У кожного фахівця своя філософія футболу, тому тут не може бути мови про вподобання. До того ж, мені було комфортно грати, приміром, під орудою Севидова, адже сформувалася хороша команда. Гадаю, якби склад не змінився, то цьогоріч мог- ли би навіть поборотися за єврокубки. А зараз складно буде після зміни команди, котра зігрувалась упродовж року, знову починати відточувати взаємодію. Хоча маю надію, що в нас усе буде добре.

— Який футбол узагалі хорватський наставник прищеп­лює команді?

— Що тут говорити? Краще дивіться матчі «Карпат». Головне, щоби нам удалося втілити задуми тренера. Шкода, що в «Карпат» більше не буде такого форварда, як Гладкий. Учора в матчі за Суперкубок (розмова відбувалась у середу, 23 числа. — Є.Д.) Саша показав, що є гравцем високого класу. Зараз у нас на вістрі грають молоді нападники, котрі намагаються виконувати своє ключове завдання — забивати. Не думайте, що я шукаю виправдання наперед. Навпаки, хочу, щоби всі зачекали з висновками до старту змагань.

— Чи відчувається, що для вашого керманича тренування на такому рівні (дорослому) — дебютні?

— Так, але від цього не страждає рівень підготовки. Йовичевич із своїми колегами працюють на належному рівні, можете не сумніватися. Хоча до останнього вони й тренували юнацькі та молодіжні команди у структурі клубу. Поки все йде чудово. Цікаво, як усе відбуватиметься під час сезону?

— До слова, чи допомагає вам у роботі з тренером, що ви, як і Йовичевич, виступали в іспанському чемпіонаті («Еспаньол», «Агілас» і «Реал» відповідно)?

Так, одразу помічається, що тренер колись грав на високому рівні в європейських чемпіонатах. Припускаю, якби не травма, про Йовичевича би знали, як про великого футболіста. Відтак він намагається використати здобуті знання, щоб іспанська манера гри домінувала в нашому виконанні. Утім, «Карпатам» завжди був притаманний незламний характер, який тут називають карпатським духом.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: