Гирьовик Роман Порохняк на Чемпіонаті світу здобув дві медалі

20 червня 12:05
Переглядів: 141
гиря

Дворазовий чемпіон України, вихованець заслуженого тренера України Петра Багрія Роман Порохняк додав до своїх здобутків ще дві медалі з Чемпіонату світу з гирьового спорту – вправа довгий цикл, який відбувся 5-7 червня у французькому місті Ліон.

Оскільки Роман цей рік ще мав право виступати серед юніорів (до 22 років), то в цій віковій групі він виборов срібну медаль, а серед чоловіків старших 22 років − «бронзу».

Те, що цього року збаражани залишилися без «золота», не вина спортсмена чи тренера. З підготовкою, хоч і важко було, все ж впорались. Проблема в іншому. Відсутність коштів не дає можливості адаптувати спортсмена до такого високого рівня змагань з допомогою виступів на міжнародних турнірах за кордоном. Тому спортсмену, який відчуває дуже високу відповідальність, важко з першого разу повністю подолати хвилювання. Але, до честі Романа, він все ж зумів вибороти для нашого краю дві медалі у ваговій категорії до 65 кг, з цим ми його і вітаємо. Приємно, що збаразькі гирьовики вже багато років пропагують цей вид спорту, який з давніх-давен визнається як національний, на найвищому світовому рівні. На жаль, варто відзначити, що в Збаразькому районі гирьовики, незважаючи на вагомі здобутки, розраховують лише на власні сили. Не виняток і Роман Порохняк, мешканець с.Шили, який тренується в секції гирьового спорту Доброводівської ДЮСШ СТ «Колос».

На цих змаганнях показовим було те, як інші держави сприяють розвитку, здавалось би, непопулярному в них виду спорту. Два роки тому Данія, Франція делегували на Чемпіонат світу по два-три спортсмени, а сьогодні у них розвинена інфраструктура і їхні команди борються за призові місця серед дорослих, юніорів і ветеранів. Федерація гирьового спорту Італії за десять років дійшла до представництва цього виду в Олімпійському комітеті країни. До речі, на цьому Чемпіонаті збірна ця виборола друге командне місце. Українська збірна, в складі якої виступав і наш земляк, − на першому місці.

Варто зауважити, що у збаражан не було б таких здобутків, якби не спонсори. Це люди, яким не байдужий наш край, наша молодь, в якої обмежені можливості, наша спортивна історія. Це фермер з Черниховець Богдан Грегоращук, директор СТ ТзОВ «Поділля» Василь Щурко, директор ТОВ «Опілля» Володимир Гульовський, керуючий районним відділенням «Приватбанку» Андрій Баран, директор ТОВ «Скіфія» Олександр Шпак, директор ТзОВ «Євішовіце Україна» Степан Ванькевич, підприємець Богдан Юзьвак, нотаріус Оксана Джула.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: