Грегор Балажиц: "За 4 роки перебування у Львові відчуваю себе майже українцем"

21 серпня 11:07
Переглядів: 210
карпати говерла балажиц

Словенський легіонер «Карпат» Грегор Балажіц після вдалої гри у Луцьку поділився враженнями з прес-службою ПЛ.

– Грегор, наскільки складно далась перемога над «Волинню»?
– Кожне дербі дається важко, у ньому свої внутрішні правила. Легко не буває ніколи і нікому. Звичайно, в останній грі нам вдалось реалізувати план на гру: не тільки установка була правильною, але і протягом зустрічі все йшло за нашим сценарієм. Якщо так буде і надалі, то зможемо невдовзі покращити свої позиції. Треба один за всіх і оборонятись, і атакувати – тоді все буде добре.

– На початку сезону вигравати «Карпатам» не вдавалось. Грали гірше чи не щастило?
– Тут треба відчувати ситуацію всередині команди. Склад помінявся, тренувальні збори були тяжкими. Тому на максимумі зіграти всі 95 хвилин змогли лише у 4-му турі. Зараз видно, що фізично ми готові добре, залишилось трохи зігратись. Проти «Говерли», «Дніпра», донецького «Металурга» ми можемо бути задоволені якимось одним з таймів. Тому поєдинок з «Волинню» поки що найкращий.

– Що скажеш про суперника?
– Лучани грали у свою гру. Не здавались, проте створити господарям щось реальне ми практично не давали, контролюючи перебіг подій.

– Ти забив гол у ворота «Волині». Це особлива подія?
– Це всім приємно, а захисникам – тим більше, оскільки трапляється не так часто. Тим не менше, відзначився вже двічі за 4 матчі. Якихось планів у цьому не малюю собі, адже моя головна місія – оборонятись, щоб команда менше пропускала. А гол – це як додаткове джерело сил, стимул.

– Чи рахуєш, скільки забив голів у Чемпіонатах України?
– Так. Це неважко, тому що їх тепер лише п’ять. Отже, невеличкий ювілей.

– Якою буде підготовка до кубкової гри? Що думаєш про аматорську «Чайку» - вашого першого суперника у цьому турнірі?
– Це особливий матч, який завжди викликає неабиякий інтерес, перш за все, у команд, нижчих за рангом. Такі поєдинки по-своєму потрібні, адже через них можна і треба доводити свій клас. Професіоналізм саме тоді і може проявитись, коли всі будуть бачити, наскільки серйозно ти поставився до своїх обов’язків. Сьогодні такий футбол, що тебе одразу покарають, як тільки ти розслабишся.

– Чи багато змінилось у тренувальному процесі з приходом Ігоря Йовічевіча?
– Це звичне явище, коли новий наставник висуває до гравців свої умови. Безперечно, у нас нині багато нововведень. Однак нічого кардинального – минуло небагато часу, а ми до всього звикли.

– Раніше у «Карпатах» було більше легіонерів. Зараз ти практично сам залишився. Як себе почуваєш у зв’язку із цим?
– Ще є Муртаз Даушвілі. Але за 4 роки перебування у Львові відчуваю себе майже українцем. Не існує помітної різниці, що хтось грає вдома, а ми сюди приїхали. І у клубі, і у місті почуваю себе повністю комфортно.

– Тим не менше, багато іноземців залишили Україну. Чи не було у тебе таких думок? І що взагалі скажеш про нинішню ситуацію?
– Про це важко говорити. Дуже хочеться, щоб все було, як раніше, щоб всі жили у мирі та злагоді. Україна – прекрасна красива країна, де люди заслуговують бути щасливими. Ми з дружиною постійно радились про ситуацію, коли розгортались події взимку у Києві, потім у Криму… Страх певний з’явився, однак у Львові все спокійно.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: