Група А другої ліги. Збірна сезону

27 червня 08:13
Переглядів: 667
Богдан Семенець

Створюючи список 22 кращих гравців західної групи другої ліги, ми враховуємо їх виступу на першому (Група А) і на другому (Групи 1 і 3) етапах сезону 2012/2013.
 
Воротарі -
1. Василь Шпук (Скала)
24 роки. 26 матчів (-23 голи) в чемпіонаті, 1 матчів (-1 гол) в кубку.
По закінченню сезону цей молодий воротар перейшов в Карпати, і навряд чи когось здивувала така зміна у кар'єрі Шпук. Сезон за стриян він провів на одному диханні, особливо досяг успіху у відображенні пенальті. Відмінні матчі (переважно, на першому етапі) провів проти лідерів, завдяки чому Десна, Нива і Славутич втратили очки у Стрию.
Альтернатива:
2. Андрій Новак (Нива)
24 роки. 29 матчів (-22 голи) в чемпіонаті, 2 матчі (-1 гол) в плей-офф, 4 матчі (-3 голи) в кубку.
Дуже сильний сезон у виконанні цього воротаря. У чемпіонаті важко пригадати матч, коли до нього можна було б пред'являти претензії, в кубку він просто-таки героїчно відіграв проти Кременя, Зірки (перемога по пенальті), Севастополя (хоча його команда і програла, але рятував не одного разу). Єдина причина, чому все-таки ми не поставили Андрія на № 1 - у Шпук, який захищав ворота не лідера, а наймолодшої команди західної частини другої ліги, завдання апріорі була складніше.
 
Праві захисники -
1. Ігор Гребінський (Нива)
28 років. 25 матчів (3 голи) в чемпіонаті, 2 матчі в плей-офф, 4 матчі в кубку.
Дворазовий переможець всесвітньої Універсіади провів дуже переконливий сезон, допомагаючи тернопільській команді своїм досвідом і настирливістю. Що особливо важливо, він додавав по ходу сезону - свій кращий матч видав вже влітку, забивши два м'ячі у Стрию, де традиційно нелегко грається лідерам, та й у плей-офф допоміг своїй команді впевнено зіграти проти першолігівців.
Альтернатива:
2. Вадим Жук (Десна)
22 роки. 23 матчі (1 гол) у чемпіонаті, 2 матчі в плей-офф.
Швидкий, різкий правий захисник по ходу сезону рідко поступався своїм опонентам на фланзі. Єдиний матч, коли його можна було звинувачувати в поразці - черкаський (тоді саме від цього гравця м'яч зрикошетив у ворота чернігівців, і той гол став єдиним у матчі). Це, до речі, єдина поразка чернігівців в регулярному сезоні. Але цю похибка Вадим сповна компенсував впевненою грою в інших поєдинках сезону.
 
Центральні захисники -
1. Микола Лазорик (Нива)
28 років. 28 матчів (1 гол) у чемпіонаті, 2 матчі в плей-офф, 4 матчі в кубку.
Ще в першій лізі, граючи за бурштинський Енергетик, цей високий, потужний центрбек був одним з кращих. Мав запрошення в Казахстан, але після розпаду бурштинцев віддав перевагу грати ближче до додму - у Тернополі. Став одним з лідерів Ниви, чий внесок у загальний успіх команди Яворського важко переоцінити.
Альтернатива:
2. Вадим Мельник (Десна)
33 роки. 29 матчів (3 голи) в чемпіонаті, 2 матчі в плей-офф, 1 матч у кубку.
Вадим - унікальний футболіст. Ще граючи в Борисфені, міг один матч провести в центрі захисту, а наступний - у нападі. Нерідко висувався в атаку і в Десні, але все ж найбільше допоміг чернігівцям саме в обороні, і видно, що зовсім недарма Рябоконь запрошував Мельника з першолігової Буковини.
 
Центральні захисники -
1. Олег Тарасенко (Славутич)
23 роки. 26 матчів (7 голів) в чемпіонаті, 2 матчі в кубку.
Уявіть собі, він увійшов до десятки кращих бомбардирів західної групи, забивши 7 голів (довгий час був навіть кращим бомбардиром своєї команди, і лише під кінець сезону його обігнав-таки форвард Сергійчук). Допомогли в цьому Олегу вміння виконувати пенальті і підключатися на стандарти. До речі, відмінні фізичні дані і вибір позиції стали в нагоді захиснику не тільки біля чужих воріт, але й у своїх. А коли в команді з'явився ще один досвідчений центрбек, Монахов, Тарасенко-молодший встиг і в півзахисті пограти.
Альтернатива:
2. Сергій Атласюк (ФК Тернопіль)
26 років. 27 матчів (3 голи) в чемпіонаті, 1 матч у кубку.
Дебютантам другої ліги непросто було освоїтися на новому для себе рівні, але в підсумку тернопільські «муніципали» стали одним з відкриттів сезону. Звичайно, найбільше команда Івегеш запам'яталася своїм атакуючим тріо, але й захист старалася. У тому числі - і Атласюк. Його бенефіс припав, мабуть, на матч зі Славутичем, де він двічі реалізував пенальті.
 
Ліві захисники -
1. Юрій Антонів (Скала)
20 років. 24 матчі (1 гол) у чемпіонаті, 1 матч у кубку.
Стрімкий Антонів свого часу отримав великий шанс, але закріпитися в Шахтарі-3 не зумів. Але для його клубу, Скали, це, може, й на краще - зате невтомний "крайок" бороздить фланг за стриян, допомагаючи їм своєю стрімкістю і чималим, як для молодого гравця, досвідом виступів на професійному рівні.
Альтернатива:
2. Єгор Картушов (Десна)
22 роки. 14 матчейв чемпіонаті, 2 матчі в плей-офф.
Вихованець Шахтаря, екс-гравець Зорі, Іллічівця та юнацьких збірних України апріорі привернув до себе увагу, з'явившись у другій лізі. Але виявилося, що йому є що сказати і на цьому рівні - Рябоконь дбайливо підводив Єгора до основного складу, і той встиг запам'ятатися своїми надшвидкісними фланговими рейдами. Чекаємо прогресу від «чернігівського Сержіньо» і на новому рівні.
 
Центральні півзахисники -
1. Петро Кондратюк (Десна)
34 роки. 29 матчів (11 голів) в чемпіонаті, 2 матчі в плей-офф, 1 матч у кубку.
Найдосвідченіший півзахисник допоміг Рябоконю в черговий їхньої спільної команді - а були ж ще Борисфен, Львів ... Роль лідера відразу припала до смаку ветерану, і він став кращим бомбардиром чернігівської команди (правда, більшість голів - сім - забив з пенальті).
Альтернатива:
2. Андрій Кондзелка (ФК Тернопіль)
30 років. 30 матчів (6 голів) в чемпіонаті, 1 матч у кубку.
Десять років Кондзелка не грав на професійному рівні, але повернувся на нього, немов і не було такого великого пробілу. Як і належить капітану, був лідером «муніципалів» на полі, завжди бився від першої хвилини і до останньої. Був кращим у найяскравіших матчах тернополян - на першому етапі проти Славутича (3:0), на другому - проти Десни (1:1).
 
Атакуючі півзахисники -
1. Євген Чепурненко (Десна)
23 роки. 28 матчів (6 голів) в чемпіонаті, 2 матчі (1 гол) у плей-офф, 1 матч (1 гол) в кубку.
Яскравий півзахисник, що поєднує вміння завершити атаки особисто і віддати шикарну передачу. Перейшовши з першолігового Севастополя у друголігову Десну слідом за своїм тренером, зумів налагодити креативну гру чернігівців і став одним з ключових її учасників.
Альтернатива:
2. Володимир Пришнівський (Скала)
20 років. 28 матчів (1 гол) у чемпіонаті, 1 матч у кубку.
Швидкий, мобільний гравець із добре поставленим ударом і вмінням підтримати і розвинути швидкісну атаку. Торік проходив перегляд у голландському Вітессі, та й зараз час від часу з'являються чутки про інтерес до його персони з боку представників вищих за рангом ліг.
 
Праві півзахисники -
1. Григорій Баранець (Нива)
26 років. 9 матчів (2 голи) в чемпіонаті, 2 матчі (1 гол) у плей-офф. У звітному сезоні грав також за першолігову Оболонь.
Розуміючи всю умовність символічних збірних, відряджаєм Григорія на правий фланг, щоб відзначити його високий внесок у вдалий сезон тернопільської команди № 1. Разом з братом він перейшов в Ниву з потерпілої крах Оболоні та одразу ж почав відпрацьовувати свій зоряний (як для другої ліги) статус на полі. Приніс своїй новій команді перемогу в міському дербі, відмінно комбінував з товаришами і вів гру Ниви в інших матчах весняного етапу. А те, що брати Баранці - це рівень, було особливо видно в матчах плей-офф з першоліговою Одесою, коли вони допомогли команді другої ліги домінувати в матчах із суперником більш високого, як би там не було, статусу.
Альтернатива:
2. Ярослав Захаревич (Славутич)
24 роки. 1 матч (2 голи) за Оболонь-2 і 10 матчів (1 гол) за Славутічв чемпіонаті. У звітному сезоні грав також за першолігову Оболонь.
Швидкий, різкий фланговий хавбек опинився в Черкасах після розпаду Оболоні і серйозно допоміг команді Пучкова на другому етапі своїми гострими проходами і прострілами. Цікава деталь: у першому колі в складі Оболоні-2 грав у Черкасах і двома голами допоміг своїй тодішній команді обіграти Славутич - свою майбутню команду.
 
Ліві півзахисники -
1. Вадим Бовтрук (Десна)
21 рік. 28 матчів (4 голи) в чемпіонаті, 2 матчі в плей-офф, 1 матч у кубку.
Вибуховий крайній хав, який перейшов у Десну з першолігової Ниви (Вінниця) ще в минулому сезоні, поступово став найважливішим гравцем чернігівців. Від його різких дій і несподіваних рішень багато в чому залежить атака команди Рябоконя.
Альтернатива:
2. Ігор Мельник (Нива)
26 років. 10 матчів (4 голи) в чемпіонаті, 2 матчі (1 гол) у плей-офф. У звітному сезоні грав також за першолігову Кримтеплицю.
Стрімкий гравець групи атаки дуже своєчасно перейшов з першолігової Кримтеплиці в тернопільську Ниву. На другому етапі і в плей-оф відіграв дуже важливу роль у побудові атакуючих дій тернополян, причому, забивав, в основному, в найважливіших матчах.
 
Нападники -
1. Богдан Семенець (ФК Тернопіль)
22 роки. 28 матчів (15 голів) в чемпіонаті, 1 матч у кубку.
Кращий бомбардир Групи А (1) проявив себе нападаючим швидкісним, здатним на нестандартні рішення (чого варта, наприклад, гол у ворота Скали ударом через себе в падінні). Ще більш вагомим його відмінний виступ робить те, що він повернувся на професійний рівень після декількох років перерви і зумів відразу ж показати себе з кращого боку.
Альтернатива:
2. Михайло Сергійчук (Славутич)
21 рік. 26 матчів (9 голів) в чемпіонаті, 1 матч у кубку.
Агресивний форвард, особливо люблячий сольні рейди і зміщення з флангу в центр. Перший етап провів не надто рівно, але на другому став справжнім лідером своєї команди - забивав у кожному з шести останніх матчів сезону. Мабуть, не можна його звинувачувати за те, що черкасці в підсумку програли гонку з Нивою, а от відзначити чудове завершення чемпіонату у виконанні Михайла просто необхідно.
 
Нападники -
1. Василь Цюцюра (Скала)
19 років. 29 матчів (9 голів) в чемпіонаті, 1 матч у кубку.
На фініші сезону його обігнали снайпери поточніше, але не маємо права не відзначити стрімкий прогрес юного форварда, який проводить лише свій перший повний дорослий сезон. Цюцюра показав себе дуже здібним нападаючим, який вміє втекти від опікунів і вирішити долю епізоду влучним ударом. Залишається тільки дивуватися, чому за настільки багатообіцяючому дебюті цей хлопець все ще залишається поза увагою тренерів збірних України своїх вікових категорій.
Альтернатива:
2. Василь Продан (Реал Фарм)
25 років. 27 матчів (11 голів) в чемпіонаті, 1 матч у кубку.
На фініші серйозно втрутився в гонку бомбардирів, але залишити останнє слово за собою не зумів - заключний тур пропустив через дискваліфікацію. Але взагалі був одним з лідерів южненських «фармацевтів», яким вдалося за підсумками першого етапу потрапити до шістки кращих у Групі А.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: